Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Adana Ceyhan Satılık Daire

araması için 62 ilan bulundu
search
Ceyhancancel
Adanacancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Ceyhan Satılık Daire Düşünenlere Yardımcı Olacak Rehber

Emlakjet.com olarak ev sahibi olmak isteyenlere aradıkları ilanı bulmaları için hazırladığımız rehberler ile yardımcı olmaya devam ediyoruz. Sizin için hazırlanan bu özel rehber sayesinde Ceyhan satılık daire ilanlarına bakmadan önce ilçe hakkında bilgi sahibi olacağınız satış piyasası hakkında verdiğimiz bilgiler ve daha fazlasıyla en önemli bilgileri burada bulacaksınız. 2018 nüfus verilerine göre  güncel toplam nufüs 160.474, erkek nüfusu 80.485 iken  kadın nüfus oranı ise 79.989 olduğu görülür. Ceyhan, Adana’nın nüfus yönünden en kalabalık ilçelerindendir.

 

 • Doğusunda Hatay ilinin Ersin İlçesi ile Osmaniye ili,
 • Kuzeyinde Kozan,
 • Kuzeydoğusunda Kadirli,
 • Doğusunda Yüreğir, 
 • Kuzeybatısında İmamoğlu,
 • Güneyinde Yumurtalık ilçesi  İskenderun körfezi bulunmaktadır.

 

Ceyhan ilçesi Adana’nın 43 kilometre doğusunda yüzölçümü 1.424 kilometrekaredir. Ceyhan bir ovanın üzerinde kurulmuştur ve bu alana da ismini vermiştir. Ceyhan’a dışarıdan baktığımızda kuzeyinde kalkerli arazileri olduğunu görebiliriz. Dağlık alanlarının en önemlisi Misis dağları (Nurdağı)’dır.  Ovalık alanlarının ise en önemlisi Çukurovayı meydana getiren adı Yukarıova da olarak bilinen Ceyhan Ovasıdır.  Akdeniz ikliminin sağladığı koşullar sayesinde önemli bir tarım şehri olarak bilinir.  İklim şartlarının uygunluğu Ceyhan’ın tarım ürünleri alanında fazla olmasını sağlar.  İş şartları olarak da oldukça yüksektir. Bu konuda en çok tercih edilen mahallelerinden Ceyhan Ulus mahallesi satılık daire seçenekleri sizler içinde şartlar bakımından uygun bir seçenek olabilir.

 

Ceyhan Satılık Daire Düşünenlere Özel Satış Piyasası Bilgileri

Emlakjet e ait bölge raporlarına göre toplam olarak 61.177 adet konut bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı 4.07 kişidir. Ortalama alan olarak 140 kilometrekare olan Ceyhan’ın ortalama fiyat birimine baktığımızda metrekare başına 1.372 tl’dir.  Ortalama konut fiyatı ise 192.080 tl’dir. Konutların ortalama geri dönüş süresi 23 yıldır.  Konut tipine göre incelediğimizde;

 

 • 2+1 dairelerde 110 metrekare de satış fiyatı 153.450 tl’dir.
 • 3+1 dairelerde 150 metrekare de satış fiyatı 205.800 tl’dir.

 

Adana’nın en kalabalık ilçesi olan Ceyhan’da kişi bazlı düşündüğümüzde hatrı sayılır ev seçenekleri olması burayı farklı kılmaktadır. Hozatlı İnşaat Ceyhan satılık daireler gibi inşaat firmalarının ve sitelerinin de yoğunlukta olması seçeneklerinizi oldukça arttırmaktadır.

 

Ceyhan Satılık Daire Tercih Etmek İsteyenler İçin Tarihi Yerleri

 

 • İncirlik Tesisleri; Ceyhan’a 20 kilometre uzaklıktaki deniz kıyısında olan bir kasabadır. Deniz ve kumsalıyla keşfedilmemiş en güzel kumsallardandır.
 • Kurtkulağı Mesire Yeri: Ceyhan’a 15 kilometre uzaklıkta olan bu mesire yeri, tatiller ve haftasonları için kaçınılmaz bir alandır.
 • Tatarlı Çamlığı; Ceyhan’a 13 kilometre uzaklıkta olan mesire yeri, yaklaşık 25 dönüm olan bir arazi olarak Alabalık tesisleri ve piknik alanları mevcuttur. 

 

Ceyhan Satılık Daire Düşünenlerin Tercih Edebileceği Mahalleler

Adatepe Mahallesi, Akdam Mahallesi, Başören Mahallesi, Çakaldere Mahallesi, Burhaniye Mahallesi, Dokuztekne Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Irmaklı Mahallesi, Ağaçpınar Mahallesi, Altıocak Mahallesi, Büyükkırım Mahallesi, Dağıstan Mahallesi, Hamdili Mahallesi, Isırganlı Mahallesi, Dikilitaş Mahallesi, Elmagölü Mahallesi, Bota Mahallesi, İncetarla Mahallesi, Altıöz Mahallesi, Ekinyazı Mahallesi, Birkent Mahallesi, Aydınlar Mahallesi, Çevretepe Mahallesi, Değirmenli Mahallesi, Fatih Sultan Mahallesi, Günlüce Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Ağaçpınar Mahallesi, Çataklı Mahallesi, Emek Mahallesi, Kaltakiye Mahallesi, Kelemeti Mahallesi, ,İmran Mahallesi, Konakoğlu Mahallesi, Mercimek Mahallesi, Kösreli Mahallesi, Kurtpınar Mahallesi, Modernevler Mahallesi, Mustafabeyli Mahallesi Ve Daha Fazla Mahalle İçerisinden En Çok Tercih Edilen Mahallelerden Ceyhan İstiklal Mahallesinde Satılık Evler İlanları İçin Listeleme Sayfamızı Ziyaret Edebilirsiniz.

 

Sizde emlakjet.com olarak hazırladığımız rehber sayesinde Akdeniz iklimine hakim olan bu güzel ilçede kendinizi daha iyi hissedebileceğiniz, yaşam tarzı, turizm alanları da dahil size kattığı bir çok şeye sahip olabileceğiniz Ceyhan’da hayalinizdeki eve sahip olmak isterseniz en güvenilir emlakçıdan ya da sahibinden Ceyhan Namıkkemal mahallesi satılık yeni daireler ilanları gibi ilanlara listeleme sayfamızı ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

Ceyhan Satılık Ev
Adapınar MahallesiAdatepe MahallesiAğaçlı MahallesiAğaçpınar MahallesiAkdam MahallesiAltıgözbekirli MahallesiAltıkara MahallesiAltıocak MahallesiAtatürk MahallesiAydemiroğlu MahallesiAydınlar MahallesiAzizli MahallesiBaşören MahallesiBelediye Evleri MahallesiBirkent MahallesiBota MahallesiBurhaniye MahallesiBurhanlı MahallesiBüyükburhaniye MahallesiBüyükkırım MahallesiBüyükmangıtBüyükmangıt MahallesiCamuzağılı MahallesiCeyhanbekirli MahallesiCivantayak MahallesiCumhuriyet MahallesiÇakaldere MahallesiÇarşıÇataklı MahallesiÇatalhüyük MahallesiÇevretepe MahallesiÇiçekli MahallesiÇiftlikler MahallesiÇokçapınar MahallesiDağıstan MahallesiDeğirmendere MahallesiDeğirmenli MahallesiDikilitaş MahallesiDokuztekne MahallesiDoruk MahallesiDurhasandede MahallesiDutlupınar MahallesiEkinyazı MahallesiElmagölü MahallesiEmekEmek MahallesiErenler MahallesiEsentepe MahallesiFatih Sultan Mehmet MahallesiGazi Osman Paşa MahallesiGümürdülü MahallesiGündoğan MahallesiGünlüce MahallesiHamdilli MahallesiHamidiye MahallesiHamitbeybucağı MahallesiHamitbey MahallesiHürriyet MahallesiIrmaklı MahallesiIsırganlı Mahallesiİmran Mahallesiİnceyer Mahallesiİnönü Mahallesiİsalı Mahallesiİstiklal MahallesiKarakayalı MahallesiKelemeti MahallesiKılıçkaya MahallesiKıvrıklı MahallesiKızıldere MahallesiKonakoğlu MahallesiKoruklu MahallesiKöprülü MahallesiKörkuyu MahallesiKösreliKösreli MahallesiKurtkulağı MahallesiKurtpınar MahallesiKuzucak MahallesiKüçükburhaniye MahallesiKüçükkırım MahallesiKüçükmangıt MahallesiMercimek MahallesiMercin MahallesiMithat Paşa MahallesiModernevler MahallesiMuradiye MahallesiMustafabeyliMustafabeyli MahallesiNamık KemalNamık Kemal MahallesiNarlık MahallesiNazımbey Yeniköy MahallesiSağırlar MahallesiSağkayaSağkaya MahallesiSanayiSarıbahçe MahallesiSarımazı MahallesiSarımazı SB MahallesiSarısakal MahallesiSelimiye MahallesiSirkeli MahallesiSoğukpınar MahallesiSoysallı MahallesiŞahin Özbilen MahallesiŞehit Hacı İbrahim MahallesiTatarlı MahallesiTatlıkuyu MahallesiToktamış MahallesiTumlu MahallesiTürlübaşUlus MahallesiÜçdutyeşilova MahallesiVeysiye MahallesiYalak MahallesiYarsuat MahallesiYellibel MahallesiYeşilbahçe MahallesiYeşildam MahallesiYılankale MahallesiZübeyde Hanım Mahallesi
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.