/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kozancancel
Adanacancel

Adana Kozan Satılık Daire

araması için 6 ilan bulundu

Kozan Satılık Daire Bakanlara İlçe Rehberi

Kozan satılık daire arayışı aktif bir şekilde devam edenler için, ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Kozan’ın coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden emlak piyasasına kadar birçok konuya değindiğimiz bu yazıyı okuduktan sonra hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Kozan, Akdeniz Bölgesi’nde yer alan ve Türkiye’nin en büyük beşinci ekonomisine sahip Adana’nın bir ilçesidir. Merkezden 69 kilometre uzakta yer alan ilçe,  1690 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerinde yer almaktadır ve bu hali ile yüzölçümü bakımından kentin en büyük ilçesidir. Denizden yüksekliği 120 metre civarında olan Kozan’ın kuzeyinde Kayseri ili, Yahyalı, Feke, Saimbeyli ilçeleri, doğusunda Osmaniye, Kadirli, güneyinde Ceyhan ve İmamoğlu, batısında ise Aladağ yer almaktadır.

Kozan Satılık Daire Düşünenlere İlçe Ekonomisi 

Kozan satılık ev tercih edecekler için, hiç şüphesiz en önemli kriterlerden biri ilçenin ekonomik durumu ve istihdam potansiyelidir. Zira bölge ekonomisi, bireylerin yaşamları üzerindeki en belirleyici yapılardan bir tanesidir. Kozan ilçesindeki temel ekonomik faaliyet tarım ve hayvancılıktır. Seyhan ve Ceyhan Nehirleri arasına kurulan ilçe, oldukça verimli arazilere sahiptir. Yılda en az iki kere hasat yapılan ilçede, narenciye, buğday, mısır yetiştirilmektedir. Son dönemlerde sebze ve meyve üretimi de artmıştır. Büyük sanayi kuruluşlarının bulunmadığı Kozan’da, küçük imalathaneler ve atölyeler hizmet vermektedir. Bu küçük işletmelerde ise genellikle, tarımsal ürünler işlenmekte ve iç pazara gönderilmektedir. Yerel halkın bir başka temel geçim kaynağı ise hayvancılıktır. İlçede yaygın olarak küçükbaş yetiştiriciliği yapılmaktadır. Eğer tarımla uğraşıyorsanız ya da uğraşmayı düşünüyorsanız, Kozan satılık konut tercihiniz oldukça isabetli olacaktır.

Kozan Satılık Daire Arayanlara Mahalle Bilgisi 

Kozan’ın nüfusu, 01 Şubat 2019 yılında yayınlanan TÜİK Raporu’na göre 130.495 kişiden oluşmaktadır. İlçede yaşamını sürdürenlerin %49.70’i kadın, geriye kalan %50.30’u ise erkektir. Popülasyon %0.03 gibi küçük bir rakamla artma eğilimindedir. İlçe, 103 mahalleden oluşmaktadır ve bu mahallelerin 18’i merkezde yer almaktadır. Merkez mahallelerde yaklaşık 90.908 kişi ikamet etmektedir. Kozan’da satılık ev tercihinde bulunmayı düşünenler, ilçenin en gelişmiş on mahallesinden birinde araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

 • Tufanpaşa Mahallesi 
 • Karacaoğlan Mahallesi
 • Türkeli Mahallesi
 • Çanaklı Mahallesi
 • Şevkiye Mahallesi
 • Tavşantepe Mahallesi
 • Varsaklar Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Ağlıboğaz Mahallesi
 • Arslanpaşa Mahallesi

Listenin altıncı sırasında yer alan Tavşantepe Mahallesi, 6.302 kişilik nüfusu ile bölgenin en hızlı gelişen yerleşim birimlerindendir. Bu nedenle, son yıllarda Kozan Tavşantepe satılık daire tercih edenlerin sayısında ciddi bir artış meydana gelmiştir. 

Kozan Satılık Daire Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’na göre, Kozan’da satılık evler ortalama 150 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen ortalama birim fiyat ise 1.233 Türk Lirası’dır. Daha açık bir şekilde ifade edecek olursak, bölgeden satın alacağınız bir evin her metrekaresi için ortalama 1233 Türk Lirası ödeyeceksiniz. Bu verilerden hareketle, Adana Kozan satılık ev düşünen bir kişi yaklaşık 184.950 Türk Lirası’nı gözden çıkarmalıdır. Konut tipine göre ev bedelleri ise aşağıdaki gibi değişiklik göstermektedir :

 • 2+1, 100 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler ortalama 129.400 Türk Lirası
 • 3+1, 145 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler ortalama 165.880  Türk Lirası
 • 4+1, 100 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler ortalama 233.892 Türk Lirası

Eğer Kozan satılık daire tercihinizi bir adım daha ileriye taşımak isterseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile sitemiz üzerinden irtibat kurabilir veya EmlakJet listeleme sayfalarında bulunan Kozan sahibinden satılık müstakil ev ilanları inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Kozan Satılık Daire
Acarmantaş MahallesiAğlıboğaz MahallesiAkarca MahallesiAkçalıuşağı MahallesiAkdam MahallesiAkkaya MahallesiAlapınar MahallesiAndıl MahallesiArslanlı MahallesiArslanpaşa MahallesiAydın MahallesiAyşehoca MahallesiBağlar MahallesiBağözü MahallesiBağtepe MahallesiBoztahta MahallesiBucak MahallesiBulduklu MahallesiCumhuriyet MahallesiÇamdere MahallesiÇamlarca MahallesiÇanaklı MahallesiÇandık MahallesiÇelenuşağı MahallesiÇobanpınarı MahallesiÇokak MahallesiÇukurören MahallesiÇulluuşağı MahallesiÇürüklü MahallesiDamyeri MahallesiDikilitaş MahallesiDilekkaya MahallesiDoğanalanı MahallesiDuraluşağı MahallesiDurmuşlu MahallesiDüzağaç MahallesiEnizçakırı MahallesiErgenuşağı MahallesiEskikabasakal MahallesiEskimantaş MahallesiFaydalı MahallesiFerhatlı MahallesiGazi MahallesiGedikli MahallesiGökçeyol MahallesiGökgöz MahallesiGörbeyaz MahallesiGüneri MahallesiHacıbeyli MahallesiHacımirzalı MahallesiHacı Uşağı MahallesiHamam MahallesiIlıca MahallesiIşıkkaya MahallesiIşıklı Mahallesiİdemköy MahallesiKabaktepe MahallesiKahveli MahallesiKalkumaç MahallesiKapıkaya MahallesiKarabucak MahallesiKaracaoğlan MahallesiKaracaören MahallesiKarahamzalı MahallesiKaranebili MahallesiKemerköy MahallesiKıbrıslar MahallesiKızıllar MahallesiKızlarsekisi MahallesiKöseli MahallesiKuytucak MahallesiKuyubeli MahallesiKuyuluk MahallesiMahmutlu MahallesiMahyalar MahallesiMarankeçili MahallesiMinnetli MahallesiOrçan MahallesiOruçlu MahallesiÖrendere MahallesiÖzbaşı MahallesiPekmezci MahallesiPostkabasakal MahallesiSalmanlı MahallesiŞerifli MahallesiŞevkiye MahallesiTaş MahallesiTavşantepe MahallesiTepecikören MahallesiTufanlı MahallesiTufanpaşa MahallesiTurgutlu MahallesiTurunçlu MahallesiTürkeli MahallesiVarsaklar MahallesiVelicanlı MahallesiYanalerik MahallesiYarımoğlu MahallesiYassıçalı MahallesiYeniköy MahallesiYukarıkeçili MahallesiYüksekören MahallesiZerdali Mahallesi
Adana Kozan Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Adana Kozan Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Adana Kozan Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Sahibinden Pozantı Zafer Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Sarıçam Menekşe Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Sarıçam Sofudede Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Adana Sarıçam Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Seyhan 2000 Evler Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.