/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çamlıhemşincancel

Rize Çamlıhemşin Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Çamlıhemşin Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çamlıhemşin kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Çamlıhemşin Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Rize ilinin Çamlıhemşin ilçesi gerek tarihi gerekse coğrafi özellikleri ile dikkat çekmektedir. Doğu Karadeniz Bölgesi’nin önemli ilçeleri arasında yer alan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin toplam yüzölçümünün 885 kilometrekaredir. Çamlıhemşin kiralık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile ilgili olarak derin araştırmalar yapmaktadır. Denizden yüksekliği 300 metre olan ilçenin denize kıyısı yoktur. Denize uzaklığı 22 kilometre olan ilçe Karadeniz iklimi etkisi altındadır. Bu nedenle yazlar serin, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe her mevsim yağış almaktadır. Bu nedenle ilçe ormanlık araziler bakımından oldukça zengindir. İlçe akarsu kaynakları bakımından oldukça zengindir. İlçede yer alan akarsuların debisi oldukça düzenlidir. İlçe ekonomisinin temeli ise tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçenin engebeli yer şekillerinden ötürü ilçe sanayisi gelişmemiştir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında çay üretimi başta olmak üzere meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. Çamlıhemşin kiralık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenildiği bilgisine ulaşmaktadırlar.

Çamlıhemşin Kiralık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu’ndan elde ettiğimiz verilere göre ilçe toplam nüfusu 8 bin 121’dir. İlçe toplam nüfusunun yüzde 50,44’ünü (4 bin 96) erkek, yüzde 49,56’sını ise (4 bin 25) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çamlıhemşin kiralık daire tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 10 adet mahalle ve 24 adet köy bulunmaktadır. Rize Çamlıhemşin kiralık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Merkez Mahallesi, Sırt Mahallesi, Yağmurlu Mahallesi, Yukarıçamlıca Mahallesi, Behice Köyü, Boğaziçi Köyü, Yaylaköy Köyü, Yazlık Köyü, Yolkıyı Köyü, Yukarışimşirli Köyü Çatköy Köyü, Çayırdüzü Köyü, Dikkaya Köyü, Güllüköy Köyü, Güroluk Köyü, Kale Köyü, Komilo Köyü, Köprübaşı Köyü, Meydanköy Köyü, Aşağıçamlıca Mahallesi, Aşağışimşirli Mahallesi, Kadıköy Mahallesi, Kaplıca Mahallesi, Kavak Mahallesi, Konaklar Mahallesi, Mollaveyis Köyü, Ortaklar Köyü, Ortanköy Köyü, Sıraköy Köyü, Ortayayla Köyü, Şenköy Köyü, Şenyuva Köyü, Topluca Köyü ve Zilkale Köyü’dür.

Sizler de kiralık konut tercihini Rize ilinin Çamlıhemşin ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Rize Çamlıhemşin kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

5 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

29 Temmuz 2020

Çamlıhemşin Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.