/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yatağancancel

Muğla Yatağan Kiralık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Yatağan Kiralık Konut Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Yatağan kiralık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Yatağan, Türkiye’nin en güneybatısında yer alan Muğla iline bağlı, il merkezine 24 kilometre mesafede yer alan bir ilçesidir. İlçede Yatağan Termik Santrali vardır. Son yıllarda mermer fabrikalarının sayısının artışı ile birlikte ilçedeki sanayileşme gelişmektedir. Aynız amanda bu üretilen mermerler sektöründe ün kazanmıştır. İlçeye bağlı Eskihisar, Kral Yolu’nun bittiği yerdir. Bölgede Roma Döneminden kalma eserler vardır ve günümüzde arkeolojik kazı çalışmaları devam etmektedir. İlçenin bilinen ilk ismi ‘Karya’dır. Daha sonraları ‘Menteşe’ adı verilen bölgeye ilk yerleşenler Lelekler ve Karlar’dır. M.Ö. 5. Yüzyılda Anadolu’da yaşadıkları belli olan Karlar’ın verimli toprakları, ormanları, zengin maden yatakları ve sahil şeridinin liman kurmaya ve ulaşıma müsait olması sebebiyle buraya yerleştiği söylenir. Günümüzde ilçenin denize kıyısı yoktur. Akdeniz iklim özellikleri hakim olan ilçede yazları sıcak ve kurak, kış mevsimi ise ılık geçmektedir. 

Yatağan Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Yatağan’da ev kiralamayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Aydın il sınırı,
  • Güneyinde Muğla Merkez ilçeleri,
  • Batısında Milas ilçesi,
  • Doğusunda Kavaklıdere ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 44.949’tır. Bu sayının yüzde 49,66’sı kadın, yüzde 50,34’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 851 kilometrekare, rakımı ise 400 metredir. Yatağan eşyalı kiralık daire gibi özellikle bir bölge arayışında olanlar için ilçede 50 adet mahalle vardır. Bunlardan nüfusu en yüksek olanları şunlardır; Cumhuriyet Mahallesi, Dere Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Yeni Mahallesi, Bozarmut Mahallesi, Bencik Mahallesi, Turgut Mahallesi, Madenler Mahallesi, Akyol Mahallesi, Bencik Mahallesi, Konak Mahallesi, Akgedik Mahallesi, Bozüyük Mahallesi ve Yeşilbağcılar Mahallesidir. 

Yatağan Kiralık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Muğla’nın Yatağan ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 125 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 5 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 11 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 891 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Muğla Yatağan’da eşyalı kiralık ev ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.