/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çarşıbaşıcancel

Trabzon Çarşıbaşı Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Çarşıbaşı Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Bilgiler

Emlakjet, Çarşıbaşı kiralık konut arayışında olan tüm kullanıcılar için ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri tek bir kaynakta birleştirdi. Yeni bir ev seçimi yapmadan hemen önce Emlakjet’in birbirinden farklı ilan seçeneklerini inceleyebilir ve bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Çarşıbaşı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Trabzon ilinin batısında Karadeniz’e sahili bulunan bir ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Trabzon il merkezine 34 kilometre uzaklıktadır. Trabzon - Giresun sahil yolu şeridinde kurulmuştır. İlçede karadeniz iklimi yaşanmaktadır. Kış mevsimi yoğun yağışlı ve soğuk, yaz mevsimi ılık ve yağışlı geçer. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçenin yerleşim yeri olarak kullanılması yüzyılı aşkın bir geçmişe sahiptir. Çarşıbaşı kiralık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

 • Kuzeyinde Karadeniz,
 • Güneyinde Vakfıkebir, Akçaabat ve Düzköy ilçeleri,
 • Batısında Vakfıkebir ilçesi,
 • Doğusunda ise Akçaabat ilçesi ile komşudur. 

Çarşıbaşı Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

İlçede yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 15.562’dir. Bu nüfusun yüzde 48,89’u kadın, yüzde 51,11’i erkekten oluşmaktadır. Trabzon’un Çarşıbaşı ilçesinde kiralık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 23 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden bazıları;

 • Fenerköy Mahallesi,
 • Merkez Mahallesi,
 • Yavuz Mahallesi,
 • Salova Mahallesi,
 • Büyükdere Mahallesi ve
 • Kerem Mahallesidir. 

Çarşıbaşı eşyalı kiralık daire ya da Çarşıbaşı kiralık daire arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 24’tür. 

Çarşıbaşı Kiralık Daire Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Trabzon’un Çarşıbaşı ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 120 metrekare,
 • Metrekare birim kira ücreti en az; 3 TL,
 • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 5 TL,
 • Ortalama konut kira fiyatı; 506 TL’dir.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde, deniz kıyısında ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. 

 • 2+1 120 metrekarelik dairenin ortalama kira ücreti 656 TL,
 • 3+1 145 metrekarelik dairenin ortalama kira ücreti 668 TL’dir.

İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Trabzon Çarşıbaşı kiralık daireler ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Çarşıbaşı Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.