Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Patnoscancel
Ağrıcancel

Ağrı Patnos Satılık Daire

araması için 4 ilan bulundu

Patnos Satılık Daire Bakanlara Bölge Rehberi 

Patnos satılık daire ilanları arasında aradığınız evi bulmaya çalışırken ilçe hakkında bilgi sahibi de olabilirsiniz. Bunun için bu yazıyı okumanız yeterli. Patnos, Ağrı’nın ilçelerinden biridir. İlçe ilin en güneyinde yer alır. Şehir merkezine olan uzaklığı 82 kilometredir. 1936 yılında kurulmuştur. Kuzeyden Tutak ve Hamur ilçeleri doğu ve güneydoğudan Van, güneyden Bitlis ve batıdan Muş illeri ile çevrelenmiştir. Ağrı - Muş, Ağrı - Van, Ağrı - Bitlis karayolları kavşağında bulunduğu için ilçe hızlı gelişmiştir. Merkez ilçesinden sonra ilin en yüksek nüfusa sahip olan ilçesidir. 01 Şubat 2019 TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu 122.833 kişiden oluşur.

 

Patnos satılık daire alacaklar arasında ilçeye yeni yerleşecek olanlar olabilir. İlçedeki geçim kaynakları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için ilçedeki ekonomik faaliyetleri inceledik. Patnos halkının geçimleri genellikle tarım ve hayvancılıktan oluşur. Hayvancılık oldukça gelişmiştir. Büyük ve küçükbaş hayvancılık yapılır. Koyun ve keçi besiciliği yaygındır. Aynı zamanda kümes hayvancılığı ile arıcılık da artmaktadır. Hayvansal kaynaklı ürünlerin (peynir, deri, yağ vb.) üretimi yapılır. Tarımda ise yetiştirilen başlıca tarım ürünleri çavdar, erik, buğday, elma ve arpadır. Siz de bu ilçede tarım ya da hayvancılıkla ilgilenmeyi düşünüyorsanız Ağrı Patnos da satılık müstakil evler için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli. 

 

Patnos Satılık Daire Bakanlara İlçenin Köy ve Mahalleleri 

İlçenin 25 mahalle ve 92 Köyü, vardır. Bölgedeki ev bakabileceğiniz başlıca köyler Akçaören Köyü, Çiçek Köyü, Çavuşköy Köyü, Çimenli Köyü, Dağalan Köyü, Baştarla Köyü, Demirören Köyü, Derecik Köyü, Suluca Köyü, Yukarıgöçmez Köyü, Güllüce Köyü, Ürküt Köyü, Ziyaret Köyü, Gündüz Köyü, Sağrıca Köyü, Koçaklar Köyü, Zincirkale Köyü, Gökçeali Köyü, Susuz Köyü, Uzungün Köyü, Akyemiş Köyü, Gençali Köyü, Hisar Köyü, Çamurlu Köyü, Kürekli Köyü, Güvercinli Köyü, Yeşilyurt Köyü, Edremit Köyü, Aktepe Köyü, Meydandağı Köyü, Yüncüler Köyü, Keçelbaba Köyü, Örendik Köyü, Eryılmaz Köyü, Karatoklu Köyü, Onbaşılar Köyü, Yürekveren Köyü, Kaş Köyü, Budak Köyü, Uzunca Köyü, Armutlu Köyü, Esenbel Köyü, Taşkın Köyü, Yukarıkamışlı Köyü, Düzceli Köyü, Kucak Köyü, Kuruyaka Köyü, Yalçınkaya Köyü, Gökoğlu Köyü, Özdemir Köyü, Kızıltepe Köyü, Köseler Köyü, Aşağıgöçmez Köyü, Bağbaşı Köyü, Andaçlı Köyü ve Çaputlu Köyüdür. Ağrı Patnos satılık ev arayışınızda bu köylerden birini tercih edebilirsiniz. İlçenin ev bakabileceğiniz mahalleleri ise aşağıdaki gibidir.

 

 • Atatürk Mahallesi,
 • Badişan Mahallesi,
 • 14 Nisan Mahallesi,
 • Yeşilova Mahallesi,
 • Sanayi Mahallesi,
 • Abdulvehap Küfrevi Mahallesi,
 • Alpaslan Mahallesi,
 • Üzümlü Mahallesi,
 • Budak Mahallesi,
 • Cami Mahallesi,
 • Sütlü Pınar Mahallesi,
 • Ahmed-İ Hani Mahallesi,
 • İnönü Mahallesi,
 • Merkez Mahallesi,
 • Sarısu Mahallesi,
 • Çay Mahallesi,
 • Selahaddini Eyyubi Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Süphan Dağı Mahallesi,
 • Yunusemre Mahallesi,
 • Turgut Özal Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Serhad Mahallesi ve 
 • Yeşil Çimen Mahallesidir. 

 

Patnos Satılık Daire Emlak Piyasası

İlçedeki toplam konut sayısı 21.678’dir. Bu konutlarda yaşayan ortalama kişi sayısı ise 4,14’dür. Bölgedeki işyeri sayısı ise 3.272’dir. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki evlerin alanları ortalama 147 metrekareden oluşur. Patnos satılık daire fiyatları ise 123.480 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen satın alma bedeli ise 840 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin geri dönüş süreleri 17 yıldır. Bu da bir evin satın alındıktan sonra kendi fiyatını kirası ile geri ödeme süresinin yaklaşık 17 yıl sürdüğü anlamına gelir. Ev arayışınızda emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Patnos ilanları için sitemize göz atmanız yeterli. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Patnos Satılık Daire
14 Nisan MahallesiAbdulvehap Küfrevi MahallesiAhmed-İ Hani MahallesiAkçaören KöyüAkdilek KöyüAktepe KöyüAkyemiş KöyüAlatay KöyüAlpaslan MahallesiAndaçlı KöyüArmutlu KöyüAşağıgöçmez KöyüAşağıkamışlı KöyüAtatürk MahallesiBadişan MahallesiBağbaşı KöyüBaltacık KöyüBaştarla KöyüBozoğlak KöyüBudak KöyüCami MahallesiCumhuriyet MahallesiÇakırbey KöyüÇamurlu KöyüÇaputlu KöyüÇatmaoluk KöyüÇavuşköy KöyüÇay MahallesiÇiçek KöyüÇimenli KöyüÇukurbağ KöyüDağalan KöyüDedeli Bld. (Akbulut Mahallesi)Dedeli Bld. (Budak Mahallesi)Dedeli Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Dedeli Bld. (Çaybaşı Mahallesi)Dedeli Bld. (Değirmen Mahallesi)Dedeli Bld. (Merkez Mahallesi)Dedeli Bld. (Üzümlü Mahallesi)Dedeli Bld. (Yeşilova Mahallesi)Değirmendüzü KöyüDemirören KöyüDerecik KöyüDizginkale KöyüDoğansu KöyüDüzceli KöyüEdremit KöyüErgeçli KöyüEryılmaz KöyüEsenbel KöyüEskikonak KöyüGençali KöyüGökçeali KöyüGökoğlu KöyüGönlüaçık KöyüGüllüce KöyüGünbeli KöyüGündüz KöyüGüvercinli KöyüHacılar KöyüHasandolu KöyüHisar Köyüİnönü MahallesiKaratoklu KöyüKarbasan KöyüKaş KöyüKazanbey KöyüKeçelbaba KöyüKızıltepe KöyüKızkapan KöyüKoçaklar KöyüKonakbeyi KöyüKöseler KöyüKucak KöyüKuruyaka KöyüKuşkaya KöyüKürekli KöyüMeydandağı KöyüMollaibrahim KöyüOnbaşılar KöyüOrtadamla KöyüOyacık KöyüÖrendik KöyüÖzdemir KöyüPirömer KöyüSağrıca KöyüSanayi MahallesiSarıdibek KöyüSarısu MahallesiSelahaddin Eyyubi MahallesiSerhad MahallesiSuluca KöyüSusuz KöyüSüphan Dağı MahallesiSütlü Pınar MahallesiTanyeli KöyüTaşkın KöyüTepeli KöyüTurgut Özal MahallesiUsluca KöyüUzunca KöyüUzungün KöyüÜçoymak KöyüÜrküt KöyüYalçınkaya KöyüYeni MahallesiYeşil Çimen MahallesiYeşilhisar KöyüYeşilyurt KöyüYukarıdamla KöyüYukarıgöçmez KöyüYukarıkamışlı KöyüYukarıkülecik KöyüYunusemre MahallesiYurtöven KöyüYüncüler KöyüYürekveren KöyüZincirkale KöyüZirekli KöyüZiyaret Köyü
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.