/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Zaracancel

Sivas Zara Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Zara Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Zara kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Zara Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Sivas iline bağlı Zara ilçesi Yukarı Kızılırmak Havzası üzerinde yer almaktadır. Zara ilçesi Sivas il merkezine 65 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Zara kiralık konut arayan kişiler ilçenin iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe bulunduğu konum itibari ile karasal iklim bölgesi içerisinde yer almakta olup yer yer Karadeniz ikliminin özellikleri gözlemlenebilmektedir. Ancak yine de genel hatları ile incelendiğinde ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçenin denizden yüksekliği ortalama olarak 1300 metre olup birçok önemli dağlı içerisinde barındırmaktadır. Bu dağlardan başlıcaları: Kösedapkar, Yılanlıdağ, Beydağ ve Delidağ’dır. İlçe içerisinden geçen Kızılırmak ilçe için önemli bir su kaynağıdır. İlçede genel olarak gözlemlenen bitki örtüsü bozkır bitki örtüsüdür. İlçede yer alan ormanlık arazilerde ise söğüt ve kavak ağaçlarına rastlanmaktadır. Zara kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadır. Bu kapsamda ilçede hububat, meyve ve sebze ürünleri yetiştirilmektedir.


Zara Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 23 bin 336’dır. İlçe nüfusunun yüzde 50,70’ini (11 bin 831) erkek, yüzde 49,30’unu (11 bin 505) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Zara kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 9 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Ahmetbaşyurt Mahallesi, Çarşıbaşı Mahallesi, Hatip Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kızılırmak Mahallesi, Reşitpaşa Mahallesi, Şehitler Mahallesi, Şeyhmerzuban Mahallesi ve Yenicamii Mahallesi’dir.

Zara Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

Sivas ilinin Zara ilçesinden konut kiralamayı düşünen kişiler ilçenin eğitim kurumları hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça donanımlıdır. İlçe halkından edinilen bilgilere göre ilçede verilen eğitim bölge halkının ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Sivas Zara kiralık konut arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Gazi İlköğretim Okulu: Kızılırmak, Reşit Paşa Caddesi, No:30, 58700 Zara/Sivas. Daha detaylı bilgiler için (0346) 816 10 20 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Cumhuriyet Ortaokulu: Şehitler, 58700 Zara/Sivas.
  • Zara Ahmet Çuharadaroğlu Meslek Yüksek Okulu: Kızılırmak, İsmet Paşa Caddesi No:89, 58700 Zara/Sivas. Daha detaylı bilgiler için (0346) 816 37 85 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık konut tercihini Sivas ilinin Zara ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Sivas Zara da uygun fiyatlı kiralık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinize hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Zara Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.