/static/img/logo.svg
search
Mezitlicancel

Mezitli Kiralık Konut

araması için 423 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Mezitli Kiralık Konut Arayan Kişilere İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak kiralık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Mezitli kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Mezitli Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ilinin önemli ilçelerinden biri olan Mezitli ilçesinin batısında Erdemli ilçesi, doğusunda ise Yenişehir ilçesi yer almaktadır. Mezitli kiralık ev arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin toplam yüzölçümü 15 bin 853 kilometrekaredir. Oldukça engebeli ve dağlık bir arazi üzerinde yer almaktadır. Dağlık alanlar bakımından oldukça zengin olan ilçede yer alan dağlardan başlıcaları:

 • Bolkar Dağları,
 • Medetsiz Tepesi,
 • Kümpet Dağı,
 • Elmadağı, 
 • Alamusa Dağı, 
 • Büyük Eğri Dağı, 
 • Kızıldağ, 
 • Naldöken Dağı, 
 • Kabaklı Dağı, 
 • Karaziyaret Dağı, 
 • Tol Dağı ve
 • Sunturas Dağı’dır.

Mezitli kiralık konut arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede Akdeniz ikliminin hakim olduğu bilgisine ulaşmaktadır. Bu sebep ile ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. İlçe su kaynakları bakımından çok zengin değildir. Mevcut olan su kaynaklarının debisi yaz aylarında düşerken, bahar aylarında yükselmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında yoğun olarak seracılık ile ilgilenilmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Mezitli Kiralık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 194 bin 19’dur. İlçe nüfusunun yüzde 48,96’sını (94 bin 991) erkek, yüzde 51,04’ünü (99 bin 28) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Mezitli kiralık daire arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 40 adet mahalle bulunmaktadır. Mersin Mezitli kiralık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: 75.Yıl Mahallesi, Akarca Mahallesi, Akdeniz Mahallesi, Anayurt Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Bozön Mahallesi, Cemilli Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çankaya Mahallesi, Çevlik Mahallesi, Davultepe Mahallesi, Demirışık Mahallesi, Deniz Mahallesi, Doğançay Mahallesi, Doğlu Mahallesi, Esenbağlar Mahallesi, Eski Mezitli Mahallesi,Fatih Mahallesi, Fındıkpınarı Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Kaleköy Mahallesi, Kocayer Mahallesi, Kuyuluk Mahallesi, Kuzucu Mahallesi, Kuzucubelen Mahallesi, Menderes Mahallesi, Merkez Mahallesi, Pelitkoyağı Mahallesi, Sarılar Mahallesi, Seymenli Mahallesi, Şahin Tepesi Mahallesi, Takanlı Mahallesi, Tece Mahallesi, Tepeköy Mahallesi, Tol Mahallesi, Viranşehir Mahallesi, Yeni Mahallesi ve Zeybekler Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihini Mersin ilinin Mezitli ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Mersin Mezitli de uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Konut Kredi Faizleri Hangi Bankada Ne...

Konut Kredi Faizleri Hangi Bankada Ne...

6 Aralık 2019

Şehir Planlamasında Yeni Dönem

Şehir Planlamasında Yeni Dönem

5 Aralık 2019

Konut Kredisi Çekerken Nelere Dikkat ...

Konut Kredisi Çekerken Nelere Dikkat ...

4 Aralık 2019

Konut Sektöründe Yeni Dönem Başladı

Konut Sektöründe Yeni Dönem Başladı

3 Aralık 2019

Miras Vergisi Ödemeleri Bugün Sona Er...

Miras Vergisi Ödemeleri Bugün Sona Er...

2 Aralık 2019

Mezitli Kiralık Konut
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.