/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Turhalcancel

Tokat Turhal Kiralık Ev

araması için 13 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Turhal Kiralık Konut Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Turhal kiralık konut arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Turhal ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Turhal ilçesi nüfus bakımından Tokat’ın ikinci en büyük ilçesidir. 1944 yılında bir ilçe olma statüsü elde etmiştir.

Turhal Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Turhal ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Tokat iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 1.021 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 493 metredir. Tokat il merkezine 46 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Yeşilırmak Havzası üzerinde yer almaktadır. Doğu Anadolu Bölgesi’ni batıya, İç Anadolu Bölgesi’ni de Karadeniz’e bağlayan bir geçiş noktasında bulunmaktadır. İlçenin etrafı dağ ve yüksek tepeler ile çevrili bir haldedir. Kesicik Tepe, Kamalı Çal Tepe ve Mercimek Tepe gibi önemli yüksek noktalar Turhan ilçesinde mevcuttur. Türkiye’nin en uzun ırmaklarından bir tanesi olan Yeşilırmak, Turhal’ın ilçe merkezinden geçmektedir. Ormanlık alan bol miktarda mevcuttur. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin kuzey yönünde Amasya iline bağlı olan Erbaa ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde Pazar ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde Zile ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin doğu yönünde ise Tokat il merkezi bulunmaktadır. 

Turhal Kiralık Konut Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Tokat ilinde bulunan diğer pek çok ilçede olduğu gibi, Turhal ilçesinde de Karadeniz iklimi ile karasal iklim arasında olan bir geçiş iklimi söz konusudur. Bu sebeple havalar ılıman bir özellik gösterir. Yaz mevsimleri alçak yerlerde kurak ve sıcak geçerken yüksek yerlerde hava genelde serindir. Kış mevsimi ise kar yağışlı ve soğuk yaşanır. İlçenin yıllık ortalama sıcaklığı 9 ila 12 santigrat derece arasında değişmektedir. Bir yıl içerisinde Turhal ilçesine ortalama 413 milimetre yağış düşmektedir. 

Turhal kiralık daire arayanlar için ilçenin ekonomisi, Türkiye’nin genel ekonomisi içerisinde önemli bir yere sahiptir. Şeker üretimi özellikle göze çarpmaktadır. Konfeksiyon faaliyeti ilçenin önemli ekonomik kaynaklarından bir tanesidir. Antimon madeninin çıkarılması da ilçe için önemli yan gelirlerden bir tanesidir. İlçede aktif olarak işleyen pek çok fabrika bulunmaktadır ve bu durum geniş miktarda iş imkanı oluşturmaktadır. 

Turhal Kiralık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Turhal ilçesinde toplam 79.916 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %51,34’ü kadın olup geriye kalan %48,66’sını ise erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %0,09 olarak tespit edilmiştir. 

Turhal ilçesinde 35 adet mahalle ve 52 adet köy mevcuttur. Turhal kiralık eşyalı ev arıyorsanız en çok tercih edilen mahalle seçeneklerini aşağıdaki listede sıraladık:

  • Cumhuriyet Mahallesi,
  • Mimar Sinan Mahallesi,
  • Osmangazi Mahallesi,
  • Yavuz Selim Mahallesi,
  • Kazım Karabekir Mahallesi,
  • Müftü Mahallesi.

Turhal Cumhuriyet Mahallesi kiralık eşyalı ev benzeri, ilçe çevresindeki konut arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
İzmir’de ev satma süresi 5 güne iniyo...

İzmir’de ev satma süresi 5 güne iniyo...

7 Aralık 2021

Aşçıoğlu’nun Yeni Projesi Selenium Pa...

Aşçıoğlu’nun Yeni Projesi Selenium Pa...

7 Aralık 2021

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Turhal Kiralık Ev
Ağcaşar KöyüAkbuğday KöyüAkçatarla KöyüArapören KöyüArzupınar KöyüAtaköy KöyüAyranpınar KöyüBağlarpınarı KöyüBahar MahallesiBahçebaşı Köyü (Aşağı Mahallesi)Bahçebaşı Köyü (Yukarı Mahallesi)Borsa MahallesiBoyacılar MahallesiBuzluk KöyüCamikebir MahallesiCelal MahallesiCumhuriyet MahallesiÇamlıca KöyüÇarıksız KöyüÇayıraltı KöyüÇaylı KöyüÇevlikler MahallesiÇivril KöyüDazya KöyüDerbentçi KöyüDökmetepe KöyüElalmış KöyüEmek MahallesiErenli KöyüEriklitekke KöyüFatih MahallesiGazi Osman Paşa MahallesiGökdere KöyüGündoğdu MahallesiGüneş MahallesiGürsel MahallesiHacılar MahallesiHamam MahallesiHamide KöyüHasanlı KöyüKalaycık KöyüKamalı KöyüKarkın KöyüKat Köyü (Cumhuriyet Mahallesi)Kat Köyü (Çalılık Mahallesi)Kat Köyü (Çay Mahallesi)Kat Köyü (Uzunyurt Mahallesi)Kayacık MahallesiKazancı KöyüKazım Karabekir MahallesiKızkayası KöyüKoruluk KöyüKova MahallesiKuşoturağı KöyüKuytul KöyüKuzalan KöyüMaraşal Fevzi Çakmak MahallesiMevlana MahallesiMeydan MahallesiMimar Sinan MahallesiMüftü MahallesiNecip KöyüNurkavak MahallesiOrganize Sanayi Bölgesi MahallesiOrmanözü KöyüOsmangazi MahallesiPazar MahallesiRay MahallesiSamurçay KöyüSarıçiçek KöyüSarıkaya KöyüSütlüce KöyüŞatroba KöyüŞenyurt Bld. (Asarcık Mahallesi)Şenyurt Bld. (Karaevli Mahallesi)Şenyurt Bld. (Ortaköy Mahallesi)Şenyurt Bld. (Üçgözen Mahallesi)Taşlıhöyük KöyüTatlıcak KöyüUluöz KöyüUlutepe KöyüÜçyol KöyüVarvara MahallesiYağlıalan KöyüYavuz Selim MahallesiYazıtepe Köyü (Cumhuriyet Mahallesi)Yazıtepe Köyü (Çay Mahallesi)Yazıtepe Köyü (Güzelyurt Mahallesi)Yazıtepe Köyü (Meydan Mahallesi)Yeniceler KöyüYeniköy KöyüYenisu Köyü (Atatürk Mahallesi)Yenisu Köyü (Cumhuriyet Mahallesi)Yenisu Köyü (İnönü Mahallesi)Yeşilalan KöyüYeşilırmak MahallesiYunus Emre Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.