/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Mesudiyecancel

Ordu Mesudiye Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Mesudiye Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Kilit Bilgiler 

Mesudiye kiralık konut arayan takipçilerimiz için ilçe hakkında merak edilenlere yer verdiğimiz bu yazıyı hazırladık. Mesudiye, Ordu ilinin bir ilçesidir. Ordu ilinin yüzölçümü bakımından en büyük ilçesidir. Ordu ilinin güneyinde yer alan, denize oldukça uzak, dağlık fakat hafif eğimli bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçe merkezi Ordu'ya 120 kilometre mesafededir. İlçenin geniş yüzölçümü çok sayıda köy ve yaylayla kaplıdır. Özellikle Keyfalan yaylasının yayla turizmi açısından önemi her yıl artmakta, yazın bu yaylalara yüzlerce Mesudiyeli geziler düzenlemekte ve konaklamaktadır. Ayrıca Yeşilce ve Topçam yaylaları da önemli turizm merkezleri arasındadır. Mesudiye Ordu ilinin bir ilçesi olmasına rağmen ilçede kış ayları oldukça soğuk ve uzun sürer, yağışlar genelde kar şeklinde olur. Yaz ayları ise gündüz sıcak akşama doğru ciddi bir soğuk ile geçer. Yağış yılın her mevsimi etkisini gösterir. İlçe merkezine 5 ay kar yağar. İlçenin köylerinde kış ilçe merkezine göre daha şiddetli geçer ilçenin köylerine 6-7 ay boyunca sürekli kar yağar. Yükseltinin en fazla olduğu bölgeler, Aşut obası, Çambaşı yaylası ve Gönderiç tepesinde yaz aylarında erimeyen kar görülmektedir.

Mesudiye Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçenin Kısa Tarihi

Mesudiye çok eski bir tarihe ev sahipliği eder. İlçe tarihi Hitit dönemine kadar uzanır. İlçede pek çok kaya mezarı bulunmaktadır. Bu ilçede tarih öncesi ve daha sonraki eski tunç devrine ait birçok buluntular ele geçmiştir. Bölgede dolayısıyla Hitit ve Friglerin de hakimiyeti görülmektedir. Fatih Sultan Mehmet zamanında Osmanlı topraklarına katılmış ve ilçenin Osmanlı kayıtlarına girmesi 1455 senesinde olmuştur. Bu tarihe kadar bölge Trabzon İmparatorluğu topraklarındadır. Aynı zamanda Mesudiye o dönemde yüzden fazla köye ve çok sayıda mezraya sahiptir. Osmanlı öncesi bölge Hititlerin, Kimmerlerin, Medlerin, Perslerin, Büyük İskenderin, Pontus Krallığı'nın, Roma İmparatorluğu'nun, Doğu Roma'nın, Danişmentlilerin, Trabzon İmparatorluğu'nun, Anadolu Selçuklularının, İlhanlıların, Eretna Beyliği'nin, Kadı Burhanettin Devleti'nin ve Hacıemiroğlu Beyliği'nin egemenliğinde kalmıştır. Mesudiye yöresi Osmanlılar döneminde nahiye olarak Milas ismiyle anılmaktadır. Siz de ilçeyi görmek amacıyla ya da başka sebeplerden dolayı bölgeye kısa süreli bir ziyaret gerçekleştirecekseniz Mesudiye günlük kiralık ev ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz.

Mesudiye Kiralık Konut emlak Piyasası

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki kiralık dairelerin alanları ortalama 120 metrekareden oluşur. Mesudiye kiralık konut fiyatları 539 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen birim kira ise 4 Türk Lirasına denk gelir. 

Ev arayışında en doğru tercih EmlakJet. İstediğiniz ilanlara en kısa sürede göz atmak için doğru adrestesiniz. Siz de aradığınız eve bir an önce ulaşmak için Ordu Mesudiye kiralık müstakil evler ya da dairelere listeleme sayfalarımız üzerinden hızlıca ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Türkiye genelinde Ekim ayında 137 bin...

Türkiye genelinde Ekim ayında 137 bin...

16 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.