/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Besnicancel

Adıyaman Besni Satılık Daire

araması için 41 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Besni Satılık Daire Alacaklara İlçe Hakkında Merak Edilenler

Besni satılık daire arayışınızda EmlakJet sayesinde rahat bir nefes alabilirsiniz. Hayalinizdeki evlere sadece bir tık uzaklıktasınız. Ev almadan önce de ilçe hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazı tam olarak sizler için hazırlandı. Besni, Adıyaman’ın ilçelerinden bir tanesidir. Daha önceleri Malatya’ya bağlı iken 1926’da Gaziantep’e bağlanmıştır. 1933 yılında ise tekrar Malatya’ya bağlı bir ilçe olmuştur. 1954 yılında da Adıyaman il konumuna getirilince Besni de bu ile bağlı ilçe konumuna getirilmiştir. İlçe şehir merkezine yaklaşık 44 kilometre uzaklıktadır. Bölgenin;

 

  • Doğu ve kuzeydoğu tarafında Adıyaman Merkez, 
  • Batı ile kuzeybatı tarafında Gölbaşı, 
  • Güneybatıda Kahramanmaraş ve 
  • Güneyde Gaziantep ve Şanlıurfa yer alır.

 

Besni satılık daire aldıktan sonra ilçedeki tarihi yerleri doyasıya gezmelisiniz. Çünkü bölge Milattan Önce 5000 tarihine kadar uzanan köklü bir geçmişe sahiptir. Burası Evliya Çelebinin ‘hayran kaldığım yer’ olarak söz ettiği bölgedir. Öncelikle ilçede bulunan Besni Kalesine mutlaka uğramalısınız. Bu kale Besni’ye yaklaşık iki kilometre mesafededir. Sivri bir tepenin üzerinde kurulan bu kaleye sadece güneyindeki dik yamaçtan ulaşılabilir. Çok iyi korunmuş olan kalenin birçok yapısı hala ayaktadır. 13. yüzyılda yapıldığı varsayılan Besni Kalesi 1923’te sağlamlaştırılmıştır. Ortasında bir kuyunun yer aldığı kalenin batısında karşılıklı duran iki yapı bulunmaktadır. Bu yapılar anıtı andırmaktadır. Besni Kalesinin dışında ilçede yer alan bazı tarihi yerler ise Kurşunlu Camii, Dikilitaş,  Eski Besni Ören Yeri, Sofraz Anıtları ve Kızılin Köprüsüdür. Siz de bu dikkat çekici tarihe sahip olan bölgede ev sahibi olmak için Adıyaman Besni satılık müstakil ev ya da dairelere listeleme sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz. 

 

Besni Satılık Daire Fiyatları

Satılık daire bakarken bölgenin emlak piyasasını iyi araştırmak gerekmektedir. Yanlış ya da yanıltıcı bilgiler kişinin alacağı eve değerinden fazla fiyat ödemesine sebep olabilir. Bu sebeple ilçenin emlak piyasasını öğrenmek için bir uzmana danışmalısınız. Bu başlıkta ise ilçe genelindeki satılık dairelerin ortalama fiyatlarını sizler için paylaştık. Besni ilçesindeki toplam konut sayısı 20.533’dür. Bu konutlarda yaşayan kişi sayısı ise ortalama 2,95’dir. 2019 Nisan ayı EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki evlerin alanları ortalama 150 metrekareden oluşur. Besni Satılık Daire fiyatları 137.700 Türk lirası olarak karşımıza çıkar. Ortalama geri dönüş ise 24 yıldır. Yani bir evin satın alındıktan sonra kendi fiyatını kira yoluyla ödeme süresi yaklaşık olarak 24 yıl sürer. Siz de bütçenizi oluşturduysanız istediğiniz eve bir adım daha yaklaştınız demektedir. Arağınız evi bir an önce bulabilmek adına Adıyaman Besni de satılık daireler için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli.

 

Besni Satılık Daire Arayanlara İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019 TÜİK verilerine göre Besni’nin nüfusu 77.301 kişiden oluşur. Bu nüfusun %50,50’sini erkekler ve %49,50’sini kadınlar oluşturur. İlçenin nüfusu cinsiyete göre eşit bir dağılım göstermektedir. Besni’nin nüfus yoğunluğu ise 63’tür. Yani ilçede kilometrekare başına 63 kişi düşmektedir. Toplam mahalle sayısı 37 olan ilçenin en kalabalık mahalleleri Erdemoğlu mahallesi, Kaymakam Hasan Tütün mahallesi ve 15 Temmuz Şehitler mahallesidir. Nüfusu en az olan mahalleleri ise Çakmak mahallesi, İnönü mahallesi ve İnce mahallesidir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı da %2,33’dür. Siz de bu nüfusu her geçen gün daha da artan ilçede ev sahibi olmak istiyorsanız Adıyaman Besni Yenikent satılık daire ilanlarına ve ilçenin diğer bölgelerindeki ilanlara listeleme sayfalarımız üzerinden hızlıca göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Besni Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.