/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tillocancel

Siirt Tillo Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Tillo Kiralık Konut Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Tillo kiralık konut arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Tillo ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Tillo ilçesinin adı, 7 Kasım 2013 tarihinde alınan karar ile birlikte Aydınlar ilçesinden Tillo’ya değiştirilmiştir. 

Tillo Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Tillo ilçesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Siirt iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 69 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 1.090 metredir. Siirt il merkezine 9 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İlçenin etrafını hafif engebesi olan dağlar sarmış durumdadır. İlçe sınırları içerisinden, doğu yönünden gelen Botan Çayı geçmektedir. İlçe arazisinin engebeli bir karakteristiği vardır. Toprağı da kireçli olduğundan ötürü, tarıma çok fazla elverişli olduğu söylenemez. İlçenin doğal bitki örtüsünü bozkır bitki örtüsü oluşturmaktadır. Bunun haricinde çalılık ve bodur ağaçlar da bulunmaktadır. He ne kadar pek fazla su kaynağı bulunmasa da kuyu ve sarnıç bolca bulunmaktadır. İlçede herhangi bir ova ya da plato yoktur. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin doğu yönünde Pervari ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzeydoğu yönünde Şirvan ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde ise Siirt il merkezi bulunmaktadır. 

Tillo Kiralık Konut Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Tillo kiralık daire düşünenler için ilçeye karasal iklim hakimdir. Yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kış ayları yağışlı ve soğuk yaşanmaktadır. 

Tarım ve hayvancılık sektörleri, Tillo ekonomisinin yapıtaşlarını oluşturmaktadır. Ancak ekonominin çok güçlü olduğu söylenemez. Bu nedenle dışarıya göç günden güne artmaktadır. Aynı zamanda il merkezine oldukça yakın olması, ilçe ekonomisinin gelişmesine ket vurmaktadır. İlçede yapılan tarım faaliyetlerinin sonucunda fıstık, üzüm ve bittim gibi ürünler üretilmektedir. Arıcılık çok az da olsa yapılmaktadır. Her ne kadar ilçede tarihi yönden önemli yerler olsa da bunların turizme katkısı yoktur. 

Tillo Kiralık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Tillo ilçesinde toplam 4.310 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %53,69’u erkek olup geriye kalan %46,31’ini kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %0,98 olarak tespit edilmiştir. 

Tillo ilçesinde 3 adet mahalle ve 6 adet köy mevcuttur. Tillo kiralık ev arıyorsanız seçebileceğiniz mahalleri aşağıda listeledik:

  • Fakirullah Mahallesi,
  • Mücahit Mahallesi,
  • Saydanlar Mahallesi.

Tillo Fakirullah Mahallesi kiralık ev benzeri, ilçe çevresindeki konut arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Tillo Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.