/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çorlucancel

Tekirdağ Çorlu Kiralık Ev

araması için 283 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Çorlu Kiralık Konut Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Çorlu kiralık konut arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Çorlu ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Çorlu ilçesi, Tekirdağ ilinin en büyük ilçesi olmak ile beraber Trakya Bölümü’nde İstanbul ilinden sonraki en büyük ikinci yerleşim yeridir. Bu özelliklerine ek olarak Türkiye’nin de en gelişmiş olan ilçelerinden bir tanesidir. “Çorlu” ismi, eski atlaslarda “peynir kasabası” anlamına gelen “Tribiton” kelimesinden gelmektedir. 

Çorlu Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Çorlu ilçesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Tekirdağ iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 531 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 10 metredir. Tekirdağ il merkezine 38 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Ergene Havzası’nda yer alarak bir yayla üzerinde bulunmaktadır. Bu nedenle ilçe arazisi oldukça düz bir yapıya sahiptir. Ancak Yıldız Dağları’nın uzantısı olan sırtlar, Çorlu ilçesinin yüksek kısımlarını meydana getirmektedir. İlçenin etrafında yer alan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmaktadır:

  • İlçenin kuzey tarafında Ergene ve Çerkezköy ilçeleri yer almaktadır.
  • İlçenin doğu tarafında İstanbul iline bağlı olan Silivri ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde Süleymanpaşa ile Muratlı ilçeleri bulunmaktadır. 
  • İlçenin güney yönünde ise Marmaraereğlisi ve Marmara Denizi bulunmaktadır. 

Çorlu Kiralık Konut Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Çorlu kiralık daire arayışında olanlar için Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi, Karadeniz Bölgesi ile Akdeniz arasında kaldığından ötürü, ilçe iklimi de buna göre bir geçiş iklimi göstermektedir. Kuzey taraftan soğuk hava gelir iken güney taraftan ise Akdeniz ve Ege Bölgeleri’nden ılık ve nemli hava gelmektedir. Çorlu ilçesi, Trakya’nın daha iç kısımlarında yer aldığından ötürü, buna bağlı olarak da Trakya’nın en az yağış alan yeridir. İlçenin yıllık sıcaklık ortalaması 12,6 santigrat derecedir. Yaz aylarında ortalama 18,2 santigrat derecede hava görülürken kış aylarında ortalama 8,1 santigrat dereceye düşmektedir. 

İlçede sanayi ve ticaret büyük bir ekonomik gelir olarak sayılmaktadır. Buna ek olarak başta ayçiçeği olmak üzere tarım faaliyeti de her yıl ekonomik gelire katkı sağlamaktadır. 

Çorlu Kiralık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Çorlu ilçesinde toplam 262.862 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %49,01’i kadın olup geriye kalan %50,99’unu ise erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %0,93 olarak tespit edilmiştir. 

Çorlu ilçesinde 26 adet mahalle mevcuttur. Çorlu kiralık ev arıyorsanız seçebileceğiniz popüler mahalleri aşağıda listeledik:

  • Muhittin Mahallesi,
  • Şeyhsinan Mahallesi,
  • Reşadiye Mahallesi,
  • Nusratiye Mahallesi,
  • Kemalettin Mahallesi,
  • Esentepe Mahallesi.

Çorlu sahibinden kiralık 2+1 ev benzeri, ilçe çevresindeki konut arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Çorlu Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.