/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gölköycancel

Ordu Gölköy Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Gölköy Kiralık Konut Arayanlara Semt Hakkında Önemli İpuçları 

Gölköy kiralık konut bakanlar için arayış süreçlerini kolaylaştıracak, ilçenin coğrafi özelliklerinden iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı alanda bilgi sahibi olmalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Gölköy, ülkemizin Ordu iline bağlı on dokuz yerleşim biriminden biridir. İlçenin toplam yüzölçümü 349 kilometrekaredir. Semt, Ordu-Sivas karayolu üzerine kurulmuştur. Kent merkezinden uzaklığı ise yaklaşık olarak altmış üç kilometredir. Bir saatte kent merkezine gitmek mümkündür. Semtin denizden yüksekliği ise ortalama 820 metredir. Orta Karadeniz Bölümü’nün iç kısımlarında yer almaktadır. İlçede iki göl bulunmaktadır. Bunlardan ilki Ulugöl diğeri ise Gök Gölü’dür. Bu göller Ordu ilinin en büyük gölleri olma özelliği taşır. Gök Göl semt merkezinde yer almaktadır. İlçenin kuzeyinde Karadeniz, doğusunda Giresun, batısında Samsun, güneyinde Sivas ve Tokat illeri yer almaktadır. İlçede kışlar serin geçerken, yazlar ılıktır. Kısacası semtte tam bir Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir. Semtin en soğuk ayı Ocak ve Şubat iken, sıcak ayı Temmuz’dur. İlçe bol yağış alır. Gölköy kiralık ev tercih edeceklerin iklim koşullarını göz önünde bulundurarak emlak tercih etmesi çok yerinde bir karar olacaktır.

Gölköy Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomisi

Bir bölgenin ekonomisi, o ilçenin emlak piyasası üzerinde oldukça etkilidir. Bir bölge güçlü bir ekonomiye sahipse, o il veya ilçede emlak piyasası hareketli, kira bedeli de yüksektir. Konut tipi ise çok çeşitlidir. Gölköy kiralık daire düşünenlerin bu nedenle de semtin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Gölköy ilçesinin ekonomisi tarıma ve bilhassa da fındık üretimine bağlı olarak gelişmiştir. Ancak bu durum ilçenin ekonomisini daha kırılgan bir hale getirmektedir. Fındık üretiminin düştüğü yıllarda çeşitli ekonomik sıkıntılar yaşanmaktadır. İlçede fındık üretiminin yanı sıra, elma, soya, fasulye, şeker pancarı, mısır ve patates de yetiştirilir. Fındığın yanı sıra semtte hayvancılık da yapılmaktadır. En çok koyun ve sığır besiciliği yaygınıdır. Arıcılık yeni yeni gelişmekte olan bir ekonomik faaliyettir.

Gölköy Kiralık konut Seçeceklere İlçenin Demografik Durumu 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre semtte yaşamını devam ettirenlerin sayısı 29.852 kişiye ulaşmıştır. Bu kişilerin %50.45’i erkek, geriye kalan %49.55’i kadındır. Bu verilerden hareketle, ilçe nüfusunun cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağıldığını söyleyebiliriz. İlçe, kentin en gelişmiş yedinci yerleşim birimidir. Kent nüfusunun yaklaşık olarak %3.87’sine ev sahipliği yapmaktadır. Semt, otuz mahalleden meydana gelmiştir. Köy ya da köy altı yerleşimi ise yoktur. Semtin en kalabalık beş mahallesi aşağıdaki gibidir. Ordu Gölköy kiralık ev tercih etmeyi düşünenler bu mahallelerde arayışlarını sürdürebileceği gibi, başka yerleşim birimlerine de bakabilirler:

  • Gölköy Mahallesi ( 5320 kişilik nüfusu ile semtin en kalabalık mahallesi. ) 
  • Kuşluvan Mahallesi
  • Güzelyurt Mahallesi
  • Aydoğan Mahallesi
  • Damarlı Mahallesi

Eğer Gölköy kiralık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Gölköy kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Gölköy Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.