/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Arsincancel

Trabzon Arsin Kiralık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Arsin Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Bilgiler

Emlakjet, Arsin kiralık konut arayışında olan tüm kullanıcılar için ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri tek bir kaynakta birleştirdi. Yeni bir ev seçimi yapmadan hemen önce Emlakjet’in birbirinden farklı ilan seçeneklerini inceleyebilir ve bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Arsin, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Trabzon ilinin doğusunda Karadeniz’e sahili bulunan bir ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Trabzon il merkezine 20 kilometre uzaklıktadır. Trabzon - Rize sahil yolu şeridinde kurulmuştır. İlçede karadeniz iklimi yaşanmaktadır. Kış mevsimi yoğun yağışlı ve soğuk, yaz mevsimi ılık ve yağışlı geçer. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçenin yerleşim yeri olarak kullanılması yüzyılı aşkın bir geçmişe sahiptir. Arsin kiralık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

 • Kuzeyinde Karadeniz,
 • Güneyinde Gümüşhane il sınırı,
 • Batısında Yomra ilçesi,
 • Doğusunda ise Araklı ilçesi ile komşudur. 

Arsin Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

Arsin ilçesinde yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 32.063’tür. Bu nüfusun yüzde 49,52’si kadın, yüzde 50,48’i erkekten oluşmaktadır. İlçede kiralık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 35 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden bazıları;

 • Yeşilyalı Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Yalı Mahallesi,
 • Fatih Mahallesi,
 • Yeşiltepe Mahallesi ve
 • Kuzguncuk Mahallesidir. 

Arsin eşyalı kiralık daire ya da Arsin kiralık daire arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 32’dir. 

Arsin Kiralık Konut Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Trabzon’un Arsin ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 142 metrekare,
 • Metrekare birim kira ücreti en az; 3 TL,
 • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 10 TL,
 • Ortalama konut kira fiyatı; 684 TL’dir.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde, deniz kıyısında ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. 

 • 2+1 120 metrekarelik dairenin ortalama kira ücreti 656 TL,
 • 3+1 145 metrekarelik dairenin ortalama kira ücreti 668 TL’dir.

İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Trabzon Arsin kiralık daireler ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.