/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hayrabolucancel

Tekirdağ Hayrabolu Kiralık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Hayrabolu Kiralık Konut Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Hayrabolu kiralık konut arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Hayrabolu ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Hayrabolu ilçesi, Tekirdağ ilinin en uzun süredir yerleşim yapılan yerlerinden bir tanesidir. İlçenin eski ismi olan “Chariupolis”, Yunanca rüzgarlı şehir anlamına gelmektedir. İlçenin tarihî değeri oldukça yüksektir. Bu değere katkıda bulunan eserler arasında Paşa Cami, Hasan Bey Cami, Hacılar Köprüsü ve Çarşı Cami mevcuttur. 

Hayrabolu Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Hayrabolu ilçesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Tekirdağ iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 1.037 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 60 metredir. Tekirdağ il merkezi ile 52 kilometrelik bir mesafesi bulunmaktadır. İlçe toprakları oldukça verimli bir yapıya sahiptir. Tekirdağ ilinin kuzeybatı tarafında kalmaktadır. Ergene Havzası üzerinde ve Hayrabolu Deresi’nin vadisi üzerinde konuşlanmıştır. Her ne kadar ilçenin yarısından fazlası ova olsa da kalan kısmında hafif bir engebe vardır ve az da olsa ormanlık alan bulunmaktadır. Hayrabolu ilçesindeki en yüksek yer, 269 metrelik yükseltisi ile Karahöyük Tepesi’dir. İlçede birçok sulama göleti vardır. Hayrabolu’nun etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin kuzey yönünde Kırklareli ili bulunmaktadır.
 • İlçenin batı yönünde Edirne ili bulunmaktadır.
 • İlçenin güney yönünde Tekirdağ il merkezi bulunmaktadır.
 • İlçenin doğu yönünde Muratlı ilçesi bulunmaktadır. 

Hayrabolu Kiralık Konut Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Hayrabolu kiralık köy evi arayışında olanlar için bilinmelidir ki ilçede Trakya’ya özgü olan geçit iklimi özellikleri görülmektedir. Kış aylarında çok fazla miktarda yağış görülür ve havalar oldukça soğuktur. Yaz ayları ise az da olsa yağış almaktadır ve havalar sıcaktır. Bir yıl içerisinde Hayrabolu ilçesine düşen yağış miktarı ortalama 600 milimetredir. 

Hayrabolu ekonomisi için tarım oldukça önemli bir faaliyettir çünkü aynı zamanda ilçe içerisinde sanayi de tarım ürünlerine özgüdür. Özellikle ayçiçeği ve buğday ürünleri göze çarpmaktadır. Hem Tekirdağ limanlarına hem de İstanbul’un sanayi kuruluşlarına yakın olduğu için ayrı bir ekonomik avantaja sahiptir.

Hayrabolu Kiralık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Hayrabolu ilçesinde toplam 32.137 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %48,50’si kadın olup geriye kalan %51,50’sini ise erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %0,93 olarak tespit edilmiştir. 

Hayrabolu ilçesinde 52 adet mahalle mevcuttur. Hayrabolu kiralık çiftlik evi arıyorsanız seçebileceğiniz popüler mahalleri aşağıda listeledik:

 • İlyas Mahallesi,
 • Aydınevler Mahallesi,
 • Hisar Mahallesi,
 • Çerkezmüsellim Mahallesi,
 • Kahya Mahallesi,
 • Şalgamlı Mahallesi,
 • Lahna Mahallesi,
 • Soylu Mahallesi.

Hayrabolu sahibinden kiralık 2+1 ev benzeri, ilçe çevresindeki konut arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Hayrabolu Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.