/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akıncılarcancel

Sivas Akıncılar Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Akıncılar Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Bilgiler

Emlakjet, Akıncılar kiralık konut arayışında olan tüm kullanıcılar için ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri tek bir kaynakta birleştirdi. Yeni bir ev seçimi yapmadan hemen önce Emlakjet’in birbirinden farklı ilan seçeneklerini inceleyebilir ve bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Akıncılar, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Sivas ilinin kuzeydoğusunda Giresun il sınırında bulunan bir ilçesidir. Akıncılar ilçesi, 1932 yılında Sivas’a bağlanan yerleşim, 1958 yılında belediye oldu. 1990 yılında Akıncılar ismini alan ilçe aynı yıl Suşehri’nden ayrılarak ilçe oldu. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçenin yerleşim yeri olarak kullanılması yüzyılı aşkın bir geçmişe sahiptir. Akıncılar kiralık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

 • Kuzeyinde Giresun il sınırı,
 • Güneyinde İmranlı ilçesi ve Erzincan il sınırı,
 • Batısında Suşehri ilçesi,
 • Doğusunda ise Gölova ilçesi ile komşudur. 

Akıncılar Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

Akıncılar ilçesinde yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 5.326’dır. Bu nüfusun yüzde 48,25’i kadın, yüzde 51,75’i erkekten oluşmaktadır. İlçede kiralık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 6 mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler;

 • Yukarı Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Gönen Mahallesi,
 • Yayla Mahallesi,
 • Yeşilyazı Mahallesi ve
 • Cumhuriyet Mahallesidir. 

Akıncılar eşyalı kiralık daire ya da Akıncılar müstakil evler arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 9’dur. 

Akıncılar Kiralık Konut Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Sivas’ın il genelinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 110 metrekare,
 • Metrekare birim kira ücreti en az; 6 TL,
 • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 14 TL,
 • Ortalama konut kira fiyatı; 1.021 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde, deniz kıyısında ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Sivas Akıncılar sahibinden kiralık ev ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Akıncılar Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.