/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çamlıhemşincancel
Rizecancel

Rize Çamlıhemşin Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Çamlıhemşin Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çamlıhemşin kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Çamlıhemşin Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Rize ilinin Çamlıhemşin ilçesi gerek tarihi gerekse coğrafi özellikleri ile dikkat çekmektedir. Doğu Karadeniz Bölgesi’nin önemli ilçeleri arasında yer alan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin toplam yüzölçümünün 885 kilometrekaredir. Çamlıhemşin kiralık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile ilgili olarak derin araştırmalar yapmaktadır. Denizden yüksekliği 300 metre olan ilçenin denize kıyısı yoktur. Denize uzaklığı 22 kilometre olan ilçe Karadeniz iklimi etkisi altındadır. Bu nedenle yazlar serin, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe her mevsim yağış almaktadır. Bu nedenle ilçe ormanlık araziler bakımından oldukça zengindir. İlçe akarsu kaynakları bakımından oldukça zengindir. İlçede yer alan akarsuların debisi oldukça düzenlidir. İlçe ekonomisinin temeli ise tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçenin engebeli yer şekillerinden ötürü ilçe sanayisi gelişmemiştir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında çay üretimi başta olmak üzere meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. Çamlıhemşin kiralık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenildiği bilgisine ulaşmaktadırlar.

Çamlıhemşin Kiralık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu’ndan elde ettiğimiz verilere göre ilçe toplam nüfusu 8 bin 121’dir. İlçe toplam nüfusunun yüzde 50,44’ünü (4 bin 96) erkek, yüzde 49,56’sını ise (4 bin 25) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çamlıhemşin kiralık daire tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 10 adet mahalle ve 24 adet köy bulunmaktadır. Rize Çamlıhemşin kiralık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Merkez Mahallesi, Sırt Mahallesi, Yağmurlu Mahallesi, Yukarıçamlıca Mahallesi, Behice Köyü, Boğaziçi Köyü, Yaylaköy Köyü, Yazlık Köyü, Yolkıyı Köyü, Yukarışimşirli Köyü Çatköy Köyü, Çayırdüzü Köyü, Dikkaya Köyü, Güllüköy Köyü, Güroluk Köyü, Kale Köyü, Komilo Köyü, Köprübaşı Köyü, Meydanköy Köyü, Aşağıçamlıca Mahallesi, Aşağışimşirli Mahallesi, Kadıköy Mahallesi, Kaplıca Mahallesi, Kavak Mahallesi, Konaklar Mahallesi, Mollaveyis Köyü, Ortaklar Köyü, Ortanköy Köyü, Sıraköy Köyü, Ortayayla Köyü, Şenköy Köyü, Şenyuva Köyü, Topluca Köyü ve Zilkale Köyü’dür.

Sizler de kiralık konut tercihini Rize ilinin Çamlıhemşin ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Rize Çamlıhemşin kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

27 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.