/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Muratlıcancel
Tekirdağcancel

Tekirdağ Muratlı Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Muratlı Kiralık Konut Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Muratlı kiralık konut arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Muratlı ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Muratlı Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Muratlı ilçesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Tekirdağ iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 427 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 180 metredir. Tekirdağ il merkezi ile arasında 23 kilometrelik bir uzaklık bulunmaktadır. Çorlu ve Ergene akarsuları, Muratlı’nın önemli su kaynaklarıdır. İlçenin tam ortasından geçen demiryolu, ilçeyi iki tarafa bölmektedir. İlçenin tepeden görünüşü yassı sırtları andırmaktadır. Muratlı’da bulunan ormanlık alanlarda en çok gürgen, ıhlamur, karaağaç ve çınar ağaçları bulunmaktadır. Ancak ormanların her geçen gün tahribe uğraması, ilçe iklimini olumsuz yönde etkilemektedir. Muratlı ilçesi, üçüncü dereceden deprem bölgesinde konuşlanmıştır. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Hayrabolu ilçesi,
 • Lüleburgaz ilçesi,
 • Çorlu ilçesi.

Muratlı Kiralık Konut Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Muratlı kiralık daire düşünenler için ilçede ılıman bir karasal iklim gözlemlenmektedir. Yaz mevsimleri genellikle kurak ve sıcak geçerken kış aylarında kar ve yağmur birlikte görülmektedir ve havalar iyice soğur. İlkbahar ayları nispeten serin geçer. Kış aylarında hava sıcaklığı en çok -8 santigrat dereceye kadar düşer. Yaz aylarında ise en çok 37 santigrat derece görülmektedir. Bir yıl içerisinde ortalama 720 milimetre yağış düşmektedir. 

İlçe toprakları tarım faaliyetine oldukça elverişli bir yapıya sahiptir. Hatta Türkiye’deki pek çok ilçeden daha da verimli topraklar Muratlı ilçesinde bulunmaktadır. En çok buğday ve ayçiçeği ürünleri olmak üzere, pek çok ürün Muratlı’da üretilebilmektedir. Sanayi ürünlerinden şeker pancarı da üretilen ürünler arasında yerini almıştır. Tarım faaliyeti haricinde, hayvancılık sektörü de Muratlı ekonomisinin oldukça önemli bir bölümünü kaplamaktadır. 

Muratlı Kiralık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Muratlı ilçesinde toplam 28.537 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %49,05’i kadın olup geriye kalan %50,95’ini ise erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %1,46 olarak tespit edilmiştir. 

Muratlı ilçesinde 20 adet mahalle mevcuttur. Muratlı kiralık ev arıyorsanız en çok tercih edilen mahalle seçeneklerini aşağıdaki listede sıraladık:

 • İstiklal-Kurtpınar Mahallesi,
 • Muradiye Mahallesi,
 • Kazım Dirik-Turan Mahallesi,
 • Fatih Mahallesi,
 • Aşağısevindikli Mahallesi,
 • Yeşilsırt Mahallesi,
 • Kırkkepenekli Mahallesi,
 • Yukarısevindikli Mahallesi.

Muratlı Muradiye Mahallesi sahibinden kiralık ev benzeri, ilçe çevresindeki konut arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.