/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Suluovacancel

Amasya Suluova Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Suluova Satılık Daire Bakmadan Önce Bilmeniz Gerekenler 

Suluova satılık daire ilanları arasında bir karar vermeden önce bölge hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Bu sebeple bölge hakkında yaptığımız araştırmayı sevgili EmlakJet ziyaretçileri için paylaştık. Suluova, Amasya’nın ilçelerinden biridir. İlçe kuruluş yıllarında Arguma olarak anılır idi. Bu isim Sulak Yurt anlamına gelir. Bölgenin tarihi milattan önce 2.000 yıllarına kadar dayanır. Yapılan araştırmalar sonucunda ilçenin Hititliler dönemine kadar uzandığı düşünülür. Selçuklular Devleti ile de bölge Türk hakimiyeti altına girmiştir. 1902 senesinde ise bölge Suluca adı ile bucak olmuştur. 1946’da da Suluova adını almıştır. 1954’te Şeker Fabrikası kurulmasıyla ilçenin gelişimi hızlanmıştır. İlçenin şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık 25 kilometredir. İlçenin doğu ve güney tarafında Amasya Merkez, batı tarafında Merzifon ilçeleri ve kuzey tarafında ise Samsun ili yer alır. Bölge 516 kilometrekareden oluşan bir alana kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği 550 metre civarlarındadır. 

Suluova Satılık Daire Bakabileceğiniz Mahalleler İle Köyler 

İlçede 21 mahalle ve 40 köy vardır. Bölgenin ev bakabileceğiniz köyleri; Kolay Köyü, Akören Köyü, Çukurören Köyü, Kerimoğlu Köyü, Eraslan Köyü, Yüzbeyi Köyü, Kurnaz Köyü, Aşağıkarasu Köyü, Kıranbaşalan Köyü, Oğulbağı Köyü, Alabedir Köyü, Boyalı Köyü, Harmanağılı Köyü, Dere Köyü, Kuzalan Köyü, Armutlu Köyü, Deveci Köyü, Karaağaç Köyü, Arucak Köyü, Derebaşalan Köyü, Kılıçaslan Köyü, Ayrancı Köyü, Salucu Köyü, Bayırlı Köyü, Kazanlı Köyü, Eğribük Köyü, Kapancı Ağılı Köyü, Cürlü Köyü, Uzunoba Köyü, Küpeli Köyü, Soku Köyü, Çayüstü Köyü, Kanatpınar Köyü, Yolpınar Köyü, Kutlu Köyü, Seyfe Köyü, Özalakadı Köyü, Kulu Köyü, Saygılı Köyü ve Ortayazı Köyüdür. Suluova Yeni mahalle satılık daire arayışında diğer mahallelere nazaran ön plana çıkan mahalleler arasındadır. Sizin de ev aradığınız mahalle ya da köy belirli değilse ilçeden ev bakabileceğiniz bütün mahalleler aşağıdaki gibidir. 

 • Hürriyet Mahallesi,
 • Ata Mahallesi,
 • Bir Eylül Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Magosa Mahallesi,
 • Cevizdibi Mahallesi,
 • Eymir Mahallesi,
 • Girne Mahallesi,
 • Hacıhayta Mahallesi,
 • Yenidoğan Mahallesi,
 • Maarif Mahallesi,
 • Pazar Mahallesi,
 • Fatih Mahallesi,
 • Beyazıt Mahallesi,
 • Orta Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Çeltekmadeni Mahallesi,
 • Saraydüzü Mahallesi,
 • Borsa Mahallesi,
 • Hacıbayram Mahallesi ve 
 • Şeker Mahallesidir. 

Suluova Satılık Daire Piyasası 

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki toplam konut sayısı 19.858’dir. Bu konutlarda yaşayan kişi sayısı yaklaşık 3,32’dir. İlçedeki evlerin büyüklükleri yaklaşık 130 metrekaredir. Suluova satılık daire fiyatları ortalama 154.700 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen satış fiyatı ise 1.190 Türk Lirasına denk gelir. Dairelerin geri dönüşleri ise 21 yıldır. Bu da bir dairenin satış bedelini kira yoluyla geri ödeme süresinin ortalama 21 yıl sürdüğü anlamına gelir. 3+1 ve 135 metrekareden oluşan bir dairenin ortalama satış fiyatı da 158.760 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Bu satılık daire fiyatlarının ilçe genelinin ortalama fiyatları olduğuna dikkat etmelisiniz. İlçedeki evlerin fiyatları konumuna, oda sayılarına, baktıkları cepheye ya da sahip oldukları diğer özelliklere göre değişiklik gösterir. Siz de kendi bütçenizi kararlaştırdıysanız aradığınız evi EmlakJet sitesinde bulmanız oldukça kolay. İstediğiniz özelliklere sahip olan Amasya Suluova satılık müstakil ev ya da dairelerin ilanlarına listeleme sayfalarımız aracılığı ile dilediğiniz zaman göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

14 Temmuz 2020

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Suluova Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.