/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Dernekpazarıcancel

Trabzon Dernekpazarı Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Dernekpazarı Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Bilgiler

Emlakjet, Dernekpazarı kiralık konut arayışında olan tüm kullanıcılar için ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri tek bir kaynakta birleştirdi. Yeni bir ev seçimi yapmadan hemen önce Emlakjet’in birbirinden farklı ilan seçeneklerini inceleyebilir ve bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Dernekpazarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Trabzon ilinin doğusunda Of ve Çaykara ilçelerinin arasında yer alan bir ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. İlin en az nüfusu olan ilçesidir. İlçede karadeniz iklimi yaşanmaktadır. Kış mevsimi yoğun yağışlı ve soğuk, yaz mevsimi ılık ve yağışlı geçer. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçenin yerleşim yeri olarak kullanılması yüzyılı aşkın bir geçmişe sahiptir. Dernekpazarı kiralık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

 • Kuzeyinde Of ilçesi,
 • Güneyinde Çaykara ilçesi,
 • Batısında Köprübaşı ilçesi,
 • Doğusunda ise Hayrat ilçesi ile komşudur. 

Dernekpazarı Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

İlçede yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 3.986’dır. Bu nüfusun yüzde 50,50’si kadın, yüzde 49,50’si erkekten oluşmaktadır. Trabzon’un Dernekpazarı ilçesinde kiralık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 14 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden bazıları;

 • Akköse Mahallesi,
 • Merkez Mahallesi,
 • Yenicami Mahallesi,
 • Taşçılar Mahallesi,
 • Gülen Mahallesi ve
 • Osmancık Mahallesidir. 

Dernekpazarı eşyalı kiralık daire ya da Dernekpazarı kiralık daire arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 7’dir. 

Dernekpazarı Kiralık Daire Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Trabzon’un Dernekpazarı ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 120 metrekare,
 • Metrekare birim kira ücreti en az; 3 TL,
 • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 5 TL,
 • Ortalama konut kira fiyatı; 506 TL’dir.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde, deniz kıyısında ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. 

İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Trabzon Dernekpazarı kiralık daireler ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

En çok site içinde, sıfır 'satılık ev...

En çok site içinde, sıfır 'satılık ev...

18 Şubat 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

17 Şubat 2021

TÜİK 2021 Ocak Konut Satış İstatistik...

TÜİK 2021 Ocak Konut Satış İstatistik...

15 Şubat 2021

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Dernekpazarı Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.