/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Köyceğizcancel

Muğla Köyceğiz Kiralık Ev

araması için 7 ilan bulundu

Köyceğiz Kiralık Konut Bakanlara Özel Rehber 

Köyceğiz kiralık konut arayışınıza devam ederken ilçe hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazıyı okuyabilirsiniz. Köyceğiz, Muğla'nın ilçelerinden biridir. Köyceğiz İlçesi, Akdeniz ve Ege Bölgeleri’nin birleştiği yerde, Muğla – Fethiye Karayolu’nun 60. kilometresinde, zengin doğal güzellikler ve narenciye bahçeleri içinde, sakin bir turistik ilçedir. İlçe, adını aldığı Köyceğiz Gölü’nün kuzeyinde kurulmuştur. Köyceğiz'in kıyı kesiminde Akdeniz iklimi, dağlık bölgelerde ise Karasal iklim görülür. Köyceğiz'in tarihi M.Ö. 3400 yıllarına kadar uzanır. Bu yörede varlık gösteren ilk uygarlık Karyalılardır. Sonra İskitler, Asurlular, İyonyalılar, Dorlar, Akalar, Persler, Hellenler, Seleykoslar, Romalılar, Selçuklular, Menteşeoğulları ve Osmanlılar yöreye hakim olmuştur. Köyceğiz Gölü'nün Akdeniz'le birleştiği yerde Kaunos şehri Karya'nın önemli limanlarından ve ticaret merkezlerinden biri olmuştur.

Köyceğiz Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Turizmi

Renkten renge giren uzanan büyük dağları, yürünmeyi bekleyen uzun patika yolları, gölleri, denizi ve tarihiyle Köyceğiz kesinlikle keşfedilmeye değer bir yerdir. Sadece huzurlu ve rahat bir tatili değil, insandaki merak duygusunu uyandırarak keşif etmenin tutkusunu da veren bir yerdir. Etrafı dağlarla kaplı, yeşilin her tonunun maviyle buluştuğu mükemmel bir doğa harikası Köyceğiz Gölü. Ayrıca Dünya'nın denize boşalabilen 7 gölünden biridir. Bunların yanı sıra gölde harika tekne turlarına katılabilirsiniz. Ayrıca sörf, yelken, kano ve kürek çekmek gibi doğa sporları da gölde yapılabilmektedir. Yuvarlak Çay, 2294 m yükseklikteki Beşparmak Dağı, Muğla yöresinin en yüksek dağıdır. Bu dağın eteklerindeki bir oyuktan çıkarak Köyceğiz Gölü'ne dökülen Yuvarlak Çay üzerinde çok sayıda çardak lokantaları vardır. Soğuk dere suyundan tutulan alabalıklar bu lokantalarda ziyaretçilere sunulur. Köyceğiz'in Akdeniz kıyıları, yat yolcularına sınırsız olanaklar sunar. Bu kesimde iki derin girinti bulunur. Bunlar Karaağaç Limanı ve Köyceğiz Limanı'dır. Karaağaç Limanı, askeri bölge olduğundan demirlemek yasaktır. Köyceğiz Limanı'nda ise çok sayıda demirleme yeri vardır. Limanın doğu ucunda yine fenerle işaretli Delik Ada vardır. Köyceğiz kiralık ev arayışlarınızda sitemizden yararlanabilirsiniz.

Köyceğiz Kiralık Konut Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki evlerin alanları ortalama 120 Türk Lirasıdır. Köyceğiz kiralık konut fiyatları ortalama 1.152 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen kira fiyatı 10 Türk Lirasıdır. Burada yer alan fiyatlar ilçe genelindeki kiralık konutların ortalamalarıdır. Bölgedeki evlerin fiyatları zamandan zamana ve evin sahip olduğu niteliklere göre değişkenlik gösterebilir. Evlerin ortalama alanları ve fiyatları aşağıdaki gibidir.

  • 1+1, 70 metrekare bir daire 993 Türk Lirası,
  • 2+1, 100 metrekare bir daire 980 Türk Lirası,
  • 3+1, 130 metrekare bir daire 1.196 Türk Lirası ve
  • 4+1, 150 metrekare bir daire 1.430 Türk Lirasıdır.

Kiralık konut ilanları EmlakJet sayesinde takipçilerimiz ile buluşuyor. İlçedeki bütün ilanlara listeleme sayfalarımızdan dilediğiniz yerde ve zamanda ulaşabilirsiniz. Siz de Muğla Köyceğiz kiralık evler sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleri ile listeleme sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Köyceğiz Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.