/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gürgentepecancel
Orducancel

Ordu Gürgentepe Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Gürgentepe Kiralık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Gürgentepe kiralık konut arayışı devam edenler için, ilçeyi daha yakından tanımalarına imkan sağlayacak bir yazı hazırladık. Gürgentepe, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nin doğu bölümünde yer alan Ordu iline bağlı bir yerleşim birimidir. Ordu, on dokuz ilçeden meydana gelmiştir. Gürgentepe ise kentin en gelişmiş on ikinci yerleşim birimidir.  Gürgentepe ilçesi, 144 kilometrekarelik küçük bir arazi üzerine konumlanmış durumdadır. Buna ek olarak semtin denizden yüksekliği yaklaşık olarak 1235 metredir. Bu hali ile semt, kentin en yüksek  ikinci yerleşim birimidir. İlçe oldukça engebeli ve dağlık bir arazi üzerine yayılmıştır. Ordu ve Sivas karayolunun ellinci kilometresinde yer alan semtte ilk insan yerleşimi milattan önceki çağlarda başlamıştır. Bölgede birçok farklı medeniyetin hüküm sürdüğü bilinmektedir. Osmanlı İmparatorluğu döneminde önemli bir kavşak noktasında yer alması nedeniyle kervansarayların konakladığı bir yer halini almıştır. Tüm bunlara ek olarak ilçede Osmanlı askerleri de çadırlarını kurmuş, doğu seferlerine gitmeden önce burada hazırlık yapmıştır. Gürgentepe kiralık ev tercih etmeyi planlayanlar, tarihle yoğrulmuş bir semtte yaşama imkanına erişecektir.

Gürgentepe Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomisi, o bölgenin emlak piyasasını belirleyen bir etkiye sahiptir. Bu nedenle Gürgentepe kiralık daire tercih etmeyi düşünenlerin semtin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Gürgentepe ilçesinin ekonomisi, tarıma dayalı olarak gelişmiştir. Özellikle de fındık üretimi yapılmaktadır. İlçe çok sarp ve dik bir arazi üzerine konumlanmıştır. Bu yamaçlarda yalnızca fındık tarımı yapılabilmektedir. Bu durum ilçe ekonomisinde en büyük payı fındığın almasına neden olmuştur. Bunlara ek olarak küçük arazilerde soya, fasulye ve mısır üretimi de yapılmaktadır. İlçede birçok mera ve çayır vardır. Bu durum hayvancılığın daha az zahmetli ve maliyetinin az olmasını sağlamıştır. Bu sebeple de ilçede sığır becisiliği ile koyun yetiştiriciliği yaygındır. İlçe merkezinde ticari faaliyetler yoğunlaşırken, küçük ve orta ölçekli sanayi tesislerine pek rastlanmaz.

Gürgentepe Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte ikamet edenlerin sayısı 16.929 kişiye ulaşmış durumdadır. İlçe nüfusunun 8670’i erkek, geriye kalanı ise kadındır. Daha açık bir ifade ile bölge nüfusunun %51.21’i erkek, %48.79’u ise kadındır. 1987 yılında çıkan bir kanun ile kurulan semtin nüfus grafiği bir hayli hareketlidir. İlçenin nüfusu son iki yılda artmıştır. Bugün popülasyonun artış hızı %25 civarındadır. Semt mahalle ve köylerden meydana gelmiştir. Ordu Gürgentepe kiralık ev arayışı hızla devam edenler, araştırmalarını bir iki mahallede yoğunlaştırarak işlerini kolaylaştırabilirler:

  • Işıktepe Mahallesi 
  • Bahtiyarlar Mahallesi
  • Döşek Mahallesi
  • Döşek Mahalesi
  • Akyurt Mahallesi
  • Tikenlice Mahallesi
  • Akmescit Mahallesi
  • Ağızlar Mahallesi
  • Tepeköy Mahallesi

Eğer Gürgentepe kiralık konut düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek için harekete geçmek isterseniz , ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Gürgentepe kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

26 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.