/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Edremitcancel

Van Edremit Kiralık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Edremit Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet, Edremit kiralık konut arayışında olan tüm kullanıcılar için ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri tek bir kaynakta birleştirdi. Yeni bir ev seçimi yapmadan hemen önce Emlakjet’in birbirinden farklı ilan seçeneklerini inceleyebilir ve bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Edremit, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Van ilinin güneybatısında Van Gölü kıyısında yer alan bir ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. İl merkezine 85 kilometre uzaklıktadır. İlçede karasal iklimi yaşanmaktadır. Kış mevsimi yoğun kar yağışlı ve soğuk, yaz mevsimi sıcak ve kurak geçer. İlçe ekonomisinin büyük bir bölümünü hayvancılık oluşturmaktadır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçenin yerleşim yeri olarak kullanılması yüzyılı aşkın bir geçmişe sahiptir. Edremit kiralık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

 • Kuzeyinde Van Merkezi, İpekyolu ilçesi ve Tuşpa ilçesi,
 • Güneyinde Gevaş ilçesi,
 • Batısında Van Gölü,
 • Doğusunda ise Gürpınar ilçesi ile komşudur. 

Edremit Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

İlçede yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 127.505’tir. Bu nüfusun yüzde 49,93’ü kadın, yüzde 50,07’si erkekten oluşmaktadır. Van’ın Edremit ilçesinde kiralık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 26 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden bazıları;

 • Erenkent Mahallesi,
 • Selahattin Eyyubi Mahallesi,
 • Süphan Mahallesi,
 • Eminpaşa Mahallesi,
 • Şabaniye Mahallesi ve
 • Esentepe Mahallesidir. 

Edremit eşyalı kiralık daire ya da Edremit ucuz kiralık daire arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 103’tür. 

Edremit Kiralık Daire Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Van’ın Edremit ilçesi genelinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 110 metrekare,
 • Metrekare birim kira ücreti en az; 4 TL,
 • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 9 TL,
 • Ortalama konut kira fiyatı; 539 TL’dir.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. 

İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Van Edremit sahibinden kiralık daireler ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Edremit Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.