/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Doğanşarcancel

Sivas Doğanşar Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Doğanşar Kiralık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak kiralık daire arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Doğanşar kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan aylar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercih edebilirsiniz.

Doğanşar Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

İç Anadolu Bölgesi’nin kuzeydoğu kesimlerinde yer alan Doğanşar ilçesi, Sivas il merkezine 98 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Doğanşar kiralık konut arayan kişiler ilçenin iklimi, ekonomisi ve coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin toplam yüzölçümü 565 kilometrekare olup doğu kesimlerinde Koyulhisar ilçesi, kuzey kesimlerinde Almus ve Reşadiye ilçeleri, batı kesimlerinde Hafik ilçesi, güney kesimlerinde ise Hafik ve Zara ilçeleri ile komşudur. Dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahip olan ilçe birçok önemli dağa ev sahipliği yapmaktadır. İlçede yer alan dağlardan başlıcaları: 

  • Asma Dağ
  • Tekeli Dağ
  • Kabaçam Dağı
  • Keşiş Dağı ve 
  • Çal Dağı’dır.

Doğanşar kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında sebze ve hububat tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Doğanşar Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 3 bin 401’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,87’sini (1.696) erkek, yüzde 50,13’ünü (1.705) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Doğanşar kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 6 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Camikebir Mahallesi, Cinci Mahallesi, Çay Mahallesi, Devrişağa Mahallesi, Kale Mahallesi ve Ömerağa Mahallesi’dir.

Doğanşar Kiralık Konut Arayan Kişilere İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgilendirme

Doğanşar ilçesinden konut arayan kişilerin bir diğer önem verdiği konu ise ilçenin eğitim imkanlarıdır. Özellikle çocuk sahibi aileler için evlerinin kaliteli eğitim kurumlarına yakın olması oldukça önemlidir. İlçe halkından edinilen bilgilere göre ilçe içerisinde yer alan okullar oldukça donanımlı olup bölge halkının ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Sivas Doğanşar kiralık konut arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Doğanşar İlkokulu: Kale, Sadık Çeşme 1. Sokak, Pk:58780, 58780 Doğanşar/Sivas. Daha detaylı bilgiler için (0346) 881 20 26 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Doğanşar Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu: Çay, Sivas Caddesi, 58780 Doğanşar/Sivas.

Sizler de kiralık konut tercihini Sivas ilinin Doğanşar ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Sivas Doğanşar uygun fiyatlı kiralık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Doğanşar Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.