/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Datçacancel

Muğla Datça Kiralık Ev

araması için 14 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Datça Kiralık Konut Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Datça kiralık konut arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Datça ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

İlçenin ılıman iklim özelliği sayesinde her sene Şubat ayında Açık Deniz Yüzme Maratonu düzenlenebilmektedir. 

Datça Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Datça ilçesi, Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Muğla iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 476 km2’dir. İlçenin denizden yüksekliği 15 metredir. İlçenin üç tarafı da deniz ile çevrilidir. Akdeniz ve Ege’ye kıyısı bulunmaktadır. İlçenin yükseltisi en fazla olan yerleri Bozdağ, Karadağ, Emecik Dağı ve Kalecik Dağı’dır. Datça’nın yarısından fazlası ormanlık alan ile kaplıdır. İlçenin önemli ovaları içerisinde Kızlan Ovası, Reşadiye Ovası ve Burgaz Düzlüğü yer almaktadır. Datça sahil şeridi 235 kilometre kadar uzanmaktadır. 

Datça Kiralık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Datça kiralık yazlık arayan okuyucularımız için ilçede genel olarak Akdeniz iklimi görülmektedir. Yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kış ayları ılık ve yağışlı yaşanmaktadır. Ancak denize çok yakın olmasından ötürü yaz aylarında görülen sıcaklıklar rahatsız edici şekilde hissedilmez. Datça’da yılın 300 günü güneşli bir hava görülmektedir. Kış mevsiminde de sıcaklık pek düşmez. 12 ila 15 santigrat derece arasında gidip gelir. 

Datça topraklarının engebeli karakteristiği sebebi ile tarım faaliyetine izin veren arazi sayısı pek fazla değildir. Ancak yine de eğimli arazilerde yapılan badem üretimi Datça’nın değerleri arasındadır. Bunun haricinde domates, kayısı, erik ve narenciye ürünleri gibi şeyler de ilçede kolayca üretilebilmektedir. Arıcılık sektörü Datça ekonomisinin önemli parçalarından bir tanesidir. Ancak Datça ekonomisinin olmazsa olmaz etkeni turizm işlekliğidir. 

Datça Kiralık Konut Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Datça ilçesinde toplam 22.261 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %51,20’si erkek olup geride kalan %48,80’ini de kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %7,03 olarak tespit edilmiştir. 

Datça ilçesinde toplam 12 adet mahalle bulunmaktadır. Datça kiralık yazlık arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahallelerin en çok tercih edilenlerinin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İskele Mahallesi,
  • Kızlan Mahallesi,
  • Emecik Mahallesi,
  • Reşadiye Mahallesi,
  • Mesudiye Mahallesi.

Eğer siz de Datça sahibinden kiralık eşyalı apart gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Datça Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.