/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Fethiyecancel

Muğla Fethiye Kiralık Ev

araması için 89 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Fethiye Kiralık Konut Tercih Edecekler İçin Semt Rehberi

Fethiye kiralık konut arayanlar için ilçeyi daha yakından tanımalarına olanak tanıyacak bir yazı hazırladık. Yazıda ilçe hakkında mutlaka bilmeniz gereken hemen her şeye yer verdik. Semtin iklimi, coğrafi özellikleri, mahalleleri ve demografik durumu hakkında birçok şey öğreneceksiniz. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Fethiye, ülkemizin Akdeniz ve Ege Bölgesi’nde toprakları bulunan Muğla iline bağlı bir yerleşim birimidir. Muğla, on üç ilçeden meydana gelmiş büyük bir kenttir. Bu kentte 157.745 kişi yaşamını sürdürmektedir. Fethiye, kentin en gelişmiş ve en kalabalık ikinci yerleşim birimidir. Kentte yaşayanların %16.30’u burada ikamet etmektedir. Turizm açısından çok gelişmiş bir il olan semt Bodrum’dan sonra kentin en önemli yerleşim birimidir. Kentin merkez ilçelerinden biri olan semt tarih boyunca birçok uygarlığa ve medeniyete ev sahipliği yapmıştır. İlçede bilinen ilk yerleşim milattan önce üç binli yıllarda başlamıştır.

Fethiye Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Doğal Yapısı 

Bir bölgede yaşamaya başlamadan önce o il veya ilçenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Özellikle başka il ve ilçelerden gelerek Fethiye kiralık ev arayışına girenlerin yazının bu bölümüne özellikle dikkat etmesi gerekmektedir. Fethiye ilçesi, 3059 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. İlçenin denizden yüksekliği ise yalnızca on metredir. İlçe Akdeniz Bölgesi’nin batı bölümünde yer almaktadır. Semtin doğusunda ve güneydoğusunda Antalya, güneyinde ve güneybatısında ise Akdeniz bulunmaktadır. Buna ek olarak ilçe Dalaman, Denizli ve Burdur gibi yerleşim birimleri ile çevrilidir. Fethiye Ovası üzerine kurulmuş olan ilçe İzmir-Muğla karayolu üzerinde yer alan semt, Antalya kıyı yoluna da bağlanmaktadır. İlçe, Muğla kent merkezinden yaklaşık olarak yüz otuz iki kilometre mesafede bulunmaktadır. Semtte ılıman Akdeniz iklimi görülmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçer. Yağış şekli ise genellikle yağmurdur. Fethiye kiralık daire arayanlar, güneşin ve denizin tadını rahat rahat çıkarma imkanı elde edecektir.

Fethiye Kiralık Konut Düşünenlere Semtin Demografisi 

2019 yılında açıklanmış olan TÜİK verilerine göre kentte 157.745 kişi ikamet etmektedir. Bu kişilerin %50.28’i erkek, %49.72’si ise kadındır. Cumhuriyetten önce kurulmuş olan ilçenin nüfus grafiği bir hayli hareketlidir. 2007-2012 yılı arasında ciddi bir şekilde artan nüfus, 2013 yılında yaklaşık 50 bin kişilik bir azalmaya sahne olmuştur. Bugünse nüfus yeniden artma eğilimindedir. İlçe mahallelerden meydana gelmiştir. Muğla Fethiye kiralık ev tercih edecekler bu verileri göz önünde bulundurarak hareket edebilir, aşağıda sıralanan yerleşim birimlerinden birinde araştırmalarını sürdürebilirler:

 • Tuzla Mahallesi 
 • Karaçulha Mahallesi
 • Patlangıç Mahallesi
 • Taşyaka Mahallesi
 • Foça Mahallesi
 • Pazaryeri Mahallesi
 • Babataşı Mahallesi
 • Menteşeoğulları Mahallesi
 • Akarca Mahallesi
 • Yeni Mahallesi
 • Çamköy Mahallesi

Eğer Fethiye kiralık konut düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibat kurabilirler veya sahibinden Fethiye kiralık daire yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilir, sizin için en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, hayallerinizdeki ev yalnızda bir tık uzağınızda olabilir! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Fethiye Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.