/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Derepazarıcancel

Rize Derepazarı Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Derepazarı Kiralık Konut Arayışında Olanlara Emlakjet İlçe Rehberi

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Derepazarı kiralık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri, ekonomisi hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz. 

Derepazarı, Rize’nin batısında ana sahil yolu üzerinde yer alan küçük bir ilçedir. Yaz aylarında sosyal hayatına anlandığı, kış aylarında ise nüfusun gözle görülür bir şekilde azaldığı bir ilçedir. Deniz sahili genellikle çok temiz ve denize girmeye elverişlidir. Dolayısıyla Derepazarı’ndan göç etmiş soydaşların yaz mevsiminde tatil için geldiği söylenebilir. Sahil kıyısında kumlu plaj olmaması en büyük eksiğidir. İlçe ekonomisi genellikle çay üretimine ve çay fabrikasında çalışan işçilerin mevsimlik işine bağlıdır. Ekonominin canlanmasına yardımcı olan bu eylem sayesinde ticaret gerçekleşir. Rize’nin çok yakın ve ulaşımının ekonomik olmasından dolayı halkın birçoğu temel günlük ihtiyaçları için il merkezine gitmektedir. Dolayısıyla ilçe içerisindeki ticaret olması gerekenden daha az seviyede kalmıştır. İlçedeki sanayi ağa ürünlerine daha baskındır. Derepazarı kiralık konut düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

 • Kuzeyinde Karadeniz,
 • Güneyinde Rize Merkez ilçesi ve Kalkandere ilçesi,
 • Batısında İyidere ilçesi,
 • Doğusunda Rize Merkez ilçesi ile çevrilidir. 

Derepazarı Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgisi

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 9.365’tir. Bu sayının yüzde 48,45’i kadın, yüzde 51,55’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 28 kilometrekare, rakımı ise 50 metredir. 1990 yılında ilçe statüsü kazanan Derepazarı ilçesinde toplam 7 mahalle ve 10 köyü bulunur. Köyleri; Maltepe Köyü, Sandıktaş Köyü, Yanıktaş Köyü, Bahattinpaşa Köyü, Çakmakcılar Köyü, Çeşmeköy Köyü, Çukurlu Köyü, Kirazdağı Köyü, Esentepe Köyü, Bürücek Köyü. Derepazarı kiralık daire arayışında olanların tercih edebileceği mahalleler ise;

 • Subaşı Mahallesi,
 • Merkez Mahallesi,
 • Eriklimanı Mahallesi,
 • Çalışkanlar Mahallesi,
 • Sarıyer Mahallesi,
 • Tersane Mahallesi,
 • Fıçıcılar Mahallesidir. 

Derepazarı Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçedeki Eğitim ve Sağlık Hizmetleri

Derepazarı ilçesinde çay tarımının sağladığı refah artışı ve şehirleşme yoluyla dışa açılma sonucu kültürel bir değişim yaşanmış olsa da şehirleşmenin azlığı sebebiyle özellikle kırsal kesimlerde geleneksel kültür yaşatılmaktadır. İlçe nüfusunun eğitime ilişkin göstergelerine bakıldığında eğitim düzeyinin ülke ortalamasının üstünde olduğu görülmektedir. Derepazarı ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren eğitim kurumları; 1 anaokul, 2 ilkokul, 2 ortaokul, 1 lise ve 1 adet halk eğitim merkezi vardır. İlçede sağlık hizmeti veren devlet hastanesi olmamakla birlikte Rize Merkez ve diğer ilçelerde bulunan devlet hastanelerine ulaşım kolaylığı bulunmaktadır. 

Sizler de kiralık konut tercihini Rize ilinin Derepazarı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Rize Derepazarı’nda uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Derepazarı Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.