/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Doğubayazıtcancel

Ağrı Doğubayazıt Satılık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı

Doğubayazıt Satılık Daire Arayanlara İlçe Kılavuzu

Doğubayazıt satılık daire ilanlarını incelerken ilçe hakkında merak ettiklerinize bu yazıdan cevap bulabilirsiniz. Doğubayazıt, Ağrı’nın ilçelerinden biridir. İlçe halkının geçim kaynakları genellikle tarım, hayvancılık ve ticarete dayanır. Ağrı dağı eteklerinde yer alan bataklıklarda kamış yetişir. Ülkemizin sınır ilçelerinden olması sebebiyle bölgede sınır ticareti de yapılır. İlçede yetiştirilen tarım ürünlerinin başında şeker pancarı, arpa ve buğday gelir. Bölgede dünyanın çeşitli yerlerinden getirilen eşyaların satıldığı yerler bulunur. Bazı köylerde halı ve kilim dokumacılığı yapılır. Doğubayazıt Ağrı’nın gelişmiş ilçeleri arasındadır. Nüfus yoğunluğunun fazla olması ve sınırda olması sebebiyle ilçe oldukça gelişmiştir. 01 Şubat 2019 TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu 121.263 kişiden oluşur. İlçe bu nüfus ile Ağrı’nın en kalabalık üçüncü ilçesidir. 

 

Doğubayazıt satılık daire bakarken ilçenin hangi bölgesinden ev arayacağınıza karar vermemiş olabilirsiniz. Doğubayazıt eskiden il iken şu anda ilçe konumundadır. Merkeze 93 kilometre uzaklıktadır. Engebeli bir arazi yapısına sahip olan ilçe aynı zamanda hayli yüksek bir konumdadır. Deniz seviyesinden yüksekliği 1600 metre civarlarındadır. 2.424 kilometrekareden oluşan bir arazi üzerine kurulmuştur. Kuzeyinde Iğdır, doğusunda Diyadin ve Taşlıçay ilçeleri güneyinde Van ili ile batı ve güney sınırında İran yer alır. Bölgede çok fazla ağaca rastlanılmaz. Bölge topraklarında yer alan Büyük Ağrı Dağı, Küçük Ağrı Dağı, Sarısu Vadisi, Arı Dağı, Tendürek Dağı ilçedeki önemli güzelliklerdendir. Bu ilçeden ev sahibi olmak istiyorsanız Ağrı Doğubayazıt satılık müstakil evler ya da daireler için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli. 

 

Doğubayazıt Satılık Daire Bakabileceğiniz Mahalleler ve Köyler

Ağrı Doğubayazıt’ta toplam 14 mahalle ve 85 köy bulunmaktadır. İlçenin başlıca köyleri Yılanlı Köyü, İncesu Köyü, Aktarla Köyü, Bereket Köyü, Tanıktepe Köyü, Bardaklı Köyü, Dağdelen Köyü, Başköy Köyü, Güllüce Köyü, Tutumlu Köyü, Besler Köyü, Çetenli Köyü, Esnemez Köyü, Barındı Köyü, Göller Köyü, Ayrancı Köyü, Çiftlik Köyü, Bozkurt Köyü, Eskisu Köyü, Dalbahçe Köyü, Gültepe Köyü, Halaç Köyü, Kalecik Köyü, Telçeker Köyü, Güngören Köyü, Çömçeli Köyü, Karaca Köyü, Kazan Köyü, Kızılkaya Köyü. Gürbulak Köyü, Ortaköy Köyü, Kucak Köyü, Karaburun Köyü, Dostali Köyü, Sağdıç Köyü, Örmeli Köyü, Seslitaş Köyü, Örtülü Köyü, Tutak Köyü ve Yağmurdüşen Köyüdür. Bu köylerden birinde ev sahibi olmak için Doğubayazıt da satılık daire ilanlarına göz atmalısınız. İlçede bulunan mahalleler ise; 

 

 • İshakpaşa Mahallesi,
 • Koçkıran Mahallesi,
 • Abdigör Mahallesi,
 • Vatan Mahallesi,
 • Barış Mahallesi,
 • Çiftepınar Mahallesi,
 • Hürriyet Mahallesi,
 • Büyük Ağrı Mahallesi,
 • Ahmedihani Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Sanayi Mahallesi,
 • Hasankeyf Mahallesi,
 • Sarıgül Mahallesi ve 
 • Uluyol Mahallesidir. 

 

Doğubayazıt Satılık Daire Emlak Piyasası 

Ağrı Doğubayazıt ilçesindeki toplam konut sayısı 24.168’dir. Bu Konutlarda yaşayan kişi sayısı 4,64’dür. İlçedeki toplam işyeri sayısı ise 6.842’idr. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine incelediğimizde ilçede evlerin ortalama 150 metrekareden oluştuğunu görürüz. Doğubayazıt satılık daire fiyatları 122.850 Türk lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen satın alma bedeli 819 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin geri dönüşleri yaklaşık 17 yıl sürer. Bu da bir evin satış fiyatını kira yoluyla geri ödeme süresinin yaklaşık olarak 17 yıl sürdüğü anlamına gelir. Siz de bütçenizi hazırladıysanız emlakçıdan ya da sahibinden satılık daire Doğubayazıt ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Doğubayazıt Satılık Daire
Ağrı Doğubayazıt Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Doğubayazıt Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Kayseri Kocasinan Saraycık Mahallesi Satılık Arsa
 • İstanbul Sultangazi Gazi Mahallesi Satılık Daire
 • Muğla Bodrum Karaova Mahallesi Satılık Daire
 • Isparta Isparta Merkez Vatan Mahallesi Satılık Daire
 • Şanlıurfa Haliliye Satılık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.