/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Korgancancel

Ordu Korgan Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Korgan Kiralık Konut Seçeceklere İlçe Rehberi

Korgan kiralık konut düşünenler için işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Korgan, ülkemizin Ordu iline bağlı on dokuz yerleşim biriminden biridir. İlçenin toplam yüzölçümü 563 kilometrekaredir. İlçe geniş bir yüzölçümüne sahiptir. Buna ek olarak semtin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı yaklaşık olarak 700 metredir. Doğu Karadeniz Bölümü’nde yer almaktadır. İlçede bilinen ilk yerleşim antik çağlarda başlamıştır. Semtte ilk olarak Kalip, Kolk ve Kokurlar yaşamıştır. Semtte ismi zaten buradan almaktadır. İlçede Perslerin, Romalıların ve Bizanslıların hüküm sürdüğü de bilinmektedir. Milattan önce 300’lü yıllarda Büyük İskender’in orduları ile bölgeye geldiği bilinmektedir. İlçede bir dönem Pontus Krallığı da kurulmuştur.

Korgan Kiralık Konut Düşünenlere Semtin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomisi, o il veya ilçenin emlak piyasası hakkında çok önemli bir role sahiptir. Bu sebeple de Korgan kiralık ev arayışı içinde olanların öncelikli olarak semtin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Korgan ilçesinde tarım ve hayvancılık hızlı bir şekilde gelişim göstermiştir. Bugün ilçede en çok yetiştirilen tarımsal ürün fındıktır. Daha sonra soya, fasulye, patates, şeker pancarı yetiştirilmektedir. Bunlara ek olarak son zamanlarda hayvansal gıda üretiminde ciddi bir artış meydana gelmiştir. Yerel sermaye girişimleriyle süt fabrikaları kurulmuş, bal üretimi de yapılmaktadır. İlçede her yıl ortalama 3000 ton fındık üretimi gerçekleşmektedir. İlçedeki süt fabrikalarında ise 15 ton süt işlenmektedir. Korgan kiralık daire tercih edeceklerin bu iki sektörden biri ile ilgili olmaları gelecekteki hayatlarını kolaylaştıracaktır.

Korgan Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre semtte ikamet edenlerin sayısı 30.545 kişiye ulaşmıştır. Bu kişilerin %50.91’i erkek, geriye kalan %49.09’u kadındır. Bu verilerden hareketle, ilçe nüfusunun cinsiyetlere biraz dengeli  bir biçimde dağıldığını söylemek yanlış olmaz. İlçenin nüfusu 2017 yılından sonra sürekli olarak artmıştır. Bugün de artma eğiliminde, pozitif yöndedir.  İlçe birçok mahalle ve köyden meydana gelmiştir. Bu mahalleler gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre Ordu Korgan kiralık ev tercih edecekler için aşağıdaki gibi sıralanmıştır. Kendinize en uygun olduğunu düşündüğünüz yerleşim biriminden birkaçında araştırmalarınızı sürdürebilirsiniz:

  • Tepe Mahallesi
  • Çayırkent Mahallesi
  • Dip Mahallesi
  • Tepealan Mahallesi
  • Çiftlik Mahallesi
  • Çamlı Mahallesi
  • Sarıalıç Mahallesi
  • Yenipınar Mahallesi
  • Çiftlice Mahallesi
  • Koçcuğaz Mahallesi

Eğer Korgan kiralık konut düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibat kurabilirler veya sahibinden Korgan kiralık daire yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilir, sizin için en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, hayallerinizdeki ev yalnızda bir tık uzağınızda olabilir! 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

29 Temmuz 2020

Ev Alırken Değerlendirilmesi Gereken ...

Ev Alırken Değerlendirilmesi Gereken ...

28 Temmuz 2020

Konut Sektörü Enflasyonun Üzerinde Ka...

Konut Sektörü Enflasyonun Üzerinde Ka...

27 Temmuz 2020

İkinci El Konutta Faiz Oranı Değişti

İkinci El Konutta Faiz Oranı Değişti

24 Temmuz 2020

Korgan Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.