/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ferizlicancel

Sakarya Ferizli Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Ferizli Kiralık Konut Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Ferizli kiralık konut arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Ferizli ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Ferizli ilçesi, Sakarya ilinin en büyük 10 şehrinden bir tanesidir. İlçenin geçmişi oldukça eski zamanlara dayanmaktadır. “Ferizli” adı ise eski çağlardan beri çıkarılan demir madeninin Latince karşılığı olan “ferissium” kelimesinden gelmektedir. Her ne kadar Osmanlı Devleti dönemlerinde “Firuzlu” olarak anılsa da Cumhuriyet dönemi ile birlikte “Ferizli” olarak anılmaya başlamıştır.

Ferizli Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Ferizli ilçesi, Marmara Bölgesi içinde bulunan Sakarya iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 208 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 50 metredir. Sakarya ilinin kuzey bölümünde kalmaktadır. Ak Ova’nın da (yani Adapazarı Ovası) kuzey yönünde yer almaktadır. Kocaeli Platosu’nun doğu yönünde, Batı Karadeniz dağlarının kalan kısımlarının ise batı yönünde konuşlanmıştır. İlçe arazisini çoğunlukla kuzey yöne doğru giden düşük rakımlı tepeler ve ovalar oluşturmaktadır. İlçenin merkezi ise Sakarya Nehri ile Göksu’nun (yani Çark Suyu) ortasında yerleşmiştir. Sakarya il merkezine 22 kilometrelik bir mesafesi bulunmaktadır. Karadeniz ile Akdeniz’i birbirine bağlayan yol üzerinde yer almaktadır. Ferizli ilçesinde bulunan en büyük göl, Karasu ilçesinde de uzantılarının bulunduğu Akgöl’dür. Akgöl, Gölkent Kasabası kıyısında bulunmaktadır. 

Ferizli Kiralık Konut Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Ferizli kiralık ev arayanlar için Karadeniz ikliminin ilçeye genel olarak hâkim olduğu görülmektedir. Nemcil türdeki bitkiler, ilçenin doğal bitki örtüsünü meydana getirmektedir. Gürgen, meşe ve kayın ağaçları Ferizli ormanlarında en sık bulunan ağaç türleridir. Bazı yerlerde maki bitkileri de görülebilmektedir. 

Tarım sektörü, Ferizli ekonomisinin başlıca gelir kaynağını oluşturmaktadır. İlçe içerisinde yapılan tarım faaliyetlerinin sonucunda buğday, şeker pancarı, mısır ve fındık gibi ürünler üretilmektedir. Bunun haricinde hayvancılığın da yaygın olduğu görülür. Üçüncü bir gelir kaynağı ise madencilikten gelmektedir. Türkiye’nin ikinci en önemli demir yatağı, Ferizli ilçesinde yer almaktadır. 

Ferizli Kiralık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Ferizli ilçesinde toplam 26.692 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %53,19’u erkek olup geriye kalan %46,81’ini kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %3,02 olarak tespit edilmiştir. 

Ferizli ilçesinde 24 adet mahalle mevcuttur. Ferizli kiralık ev arıyorsanız seçebileceğiniz, en çok tercih edilen mahalleri aşağıda listeledik:

  • İnönü Mahallesi,
  • Kemalpaşa Mahallesi,
  • Değirmencik Mahallesi,
  • İstiklal Mahallesi,
  • Sinanoğlu Mahallesi,
  • Devlet Mahallesi,
  • Gölkent Mahallesi.

Ferizli sahibinden kiralık eşyalı ev benzeri, ilçe çevresindeki konut arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Ferizli Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.