/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Borcancel
Niğdecancel

Niğde Bor Kiralık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Bor Kiralık Konut Bakanlara İlçe Rehberi

Bor kiralık konut arayışını mutlu son ile bitirmek isteyenler için ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Yazının sonunda semtin doğasından mahallelerine kadar çok farklı alanlarda birçok konuda bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Bor, Türkiye Cumhuriyeti’nin Niğde iline bağlı bir yerleşim birimidir. Niğde, İç Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Kent merkezinden on dört kilometre uzakta yer alan semt, 1354 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine kurulmuş durumdadır. İlçenin denizden yüksekliği ise 1100 metredir. Bor Ovası üzerine kurulmuş olan semt, birçok mahalle ve köyden oluşmuştur. İlçenin doğusu, kuzeyi ve güneydoğusu dağlıktır. Buna ek olarak semtin doğusunda Aladağlar, kuzeyinde Hasan ve Melendiz Dağları yer almaktadır. İlçenin en önemli akarsuyu Küçüköz Deeresi’dir. İlçe Ereğli Ovası’nın devamı üzerine kurulmuştur. Semtte kilometrekareye otuz dokuz kişi düşmektedir.

Bor Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomisi, o il veya ilçenin emlak piyasası hakkında çok önemli bir role sahiptir. Bu sebeple de Bor kiralık ev arayışı içinde olanların öncelikli olarak semtin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Bor ilçesinin en önemli geçim kaynağı tarım ve halıcılıktır. İlçede birçok tarıma müsait arazi bulunmaktadır. Ancak bu tarım arazileri zamanla yerleşime açılmıştır. Bu durum, tarımdan alınan verimi azaltmaktadır.  Ancak şeker pancarı, buğday, arpa, fasulye ve mercimek üretimi yapılmaktadır. Sebze ve meyvecilik de yaygın olarak yapılmaktadır. Vadi boyunda bolca elma yetiştirilir. Tüm bunlara ek olarak semtte hayvancılık da yapılmaktadır. Hayvancılık ekonomik açıdan önemli bir gelir kaynağıdır. Hane halklarının büyük bir çoğunluğu bu iki uğraştan biri ile ilgilenmektedir. İlçede birkaç büyük sanayi tesisi de bulunmaktadır. Şeker fabrikası, askeri fabrika ve halı fabrikası önemli iş olanakları sunmaktadır. Bunun dışında semtte küçük ve orta ölçekli atölyeler yer almaktadır. Bor kiralık daire arayışı içerisinde iseniz bu gibi bilgilere dikkat etmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. 

Bor Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre,  Niğde’nin en büyük ikinci ilçesi Bor’dur. Niğde’nin nüfusu 364.797 kişiye ulaşmıştır. Merkez ilçeden sonra, Bor en kalabalık yerleşim birimidir. Bor ilçesi, kent nüfusunun yaklaşık olarak %16.54’üne ev sahipliği yapmaktadır. İlçede ikamet eden kişilerin %49.62’si erkek, geriye kalan %50.38’i ise kadındır. İlçenin nüfusu 2016 yılından sonra ciddi bir biçimde azalmıştır. Bu azalma, 2019 yılı itibari ile de devam etmektedir. Bor ilçesi birçok mahalleden meydana gelmiştir. Niğde Bor kiralık ev arayanlar, bu mahallelerden birkaçında arayışlarını sürdürebilirler:

 • Harım Mahallesi 
 • Fatih Mahallesi
 • Yeni Göçmen Mahallesi
 • Ahmet Kuddusi Mahallesi
 • Karaca Uğurlu Mahallesi
 • Mehmetçik Mahallesi
 • Saltuk Mahallesi
 • Armutlu Mahallesi
 • Başpınar Mahallesi
 • Toplu Konut Mahallesi
 • Sokubaşı Mahallesi

Eğer Bor kiralık konut düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibat kurabilirler veya sahibinden Bor kiralık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilir, sizin için en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, hayallerinizdeki ev yalnızda bir tık uzağınızda olabilir! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.