/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Almuscancel
Tokatcancel

Tokat Almus Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Almus Kiralık Konut Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Almus kiralık konut arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Almus ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Almus, 1 Mart 1954 tarihinde bir ilçe olma statüsünü elde etmiştir. Ceviz boyutundaki vişneler, Almus ilçesine has olduğundan ötürü yakın zamana kadar her sene ilçede Almus Vişne Festivali yapılırdı. 

Almus Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Almus ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Tokat iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 750 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 832 metredir. İlçede bulunan barajın etrafındaki topraklar oldukça verimlidir. Tokat il merkezine 34 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İlçenin etrafında yer alan komşu mekanların bir listesi aşağıda yer almaktadır:

 • İlçenin doğu yönünde Reşadiye ilçesi ile Sivas iline bağlı olan Hafik ilçesi yer almaktadır.
 • İlçenin batı yönünde Tokat il merkezi yer almaktadır.
 • İlçenin kuzey yönünde Niksar ilçesi yer almaktadır.
 • İlçenin güney yönünde Sivas ili yer almaktadır.

Almus Kiralık Konut Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Almus kiralık daire düşünenler için Almus ilçesinde Karadeniz iklimi ile Orta Anadolu Bölgesi’nde görülen karasal iklimi arasında bir geçiş iklimi vardır. Yağışlar mevsime göre değil, aylara göre miktar olarak değişmektedir. Bir yıl içerisinde Almus ilçesine ortalama 542 milimetre yağış düşmektedir. Mayıs, Nisan, Mart, Şubat ve Ocak aylarında yağmurlu havalar hat safhaya çıkmaktadır. Temmuz ve Ağustos ayları ise yılın en kurak aylarıdır. 

Tokat ilinde bulunan, turizm potansiyeli en çok olan ilçe Almus ilçesidir. İlçe içerisinde bulunan baraj gölü ve etrafında bulunan bol ormanlık alanlar her sene ziyaretçi çekmektedir. Aynı bölgede balıkçılık faaliyeti de yapılmaktadır.

Almus Kiralık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Almus ilçesinde toplam 28.413 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %49,47’si kadın olup geriye kalan %50,53’ünü ise erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %3,81 olarak tespit edilmiştir. 

Almus ilçesinde 33 adet mahalle ve 32 adet köy mevcuttur. Almus kiralık ev arıyorsanız en çok tercih edilen mahalle seçeneklerini aşağıdaki listede sıraladık:

 • Gevrek Mahallesi,
 • Birlik Mahallesi,
 • İstiklal Mahallesi,
 • Erek Mahallesi,
 • Esentepe Mahallesi,
 • Hürriyet Mahallesi,
 • Atatürk Mahallesi.

Almus Gevrek Mahallesi kiralık ev benzeri, ilçe çevresindeki konut arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

14 Ocak 2022

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

12 Ocak 2022

Binasını yenilemek isteyen vatandaşa ...

Binasını yenilemek isteyen vatandaşa ...

12 Ocak 2022

Ev Satın Almak Hiç Bu Kadar Kolay Olm...

Ev Satın Almak Hiç Bu Kadar Kolay Olm...

12 Ocak 2022

Almus Kiralık Ev
Akarçay Görümlü Bld. (Akarçay Armutalan Mahallesi)Akarçay Görümlü Bld. (Akarçay İstiklal Mahallesi)Akarçay Görümlü Bld. (Akarçay Şehit Turan Yıldız Mahallesi)Akarçay Görümlü Bld. (Akarçay Şenyurt Mahallesi)Akarçay Görümlü Bld. (Atatürk Mahallesi)Akarçay Görümlü Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Akarçay Görümlü Bld. (İnönü Mahallesi)Akarçay Görümlü Bld. (Şehit Tuncay Çoban Mahallesi)Alanköy KöyüArısu KöyüAtaköy Bld. (Ata Mahallesi)Ataköy Bld. (Bahçeköy Mahallesi)Ataköy Bld. (Çambulak Mahallesi)Ataköy Bld. (Katranlık Mahallesi)Ataköy Bld. (Kuruseki Mahallesi)Ataköy Bld. (Sağırlar Mahallesi)Ataköy Bld. (Yeni Mahallesi)Babaköy KöyüBağtaşı Köyü (Bentaltı Mahallesi)Bağtaşı Köyü (Kol Mahallesi)Bağtaşı Köyü (Yeni Mahallesi)Bakımlı KöyüCihet Köyü (Başaklar Mahallesi)Cihet Köyü (Derebaşı Mahallesi)Cihet Köyü (Dervişali Mahallesi)Cihet Köyü (Karaahmetoğlu Mahallesi)Çamdalı KöyüÇamköy KöyüÇaykaya KöyüÇaykıyı KöyüÇevreli Bld. (Aydınlar Mahallesi)Çevreli Bld. (Birlik Mahallesi)Çevreli Bld. (Hürriyet Mahallesi)Çiftlik KöyüÇilehane KöyüDeğeryer KöyüDereköy KöyüDikili KöyüDurudere KöyüErek MahallesiEsentepe MahallesiGebeli KöyüGölgeli Bld. (Atatürk Mahallesi)Gölgeli Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Gölgeli Bld. (Hürriyet Mahallesi)Gölgeli Bld. (Salkavak Mahallesi)Göltepe KöyüGümeleönü KöyüHubyar Köyüİstiklal MahallesiKapıcı KöyüKaradere KöyüKınık Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Kınık Bld. (Gevrek Mahallesi)Kınık Bld. (Hürriyet Mahallesi)Kınık Bld. (Kurtuluş Mahallesi)Kınık Bld. (Yuvaköy Mahallesi)Kızılelma KöyüKolköy KöyüKurtuluş MahallesiMescitköy KöyüOğulbey KöyüOrmandibi Köyü (Barbaros Mahallesi)Ormandibi Köyü (Fatih Mahallesi)Ormandibi Köyü (Yavuz Mahallesi)Ötükent MahallesiSahilköy KöyüSarıören KöyüSerince KöyüSiteler MahallesiTeknecik KöyüÜçgöl Köyü
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.