Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Osmaniye Bahçe Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Bahçecancel
Osmaniyecancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Bahçe Kiralık Konut Tercihinde Bulunacaklara İlçe Kılavuzu 

Bahçe kiralık konut ilanları arasında size en uygun olan evi bulmak EmlakJet sayesinde oldukça kolay. Siz de bu ilanlar arasında dolaşırken aynı zamanda ilçe hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazıyı okuyabilirsiniz. Bahçe Osmaniye ilinin bir ilçesidir. Şehir merkezine yaklaşık 34 kilometre uzaklıktadır. İlçenin önemi, Çukurova’yı doğuya bağlayan Gavurdağı geçidi üzerinde olmasından kaynaklanır. Arazi yapısı genel olarak engebeli olup, rakım 630 metre yüzölçümü 92 km2’dir. İlçede Akdeniz iklimi görülür. İlçe etrafının dağlarla çevrili olması hava sıcaklıkların düşmesine ve yağmur miktarının artmasına neden olmaktadır. Kışlar Akdeniz İklimine göre biraz daha sert geçer. Yağışlar yağmur şeklindedir. Son dönemlerde kışın ilçe merkezinde yoğun olmamakla birlikte kar yağışı da görülmektedir. İlçe rakımının yüksek olması yazın hava sıcaklıkları üzerinde etkilidir. Yazın çok sıcak olmayan Bahçe yaylacılık faaliyetiyle birlikte göç almaktadır. Sümerlerden sonra Pers ve Roma devletleri arasındaki savaşlarda muhariplerin uğrak yeri olmuş; Roma imparatorluğunun parçalanmasından sonra M.S. 640 yılına kadar Bizans idaresinde kalmıştır. 

Bahçe Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Gezi Noktaları

İlçe tarihi çok eskiye dayanmaktadır. İlçe birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bahçe Kalesi, İlçede bulunan bu kale ilçe içinde bulunan bir kaledir. Kim tarafından ve ne zaman yapıldığı bilinmeyen bu kalenin günümüze sadece dört duvarı kalmıştır. Osmaniye ilinden Antep iline gitmek için bu ilçeden geçmek gerekiyor. Kale de yolun üzerinde yer almaktadır. Adeta bir gözetleme ya da kontrol noktası gibi bir nedenle yapıldığı düşünülmektedir. Bu kale Roma Ve Ortaçağ döneminde kullanılmıştır. Ağcabey Cami, İlçede yer alan Atatürk Meydanında bulunur. Üzerinde bulunan kitabesine göre 1809 yıllında Ağcabey adında biri yapmıştır. Fakat minaresi aşırı gösterişli ve süslü olması minarenin Dulkadiroğulları tarafında yapıldığı tahmin ediliyor. Ağcabey Kümbeti, Ağcabey Camisini inşa eden şahıs ve ailesinin mezar burada olduğu söylenilir. Bu kümbet Ağcabey’in oğlu Mehmet Bey’e aittir. 1856 yıllında bu kümbeti Mehmet Beyin annesi tarafında inşa edilmiştir. Türbenin mimarı Ali oğlu Kamberdir. Sizde bu ilçeye taşınacaksanız ilçedeki ev ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz. İlçeye kısa süreli bir ziyaret gerçekleştirecekseniz ya da eşyalı bir ev arayışındaysanız Bahçe eşyalı kiralık evler ile ilgili ilanlara sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bahçe Kiralık Konut Fiyatları 

2019 emlakjet bölge raporuna göre ilçedeki evlerin alanları ortalama 152 metrekareden oluşur. Bahçe kiralık konut fiyatları ortalama 708 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen konut kirası 5 Türk Lirasına denk gelir. Bu verilerin ortalama veriler olduğu unutmadan kendi kira bütçenizi hazırladıysanız ilgili ilanlar sitemizde sizleri bekliyor.

Kiralık ev için bütçenizi hazırladıysanız size en uygun evler EmlakJet’te. İhtiyaç ve kriterlerinize uygun olan ev ilanlarına emlakçıdan ya da sahibinden kiralık müstakil ev Bahçe ilanlarına dilediğiniz yerde ve anda emlakjet.com üzerinden göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
100 metrekare konutun Türkiye ve İsta...

100 metrekare konutun Türkiye ve İsta...

15 Mayıs 2023

Fahiş Kiralara Karşı Yeni Formül

Fahiş Kiralara Karşı Yeni Formül

2 Mayıs 2023

İstanbullular En Çok Hangi Şehirlere ...

İstanbullular En Çok Hangi Şehirlere ...

2 Mayıs 2023

İstanbul’da 10 Bin TL’ye Kaç Metrekar...

İstanbul’da 10 Bin TL’ye Kaç Metrekar...

2 Mayıs 2023

Gayrimenkul Sektöründe Yeni Döneme Gi...

Gayrimenkul Sektöründe Yeni Döneme Gi...

2 Mayıs 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.