/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bahçecancel

Osmaniye Bahçe Kiralık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Bahçe Kiralık Konut Tercihinde Bulunacaklara İlçe Kılavuzu 

Bahçe kiralık konut ilanları arasında size en uygun olan evi bulmak EmlakJet sayesinde oldukça kolay. Siz de bu ilanlar arasında dolaşırken aynı zamanda ilçe hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazıyı okuyabilirsiniz. Bahçe Osmaniye ilinin bir ilçesidir. Şehir merkezine yaklaşık 34 kilometre uzaklıktadır. İlçenin önemi, Çukurova’yı doğuya bağlayan Gavurdağı geçidi üzerinde olmasından kaynaklanır. Arazi yapısı genel olarak engebeli olup, rakım 630 metre yüzölçümü 92 km2’dir. İlçede Akdeniz iklimi görülür. İlçe etrafının dağlarla çevrili olması hava sıcaklıkların düşmesine ve yağmur miktarının artmasına neden olmaktadır. Kışlar Akdeniz İklimine göre biraz daha sert geçer. Yağışlar yağmur şeklindedir. Son dönemlerde kışın ilçe merkezinde yoğun olmamakla birlikte kar yağışı da görülmektedir. İlçe rakımının yüksek olması yazın hava sıcaklıkları üzerinde etkilidir. Yazın çok sıcak olmayan Bahçe yaylacılık faaliyetiyle birlikte göç almaktadır. Sümerlerden sonra Pers ve Roma devletleri arasındaki savaşlarda muhariplerin uğrak yeri olmuş; Roma imparatorluğunun parçalanmasından sonra M.S. 640 yılına kadar Bizans idaresinde kalmıştır. 

Bahçe Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Gezi Noktaları

İlçe tarihi çok eskiye dayanmaktadır. İlçe birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bahçe Kalesi, İlçede bulunan bu kale ilçe içinde bulunan bir kaledir. Kim tarafından ve ne zaman yapıldığı bilinmeyen bu kalenin günümüze sadece dört duvarı kalmıştır. Osmaniye ilinden Antep iline gitmek için bu ilçeden geçmek gerekiyor. Kale de yolun üzerinde yer almaktadır. Adeta bir gözetleme ya da kontrol noktası gibi bir nedenle yapıldığı düşünülmektedir. Bu kale Roma Ve Ortaçağ döneminde kullanılmıştır. Ağcabey Cami, İlçede yer alan Atatürk Meydanında bulunur. Üzerinde bulunan kitabesine göre 1809 yıllında Ağcabey adında biri yapmıştır. Fakat minaresi aşırı gösterişli ve süslü olması minarenin Dulkadiroğulları tarafında yapıldığı tahmin ediliyor. Ağcabey Kümbeti, Ağcabey Camisini inşa eden şahıs ve ailesinin mezar burada olduğu söylenilir. Bu kümbet Ağcabey’in oğlu Mehmet Bey’e aittir. 1856 yıllında bu kümbeti Mehmet Beyin annesi tarafında inşa edilmiştir. Türbenin mimarı Ali oğlu Kamberdir. Sizde bu ilçeye taşınacaksanız ilçedeki ev ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz. İlçeye kısa süreli bir ziyaret gerçekleştirecekseniz ya da eşyalı bir ev arayışındaysanız Bahçe eşyalı kiralık evler ile ilgili ilanlara sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bahçe Kiralık Konut Fiyatları 

2019 emlakjet bölge raporuna göre ilçedeki evlerin alanları ortalama 152 metrekareden oluşur. Bahçe kiralık konut fiyatları ortalama 708 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen konut kirası 5 Türk Lirasına denk gelir. Bu verilerin ortalama veriler olduğu unutmadan kendi kira bütçenizi hazırladıysanız ilgili ilanlar sitemizde sizleri bekliyor.

Kiralık ev için bütçenizi hazırladıysanız size en uygun evler EmlakJet’te. İhtiyaç ve kriterlerinize uygun olan ev ilanlarına emlakçıdan ya da sahibinden kiralık müstakil ev Bahçe ilanlarına dilediğiniz yerde ve anda emlakjet.com üzerinden göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

13 Ağustos 2020

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Bahçe Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.