/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yenifakılıcancel

Yozgat Yenifakılı Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Yenifakılı Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet olarak kiralık ev arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Yenifakılı kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yozgat ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Yenifakılı ilçesi bulunduğu konum itibari ile Yozgat ilinin Nevşehir il sınırında yer almaktadır. Deniz seviyesinden 1036 metre yükseklikte yer alan ilçenin toplam yüzölçümü 378 kilometrekaredir. Yenifakılı kiralık konut arayan kişiler ilçenin karasal iklimin etkisi altında olduğunun bilgisine ulaşmaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Yenifakılı kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında arpa, nohut, mercimek ve patates tarım faaliyetleri yürütülmektedir. 

Yenifakılı Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2019 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 5 bin 386’dır. İlçe nüfusunun yüzde 49,03’ünü (2 bin 641) erkek, yüzde 50,97’sini (2 bin 745) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Yenifakılı kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 5 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Altındağ Mahallesi, Cankurtaran Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Yazlak Mahallesi ve Yeni Mahallesi’dir.

Yenifakılı Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumu Bilgisi

Yenifakılı ilçesinden konut arayan çocuk sahibi aileler ilçenin eğitim kurumları ile ilgili olarak detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. İlçede yer alan eğitim kurumları eğitim kalitesi bakımından da oldukça başarılıdır. Yozgat Yenifakılı kiralık konut arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği eğitim kurumları:

  • Adem Karacabay Anadolu Lisesi: Cankurtaran, Şahin Sokak, 66470 Yenifakılı/Yozgat.
  • Cumhuriyet İlkokulu: Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Şehit Tuncer Gökdemir Caddesi, No:762 Pk:66470 Yenifakılı/Yozgat. Bu eğitim kurumu hafta içi hizmet vermektedir. Daha detaylı bilgiler için (0354) 612 23 89 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Yenifakılı Halk Eğitim Merkezi: Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Şehit Tuncer Gökdemir Caddesi, No:762 Pk:66470 Yenifakılı. Bu eğitim kurumu hafta içi hizmet vermektedir. Daha detaylı bilgiler için (0354) 612 23 89 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Bektaşlı İlkokulu: Boğazlıyan Yenifakılı Yolu, 66470 Bektaşlı/Yenifakılı/Yozgat. Bu eğitim kurumu hafta içi hizmet vermektedir.
  • Fehimli Ilkokulu: 66470 Fehimli/Yenifakılı/Yozgat. Bu eğitim kurumu hafta içi hizmet vermektedir. Daha detaylı bilgiler için (0354) 623 80 68 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Yozgat ilinin Yenifakılı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Yozgat Yenifakılı uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Yenifakılı Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.