/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pazarcancel

Tokat Pazar Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Pazar Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Bilgiler

Emlakjet, Pazar kiralık konut arayışında olan tüm kullanıcılar için ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri tek bir kaynakta birleştirdi. Yeni bir ev seçimi yapmadan hemen önce Emlakjet’in birbirinden farklı ilan seçeneklerini inceleyebilir ve bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Pazar, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Tokat ilinin batısında yer alan bir ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Tokat il merkezine 25 kilometre uzaklıktadır. İlçede karadeniz iklimi ile iç anadolu karasal iklimi geçiş iklim özelliği yaşanmaktadır. Kış mevsimi soğuk, yaz mevsimi sıcak ve kurak geçer. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçenin yerleşim yeri olarak kullanılması yüzyılı aşkın bir geçmişe sahiptir.. Pazar kiralık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

 • Kuzeyinde Turhal ilçesi,
 • Güneyinde Artova ilçesi,
 • Batısında Turhal ve Zile ilçeleri,
 • Doğusunda ise Tokat Merkez ilçesi ile komşudur. 

Pazar Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

Pazar ilçesinde yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 13.330’dur. Bu nüfusun yüzde 50,00’si kadın, yüzde 50,00’sı erkekten oluşmaktadır. İlçede kiralık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 12 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden bazıları;

 • Esentepe Mahallesi,
 • Merkez Mahallesi,
 • Seyitali Mahallesi,
 • Fatih Mahallesi,
 • Gazi Osman Paşa Mahallesi ve
 • Mehmet Akif Ersoy Mahallesidir. 

Pazar eşyalı kiralık daire ya da Pazar kiralık daire arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 25’tir. 

Pazar Kiralık Daire Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Tokat'ın Pazar ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 125 metrekare,
 • Metrekare birim kira ücreti en az; 4 TL,
 • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 7 TL,
 • Ortalama konut kira fiyatı; 881 TL’dir.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. 

 • 2+1 110 metrekarelik dairenin ortalama kira ücreti 679 TL,
 • 3+1 140 metrekarelik dairenin ortalama kira ücreti 784 TL,

İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Tokat Pazar uygun kiralık daireler ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Pazar Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.