/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Niğdecancel

Niğde Kiralık Ev

araması için 20 ilan bulundu
TÜM İLÇELER

Niğde Kiralık Konut Arayanlara Kent Rehberi

Niğde kiralık konut arayışı aktif bir şekilde devam edenler için, şehre dair tüm bilmeleri gereken şeyleri tek bir yazıda topladık. Bu yazıyı okuduktan sonra Niğde’yi çok daha yakından tanıma imkanı bulmuş olacaksınız. Niğde ili, Türkiye Cumhuriyeti’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. İç Anadolu Bölgesi’nin güneydoğu kısmında yer alan kent, 7.312 kilometrekarelik oldukça geniş ve düzlük bir arazi üzerinde yer almaktadır. Şehrin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı 1.229 metre olarak hesaplanmıştır. Kent, Aksaray, Nevşehir, Kayseri ve Konya illeri ile komşudur. Ayrıca Niğde’nin güneyinde Bolkar Dağları, doğusunda Aladağlar yer almaktadır. Aladağlar, Niğde’yi Adana ilinden ayıran doğal bir sınır vaziyeti görmektedir. Doğal güzellikleri ile ön plana çıkan şehirde kış turizmi hızlı bir şekilde gelişmektedir.

 

Niğde Kiralık Konut Arayanlara İlçe Rehberi 

2019 Yılı TÜİK Verilerine göre kentte toplam 364.707 kişi hayatını devam ettirmektedir. Nüfus artış hızı %3.40 olarak hesaplanmıştır. Kent nüfusu bir önceki yıla göre 11.980 kişi artmıştır. İldeki nüfus yoğunluğu ise 49 olarak belirlenmiştir. Bu sayı merkez ilçede 97’ye çıkmaktadır. Niğde kiralık daire tercih edecekler, kentin çok farklı yerleşim noktalarından birini seçebilirler. Zira Niğde, 6 ilçe, 29 belediye ve bu belediyelere bağlı 139 mahalle ile 131 köyden oluşmaktadır. İlçeleri ise aşağıdaki gibidir:

 

  • Altunhisar
  • Bor
  • Çamardı
  • Çiftlik
  • Merkez
  • Ulukışla 

 

Şunu belirtmek gerekir ki, hayalinizdeki ev ve bu evin sahip olduğu özellikler yaşadığınız bölgeyi belirleyebilir. Örneğin Niğde kiralık daire eşyalı 1+1 arayan bir kişinin, merkez ilçede hayallerindeki eve ulaşma şansı daha yüksektir. 

 

Niğde Kiralık Konut Düşünenlere Şehrin Ekonomisi

Niğde kiralık ev tercih edecekler, kentin ekonomik durumu ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Niğde ili, İç Anadolu’nun en gelişmiş bölgelerinden biridir. Yerel halkın temel geçim kaynağı ise tarım ve hayvancılıktır. Özellikle bölgede yetiştirilen elmalar oldukça meşhurdur. Ayrıca Niğde’de yetiştirilen patatesler, ülke ihtiyacının %25’ini tek başına karşılamaktadır. Yerli halkın %70’inin tarımla geçindiği ilde, lahana, baklagil, ayçiçeği, patates, buğday, arpa, çavdar, fasulye, nohut, sarımsak ve şekerpancarı yetiştirilmektedir. Eğer tarımla uğraşıyorsanız Niğdede kiralık ev arayışınızın oldukça isabetli bir karar olduğunu söyleyebiliriz. Kentte, sanayi kuruluşlarının sayısı az olmakla birlikte hızlı bir artış göstermektedir. Ayrıca bölgedeki kaplıcalardan çıkan şifalı sular, bilhassa yerli turistin ilgisini çekmektedir. 

 

Niğde Kiralık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu’ndan alınan verilere göre, Niğde’deki toplam ev sayısı 177.895’tir. Hane başına düşen kişi sayısı ise 2.62 olarak hesaplanmıştır. Bölgedeki evlerin ortalama kullanım alanı 140 metrekaredir. Metrekare başına düşen ortalama birim kira 5 Türk Lirası olarak hesaplanmıştır. Çok daha açık bir ifade ile, Niğde kiralık daire düşünen bir kişinin yaklaşık 694 Türk Lirası kira bedeli ödemesi gerekecektir. Ancak bu bedel, tercih edilen konut tipine ve konutun yer aldığı lokasyona da bağlıdır. Örneğin Niğde Dere Mahallesi kiralık daire arayan bir kişinin 686 Türk Lirası kira bedeli ödemesi yeterli olabilir. Bu sebeple, tercih edeceğiniz konut tipine ve lokasyona göre bütçenizi ayarlamanız lehinize olacaktır. Eğer Niğde kiralık konut arayışınızı mutlu bir sona kavuşturmak isterseniz, bölgedeki emlakçılardan birine danışabilir veya Niğde merkez kiralık daire sahibinden gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz gezdirebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Niğde Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.