/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Adıyaman Merkezcancel

Adıyaman Merkez Satılık Daire Fiyatları

araması için 120 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Adıyaman Merkez Satılık Daire Bakanlara Yol Gösterici Bilgiler

Adıyaman Merkez satılık daire ararken size yol göstermesi amacıyla EmlakJet ailesi olarak bu yazıyı hazırladık. Adıyaman’ın merkezi olan bu ilçe 167,921 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık 669 metredir. İlçenin doğusunda Kahta, güneydoğusunda Samsat, batısında Tut ve Besni, güneyinde Şanlıurfa, kuzeyinde Çelikhan ve Sincik ilçeleriyle, Malatya ili yer alır. Daha önceleri Malatya’ya bağlı bir ilçe iken 1954 yılında Adıyaman ilinin kurulması ile Merkez ilçe konumuna gelmiştir. Bölge Doğu ile Güneydoğu bölgeleri arasında bulunur. Akdeniz bölgesine de yakın olmasıyla bu üç bölgenin iklim özelliklerini yansıtır. Kuzey kesimlerinde daha çok karasal iklim tipi görülürken güney kesimlerinde Akdeniz iklimine ait özellikler görülmektedir. 

 

Adıyaman Merkez Satılık Daire Arayanlara İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin toplam nüfusu 304.615 kişiden oluşur. Bu nüfusun %50,24’ünü erkekler ve %49,76’sını kadınlar oluşturur. Bölgenin nüfusu cinsiyete göre eşit dağılım göstermektedir. Nüfus artış oranı ise %0,99’dur. Nüfus yoğunluğu yani kilometrekare başına düşen kişi sayısı 167,92’dir. Adıyaman Merkez ilin diğer ilçelerine nazaran en yüksek nüfusa sahip olan ilçesidir. İlin toplam nüfusunun yaklaşık %49’u bu ilçede yaşamaktadır. Bu da ilin nüfusunun neredeyse yarısının merkez ilçesinde yaşadığı anlamına gelir. Siz de Adıyaman satılık daire arayışınızda ildeki çoğunluk gibi merkez ilçesini tercih edecekseniz ilçenin istediğiniz bölgesinden Adıyaman Altınşehir satılık daire gibi seçeneklerle sitemize göz atabilirsiniz. 

 

Adıyaman Merkez Satılık Daire Arayanlara İlçenin Mahalleleri

Adıyaman merkez mahalleleri 49 tanedir. Siz de merkezden ev alacaksanız fakat hangi mahallesinden ev alacağınıza karar veremediyseniz sitemizden ilçedeki bütün ilanları kapsayan bir arama yapabilirsiniz. İlçenin hangi mahallesinden ev alacağınıza karar verdiyseniz de istediğiniz mahalledeki evlere örneğin; Adıyaman Turgut Reis mahallesi satılık daire ilanlarına listeleme saylarımızdan kolayca göz atabilirsiniz. Adıyaman Merkez ilçesindeki mahalleler arasından ev bakabileceğiniz başlıca mahalleler ise;

 

 • Fatih Mahallesi,
 • Bahçelievler Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Turgut Reis Mahallesi,
 • İmamağa Mahallesi,
 • Yeni Sanayi Mahallesi, 
 • Altınşehir Mahallesi,
 • Kayalık Mahallesi,
 • Mehmet Akif Mahallesi,
 • Sümerevler Mahallesi,
 • Karapınar Mahallesi,
 • Alitaşı Mahallesi,
 • Mimar Sinan Mahallesi,
 • Yeşilyurt Mahallesi ve
 • Siteler Mahallesidir.

 

Adıyaman Merkez Satılık Daire Fiyatları

Adıyaman Merkez’deki toplam konut sayısı 83.387’dir. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerini incelediğimizde ilçede evler ortalama 162 metrekareden oluştuğunu görürüz. Bu da bölgedeki evlerin hayli büyük bir alana sahip olduğunu gösterir. Adıyaman Merkez satılık daire fiyatları 236.520 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen satış fiyatı ise 1.460 Türk Lirasına denk gelir. Dairelerin geri dönüş süreleri yaklaşık 24 yıldır. Bu da satın alınan bir evin kendi fiyatını kira aracılığıyla ödeme süresinin yaklaşık 24 yıl sürdüğü anlamına gelir. Satılık dairelerin oda sayılarına ve alanlarına göre ortalama satış fiyatları ise aşağıdaki gibidir.

 

 • 1+1, 50 metrekare bir daire 106.150 Türk Lirası
 • 2+1, 117 metrekare bir daire 171.990 Türk Lirası
 • 3+1, 157 metrekare bir daire 220.742 Türk Lirası
 • 4+1, 210 metrekare bir daire 306.600 Türk Lirası

 

Yukarıdaki veriler ışığında siz de bütçenizi oluşturduysanız hayalinizdeki ev size oldukça yakın. Aradığınız kriterlere ve bütçenize uygun olan evi bir an önce bulabilmek için emlakçıdan ya da sahibinden satılık daire Adıyaman Merkez ilanlarına EmakJet üzerinden kolayca göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Ev Almanın Tam Zamanı

Ev Almanın Tam Zamanı

1 Haziran 2020

2020 Mayıs Sonunda Konut Kredi Faizle...

2020 Mayıs Sonunda Konut Kredi Faizle...

29 Mayıs 2020

Emlak Vergisi Ödemleri için Son 5 Gün

Emlak Vergisi Ödemleri için Son 5 Gün

28 Mayıs 2020

Emlakjet Acil Nakde İhtiyacı Olanları...

Emlakjet Acil Nakde İhtiyacı Olanları...

27 Mayıs 2020

Koronavirüs Ofis Kiralarını Nasıl Etk...

Koronavirüs Ofis Kiralarını Nasıl Etk...

22 Mayıs 2020

Adıyaman Merkez Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.