/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kabadüzcancel

Ordu Kabadüz Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Kabadüz Kiralık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Kabadüz kiralık konut tercih etmeyi düşünenler için işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerine, iklimine, doğasına, ekonomisine ve son olarak da demografisine değindik. Gelin bu şirin ilçeyi birlikte daha yakından tanıyalım. Kabadüz, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Ordu iline bağlı bir yerleşim birimidir. İlçe, 351 kilometrekarelik görece geniş bir yüzölçümüne sahiptir. Semtin denizden yüksekliği, daha açık bir ifade ile rakımı yaklaşık olarak 600 metredir. İlçe Ordu ilinden geçen Melet Irmağı’nın doğu hattına kurulmuştur. Doğu Karadeniz Bölümü’nde yer alan semt, 1870 yılında nahiye olmuştur. Yaklaşık yüz yıl sonra, 1987 yılında ise belediye kurulmuş, 1990 yılında çıkan bir kanunla da ilçe olmuştur. Kabadüz ilçesi kent merkezinden yirmi bir kilometre uzakta ve güney bölümünde yer almaktadır. Yüksek yaylalar ve meralar semt genelinde önemli bir yer kaplamaktadır. Bu ilçede ikamet etmeyi düşünerek Kabadüz kiralık ev arayışı içerisine girenler, semtte tipik bir Karadeniz iklimi görüldüğünün farkında olmalıdır. Yazları serin, kışları ise ılık geçen ilçede yağış her mevsimde görülmektedir.

Kabadüz Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomisi o ilçenin emlak piyasası hakkında belirleyici bir role sahiptir. Eğer ekonomi iyi, istihdam potansiyeli yüksekse o il veya ilçede emlak piyasası canlı ve rekabeti yüksektir. Bu nedenle de Kabadüz kiralık daire arayışı devam edenlerin semtin ekonomisi hakkında mutlaka bilgi sahibi olması gerektiğini düşünüyoruz. Kabadüz ilçesinin ekonomisi tarıma bağlı olarak gelişmiştir. Özellikle fındık üretimi yaygındır. İlçe dik ve sarp yamaçlardan meydana geldiği için, ekime müsait arazi sayısı azdır. Bu durum ekonomik faaliyetlerin çeşitlenmesini zorlaştırmıştır. Bunlara ek olarak da tarımsal çeşitlilik azdır. Tüm bunların dışında, elma, soya, fasulye ve şeker pancarı üretimi de yapılmaktadır. İlçede koyun ve sığır besiciliği de oldukça yaygın bir faaliyettir. Tüm bunlara ek olarak semtte yer alan yaylalar, yayla turizmini olanaklı kılmaktadır. Semtte yer alan Çambaşı Yaylası turizmin hızlı bir şekilde  gelişmesini sağlamıştır.

Kabadüz Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Mahalleleri

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan elde edilen verile göre Kabadüz ilçesinde yaşayanların sayısı tam olarak 9619’dur. Bu kişilerin %52’si erkek, %48’i ise kadındır. 1990 tarihinde kurulmuş olan ilçenin nüfus verileri bu tarihten sonra başlamaktadır. İlçenin nüfusu 2017 yılından sonra artmıştır. Nüfus grafiği bugün de artma eğilimi göstermektedir. İlçe iki belde on iki köy ve beş mahalleden oluşmuştur. Ordu Kabadüz kiralık ev arayanlar aşağıda ismi geçen yerleşim birimlerinden bir ya da birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

  • Kabadüz Mahallesi 
  • Başköy Mahallesi
  • Derinçay Mahallesi 
  • Özlükent Mahallesi 
  • Harami Mahallesi 
  • Musa Kırık Mahallesi 
  • Kirazdere Mahallesi 
  • Turnalık Mahallesi 

Eğer Kabadüz kiralık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Kabadüz kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, emlak arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Kabadüz Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.