/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Koyulhisarcancel

Sivas Koyulhisar Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Koyulhisar Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Bilgiler

Emlakjet, Koyulhisar kiralık konut arayışında olan tüm kullanıcılar için ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri tek bir kaynakta birleştirdi. Yeni bir ev seçimi yapmadan hemen önce Emlakjet’in birbirinden farklı ilan seçeneklerini inceleyebilir ve bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Koyulhisar, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Sivas ilinin kuzeydoğusunda Ordu il sınırında bulunan bir sınır ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Sivas’ın kuzeyinde yer alan ilçe, coğrafi olarak Karadeniz Bölgesinde kalır ve Karadeniz iklimi yaşanmaktadır. Kış mevsimi soğuk, yaz mevsimi sıcak ve kurak geçer. İl merkezine 104 kilometre uzaklıktadır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçenin yerleşim yeri olarak kullanılması yüzyılı aşkın bir geçmişe sahiptir. Koyulhisar kiralık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

 • Kuzeyinde Ordu il sınırı,
 • Güneyinde Zara ilçesi, 
 • Batısında Doğanşar ilçesi ve Tokat il sınırı,
 • Doğusunda ise Suşehri ilçesi ile komşudur. 

Koyulhisar Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

Koyulhisar ilçesinde yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 12.936’dır. Bu nüfusun yüzde 50,55’i kadın, yüzde 49,45’i erkekten oluşmaktadır. İlçede kiralık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 7 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden bazıları;

 • Orta Mahallesi,
 • Tuğladağı Mahallesi,
 • Camiikebir Mahallesi,
 • Aşağıkale Mahallesi,
 • Şeyhler Mahallesi ve
 • Yukarıkale Mahallesidir. 

Koyulhisar eşyalı kiralık daire ya da Koyulhisar müstakil evler arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 19’dur. 

Koyulhisar Kiralık Konut Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Sivas’ın Koyulhisar ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 130 metrekare,
 • Metrekare birim kira ücreti en az; 4 TL,
 • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 9 TL,
 • Ortalama konut kira fiyatı; 764 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde, deniz kıyısında ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Sivas Koyulhisar sahibinden kiralık ev ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.