/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çarşambacancel

Samsun Çarşamba Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Çarşamba Kiralık Konut Bakanlara Tercih Rehberi 

Çarşamba kiralık konut düşünenler için bir yazı hazırladık. Yazıda semti daha yakından tanımanızı sağlayacak birçok konuya yer verdik. Yazının sonunda semti daha iyi tanıyacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Çarşamba, ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan ve Milli Mücadele için çok önemli bir yere sahip olan Samsun iline bağlı bir yerleşim birimidir. Samsun on yedi ilçeden meydana gelmiştir. Çarşamba ise kentin en gelişmiş dördüncü yerleşim birimidir. Çarşamba’dan önce Bafra, Atakum ve İlkadım ilçeleri gelmektedir. Çarşamba ilçesinde ilk yerleşim milattan önce 4000’li yıllarda başlamıştır. Semtte ilk defa Hititlerin ve Friglerin yaşadığı bilinmektedir. Grek kaynaklarında, kadın savaşçıların bölgede ikamet ettiği yazmaktadır. Semt zamanla birçok farklı kültüre ev sahipliği yapmıştır. İlçede Hititler, Frigler, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Anadolu Selçukluları ve Osmanlılar hüküm sürmüştür. Semt, 1482 yılında Osmanlı İmparatorluğu’na geçmiştir.Uzun yıllar Trabzon’a bağlı kalan semt daha sonra, Samsun iline bağlanmıştır. 

Çarşamba Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Çarşamba kiralık daire tercih etmeyi planlayanların semtin doğası hakkında bilgi sahibi olması son derece önemlidir. Çarşamba ilçesi, 708 kilometrekarelik geniş bir arazinin üzerine konumlanmıştır. Semtin denizden yüksekliği ortalama on beş metredir. İlçe, kent merkezinin doğusunda yer almaktadır. Semtin batısında Tekkeköy, doğusunda Termez, güneyinde Salıpazarı ve Ayvacık ilçeleri yer almaktadır. Semt, kent merkezinden yaklaşık olarak otuz altı kilometre uzakta yer almaktadır. İlçe, Çarşamba Ovası üzerine kurulmuştur. Türkiye’nin en büyük iki akarsuyundan biri olan Yeşilırmak bu ilçeden geçmektedir. Çok verimli topraklar üzerine kurulmuş olan semtte Karadeniz iklimi görülmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve yağışlı, kışlar ise soğuk ve yağışlıdır. Semtin arazi yapısı engebeli değildir.Bu sebeple iklim koşulları ılımandır.İlçeye karayolu ve demiryolu ile ulaşmak mümkündür. 1920’li yıllarda yapılan demiryolu işlerliğini korumaktadır. Çarşamba kiralık ev düşünenlerin bu bilgileri göz önünde bulundurması iyi olacaktır. 

Çarşamba Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Mahalleleri

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre, semtte ikamet edenlerin sayısı 138.840  kişiye ulaşmış durumdadır. İlçede yaşayanların 69.474’ü erkek, geriye kalan 69.366’sıi ise kadındır. İlçede her iki cinsiyetten de dengeli bir şekilde vardır. Cumhuriyetten önce kurulan ilçenin nüfusu 2017 yılından beri düzenli aralıklarla artmıştır. Bugün de bu artış devam etmektedir. Popülasyonun artış hızı ise yaklaşık %0.92’dir. İlçe, yüz kırk üç mahalleden oluşmuştur. Köy veya köy altı yerleşimi ise bulunmamaktadır. Biz Samsun Çarşamba kiralık ev düşünenler için ilçeyi meydana getiren mahalleleri gelişmişliklerine göre sıraladık. Çarşamba Orta Mahallesi kiralık daire arayışının en yoğun olduğu yerleşim birimlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor:

  • Orta Mahallesi
  • Çay Mahallesi
  • Kirazlıkçay Mahallesi
  • Sarıcalı Mahallesi
  • Sungurlu Mahalallesi
  • Yeşilırmak Mahallesi
  • Hasbahçe Mahallesi 
  • Cumhuriyet Mahallesi
  • Gazi Mahallesi

Eğer Çarşamba kiralık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Çarşamba kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Çarşamba Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.