/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Ağrı Eleşkirt Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Eleşkirtcancel
Ağrıcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Eleşkirt Satılık Daire Arayanlar İçin Bölge Rehberi 

Eleşkirt satılık daire arayışınızda aradığınız ilanlar sitemizde. İlçedeki ilanları incelerken bölge hakkında merak ettiklerinize de bu yazıdan cevap bulabilirsiniz. Eleşkirt, Ağrı’nın ilçelerindendir. İlçe Ağrı’nın en batısında bulunur. İl merkezine yaklaşık 33 kilometre uzaklıktadır. 1.559 kilometrekarelik bir alana sahiptir. Deniz seviyesinden yüksekliği 1840 metre civarlarındadır. Bölgeye hem bulunduğu konum itibariyle hem de oldukça yüksek bir alanda bulunmasıyla sert karasal iklim tipi hüküm sürer. Kışlar sert ve yağışlıdır. Özellikle yüksek yerlere kar yağışı oldukça fazladır. Karın erime süresi de uzundur. İlçe güneyden Tutak, doğudan Ağrı Merkez ilçeleriyle batıdan Erzurum ve güneyden Kars illeri ile çevrelenmiştir. 

 

Eleşkirt Satılık Daire Tercih Edeceklere Bölgenin Demografik Bilgileri

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin nüfusu 34.180 kişiden oluşur. Bu nüfusun %51,85’ini erkekler ve %48,15’ini kadınlar oluşturur. İlçe bu nüfus ile Hamur ilçesinden sonra Ağrı’nın en küçük ilçesidir. Eleşkirt’in 2017 yılı nüfusu ise 33.940’dır. Bölgenin nüfusu bir yıl içerisinde küçük bir artış göstermiştir. Yıllık nüfus artış oranı %0,70’dir. Nüfus yoğunluğu 26’dır. Yani kilometrekare başına düşen kişi sayısı 26’ya denk gelir. İlçe kalabalık bir nüfusa sahip olmamasına rağmen yine de nüfus yoğunluğu açısından Ağrı’nın çoğu ilçesinin önündedir. Siz de bu bölgeden ev sahibi olmak istiyorsanız Ağrı Eleşkirt satılık ev ilanları için sitemize göz atmalısınız. 

 

Eleşkirt Satılık Daire Bakanlara ilçenin Mahalle ve Köyleri 

İlçenin 4 belediye, 20 mahalle ve 55 köyü vardır. İlçenin köyleri Aydoğdu Köyü, Haydaroğlu Köyü, Ergözü Köyü, Hayrangöl Köyü, Türkeli Köyü, Gözaydın Köyü, Çatalpınar Köyü, Güvence Köyü, Uzunyazı Köyü, Toprakkale Köyü, Akyumak Köyü, Dalkılıç Köyü, Alagün Köyü, Yağmurlu Köyü, Goncalı Köyü, Abdiköy Köyü, Güneykaya Köyü, Hürriyet Köyü, Düzağıl Köyü, Çatkösedağ Köyü, Alkuşak Köyü, Uludal Köyü, Karabacak Köyü, İkizgöl Köyü, Arifbey Köyü, Yığıntaş Köyü, Pirabat Köyü, Kokulupınar Köyü, Salkımlı Köyü, Aşağıkopuz Köyü, Yeşilova Köyü, İkizgeçe Köyü, Çetinsu Köyü, Kayayolu Köyü, Ramazan Köyü, Yanıkdere Köyü, Çiftepınar Köyü, Sarıköy Köyü, Kanatgeren Köyü, Değirmenoluğu Köyü, Yelkesen Köyü, Söbetaş Köyü, Dolutaş Köyü, İndere Köyü, Yukarıkopuz Köyü, Süzgeçli Köyü, Düzyayla Köyü, Sultanabat Köyü, Hasanpınarı Köyü, Körpeçayır Köyü, Palakçayırı Köyü, Mollahüseyin Köyü, Öztoprak Köyü, Mollasüleyman Köyü ve Sadaklı Köyüdür. Bu köylerden herhangi birinde ev sahibi olmak için sitemizde yer alan Eleşkirt satılık daire ilanları sizleri bekliyor. İlçenin ev bakabileceğiniz mahalleleri ise;

 

 • Aşağıcihanbey Mahallesi,
 • İstiklal Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Lozan Mahallesi,
 • Esentepe Mahallesi,
 • Yeşilyurt Mahallesi,
 • Gökçayır Mahallesi,
 • Aydıntepe Mahallesi,
 • Oklavalı Mahallesi,
 • Karşıyaka Mahallesi,
 • Değirmengeçidi Mahallesi,
 • Şehit Engin Mahallesi,
 • Karşıyaka Mahallesi,
 • Hürriyet Mahallesi,
 • Kazım Karabekir Mahallesi,
 • Müftüselim Mahallesi,
 • Fatih Mahallesi ve 
 • Yeşil Mahallesidir. 

 

Eleşkirt Satılık Daire Fiyatları 

İlçedeki toplam konut sayısı 6.228’dir. Bu konutlarda yaşayan ortalama kişi sayısı 4,12’dir. İlçedeki işyeri sayısı ise 819’dur. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki evlerin alanları ortalama 58 metrekareden oluşur. Eleşkirt satılık daire fiyatları 44.544 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen satış fiyatı 768 Türk Lirasına denk gelir. Ev alma konusunda bütçe sıkıntısı yaşamıyorsanız aradığınız ilanlar EmlakJet sitesinde sizleri bekliyor. Aradığınız kriterlere uyan o hayalinizdeki evi bir an önce bulmak için emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Ağrı Eleşkirt ilanlarına emlakjet.com üzerinden dilediğiniz yerde ve zamanda ulaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Eleşkirt Satılık Daire
Abdiköy KöyüAkyumak KöyüAlagün KöyüAlkuşak KöyüArifbey KöyüAşağıkopuz KöyüAydoğdu KöyüÇatalpınar KöyüÇatkösedağ KöyüÇetinsu KöyüÇiftepınar KöyüDalkılıç KöyüDeğirmenoluğu KöyüDolutaş KöyüDüzağıl KöyüDüzyayla KöyüErgözü KöyüEsentepe MahallesiFatih MahallesiGoncalı KöyüGözaydın KöyüGüneykaya KöyüGüvence KöyüHasanpınarı KöyüHaydaroğlu KöyüHayrangöl KöyüHürriyet KöyüHürriyet Mahallesiİkizgeçe Köyüİkizgöl Köyüİndere Köyüİstiklal MahallesiKanatgeren KöyüKarabacak KöyüKarşıyaka MahallesiKayayolu KöyüKazım Karabekir MahallesiKokulupınar KöyüKörpeçayır KöyüLozan MahallesiMollahüseyin KöyüMollasüleyman KöyüMüftüselim MahallesiÖztoprak KöyüPalakçayırı KöyüPirabat KöyüRamazan KöyüSadaklı KöyüSalkımlı KöyüSarıköy KöyüSöbetaş KöyüSultanabat KöyüSüzgeçli KöyüTahir Bld. (Aydıntepe Mahallesi)Tahir Bld. (Karşıyaka Mahallesi)Tahir Bld. (Yeşil Mahallesi)Toprakkale KöyüTürkeli KöyüUludal KöyüUzunyazı KöyüYağmurlu KöyüYanıkdere KöyüYayladüzü Bld. (Aşağıcihanbey Mahallesi)Yayladüzü Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Yayladüzü Bld. (Değirmengeçidi Mahallesi)Yayladüzü Bld. (Gökçayır Mahallesi)Yayladüzü Bld. (Karşıyaka Mahallesi)Yelkesen KöyüYeşilova KöyüYığıntaş KöyüYukarıkopuz KöyüYücekapı Bld. (Esentepe Mahallesi)Yücekapı Bld. (Oklavalı Mahallesi)Yücekapı Bld. (Şehit Engin Mahallesi)Yücekapı Bld. (Yeşilyurt Mahallesi)
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.