/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şarkışlacancel

Sivas Şarkışla Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Şarkışla Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Bilgiler 

Şarkışla kiralık konut ilanları arasında istediğiniz evi ararken aynı zamanda ilçe hakkında bilgi sahibi de olabilirsiniz. Şarkışla, Sivas ilinin bir ilçesidir. İlçe alanı ile Sivas ili ilçeleri arasında alan bakımından 7. büyüklükte olan bir ilçedir. Şarkışla İlçesi, İç Anadolu Bölgesi’nin ortalama yükseltisi en fazla ve engebesi en kuvvetli bölümü olan Yukarı Kızılırmak Bölümü sınırları içerisinde, Sivas ilinin güneybatısında yer almaktadır. İdarî bakımdan Sivas’a bağlı olan Şarkışla’nın, il merkezine olan uzaklığı 81 kilometre kadardır. Yüzölçümü 2250 km² olup, denizden yüksekliği 1180 metredir. Şarkışla doğusunda Sivas ve Altınyayla, batısında Gemerek, güneyinde Kayseri ve kuzeyinde de Yozgat ve Yıldızeli ilçesi ile sınırlandırılmıştır. İlçenin kuzeyinde, Tecer ve Şama dağları ile güneyinde Hınzır Dağı uzanmaktadır. Şarkışla İlçesinin milattan önce 3000 yıllarından itibaren bir yerleşim merkezi olduğu bilinmektedir. Sırasıyla Hattiler’in, Hititlerin, Etilerin, Perslerin ve Roma krallığının yönetiminde Tenos olarak kalan Şarkışla 11. yüzyıl başlarında Danişmendler’in, 12. yüzyılın 2. yarısında Anadolu Selçukluları’nın eline geçmiştir.

Şarkışla Kiralık Konut Bakanlara Gezi Noktaları

Kilimleri ve Ozanlarıyla meşhur bu ilçenin gezilecek yerleri oldukça dikkat çekicidir. Âşık Veysel Müzesi, Şarkışla ilçesine bağlı ve ilçeye 34 kilometre uzaklıkta olan Sivrialan Köyünde yer almaktadır. Sivrialan Köyü, Ozan Âşık Veysel’in doğduğu köydür. Günümüzde müze olarak kullanılan bu ev Âşık Veysel’in doğduğu evdir. 1982 yılında müze olarak hizmete açılmıştır. Müze içinde Âşık Veysel’in fotoğrafları, kişisel eşyaları ve şiirleri sergilenmektedir. Sivrialan Köyünde her yıl Âşık Veysel’in ölüm yıl dönümü olan 9-11 Temmuz’da Âşık Veysel’i anma törenleri yapılmaktadır. Ayrıca ilçenin girişinde Aşık Veysel parkı bulunmaktadır. Bu park içinde Âşık Veysel heykeli vardır. Ulu Camii, Sarkışla ilçe merkezinde yer almaktadır. Caminin kapısı üstünde kitabesi bulunmaktadır. Bu kitabeye göre; 1669 yılında Üsküdarlı Mehmet Efendi tarafından yapılmıştır. Ortaköy Çermiği, Sarkışla ilçesine 30 kilometre uzaklıkta Ortabucak Köyünde yer alan şifalı sulara sahip kaplıcadır. 42 derece sıcaklığında suya sahiptir. Kaplıca suları; romatizmalı hastalıklara, eklem hastalıkları, bağırsak sistemi bozukluğuna, idrar yolu hastalıklarına ve kadın yolu hastalıklarına iyi gelmektedir. Burada biri kapalı biri açık olan iki havuz bulunmaktadır. Alaman Çermiği, Sarkışla ilçesine 33 kilometre mesafede bulunan Alaman Köyünde yer almaktadır. Kükürtlü suya sahiptir. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Şarkışla kiralık daire ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz.

Şarkışla Kiralık Konut Emlak Piyasası

2019 EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki kiralık dairelerin alanları ortalama 132 metrekare olarak karşımız çıkar. Şarkışla kiralık konut fiyatları 543 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim kira fiyatı 4 Türk Lirasına denk gelir.

Siz de eğer bütçenizi hazırladıysanız istediğiniz evleri bulmak EmlakJet sayesinde artık çok kolay. Hayalinizdeki eve bir an önce yerleşmek istiyorsanız Sivas Şarkışla sahibinden kiralık ev ilanları için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Şarkışla Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.