/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pazarcancel

Rize Pazar Kiralık Ev

araması için 7 ilan bulundu

Pazar Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet .com ekibi olarak kiralık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Pazar kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercihinde bulunabilirsiniz.

Pazar Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Doğu Karadeniz Bölgesi içerisinde yer alan Pazar ilçesinin toplam yüzölçümü 315 kilometrekaredir. İlçenin denizden yüksekliği ortalama 10 metre olup batısında Çayeli ilçesi, güneyinde Çamlıhemşin ve Hemşin ilçeleri, kuzeyinde ise Karadeniz yer almaktadır. Pazar kiralık konut arayan kişiler ilçenin iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçede yazlar az sıcak ve yağışlı, kışlar ise ortalama bir soğukluktadır. Deniz etkisi sebebi ile ilçede daha ılıman bir Karadeniz iklimi hakimdir. Pazar kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelinin hayvancılık ve tarım faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında yoğun olarak çay tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise yoğun olarak balıkçılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. Bu faaliyetlerin yanı sıra ilçede ticaret faaliyetleri de oldukça yaygın olup ilçe ekonomisinde önemli bir yer teşkil etmektedir.

Pazar Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 31 bin 527’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,25’ini (15 bin 528) erkek, yüzde 50,75’ini (15 bin 999) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Pazar kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 10 adet mahalle yer almaktadır. Bu mahalleler: Beyaztaş Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Gazi Mahallesi, Güzelyalı Mahallesi, İkiztepe Mahallesi, Kirazlık Mahallesi, Pazar Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Yukarı Soğuksu Mahallesi ve Zafer Mahallesi’dir.

Pazar Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

İlçeden konut arayan kişilerin en önem verdiği konulardan biri de ilçenin eğitim imkanlarıdır. İlçe eğitim kurumları ve kadroları bakımından oldukça donanımlıdır. İlçe halkından edinilen bilgilere göre de ilçenin üniversiteye öğrenci verme oranı da oldukça yüksektir. Rize Pazar kiralık konut arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar: 

  • Ahmet Mesut Yılmaz İlköğretim Okulu: Pazar, 11, Dikmen Caddesi, 53300 Pazar/Rize. Daha detaylı bilgiler için (0464) 612 40 10 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Pazar Anadolu İmam Hatip Lisesi: Kirazlık, Hemşin Yolu, 53300 Pazar/Rize. Daha detaylı bilgiler için (0464) 612 10 79 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Haberal Vakfı Yaşar Medine Haberal İlköğretim Okulu: Pazar, Deniz Caddesi, 53300 Pazar/Rize. Daha detaylı bilgiler için (0464) 612 70 05 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Pazar Fen Lisesi: Pazar, Eski Rize Hopa Yolu No:8, 53300 Pazar/Rize. Daha detaylı bilgiler için (0464) 612 10 08 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık konut tercihini Rize ilinin Pazar ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Rize Pazar da uygun fiyatlı ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir böylelikle de tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.