Emlakjet
"Aradığın ilan yayından kaldırılmış. Dilersen aynı bölgedeki diğer ilanları inceleyebilirsin."

Altındağ Aydınlıkevler Mahallesi Satılık Daire

araması için 34 ilan bulundu
search
Aydınlıkevler Mahallesicancel
Altındağcancel
Ankaracancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Aydınlıkevler Mahallesi Satılık Konut Düşünenler İçin Mahalle Hakkında Genel Bilgiler

Aydınlıkevler Mahallesi satılık daire arayışında olan ziyaretçilerimiz için özel olarak hazırladığımız mahalle rehberimizde; mahalle ve bölgesi hakkında tüm önemli bilgilere ulaşabileceksiniz. Aydınlıkevler mahallesinde ev satın almadan hemen önce bölge rehberimizi inceleyerek, mahallenin tüm genel bilgilerini öğrenebilir ve konut piyasası hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ankara’da yer alan Altındağ ilçesine bağlı Aydınlıkevler, 2020 yılı sayımlarına göre 27.947 kişilik nüfusa sahiptir. İlçenin en fazla nüfusa sahip altıncı mahallesidir. Altındağ ilçe merkezine 26 kilometre uzaklıktadır. Ankara’nın şehir merkezine 25 kilometre uzaklıkta bulunan Altındağ ilçesi, 1953 yılında bu ismi alarak metropol ilçe statüsüne kavuşmuştur. Türkiye’nin ilk meclisi bu ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. Tarih boyunca Ankara, Altındağ bölgesinde kurulmuş ve yerleşim bölgesi haline gelmiştir. Altındağ ilçesi “Eski Ankara” olarak bilinmektedir. İç Anadolu’nun kuzeybatısındaki Yukarı Sakarya Bölümünde konumlanmış olan ilçenin tarihi Ankara Kalesi ile özdeş sayılmaktadır.  İlçenin batısında Keçiören ve Yenimahalle, doğusunda Altındağ ve Elmadağ, güneyinde Mamak, güneybatısında Çankaya, kuzeyinde ise Çubuk ve Pursaklar ilçeleri bulunmaktadır. 

Ülkenin en değerli müzelerine ev sahipliği yapan ilçede Ankara Etnografya Müzesi, Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi, Ankara Kalesi, Roma Hamamı, Ankara Kurtuluş Savaşı Müzesi (1. TBMM Binası), Anadolu Medeniyetler Müzesi ve Zafer Anıtı gibi pek çok ziyaret edilmesi gereken noktalar mevcuttur. Ankara evleri olarak bilinen tarihi evleri de Kaleiçi mahallesinde oldukça yoğun bir şekilde bulunmakta ve tarihi dokuyu sürdürmektedir. Sizde Altındağ’da ev satın almayı düşünüyorsanız, Emlakjet’in ilanlarını detaylıca inceleyerek siz de aradığınız evi kolayca bulabilirsiniz.

Aydınlıkevler Mahallesi Satılık Konut Arayanlar İçin Mahalledeki Önemli Kurumların Adresleri

Altındağ ilçesinin Aydınlıkevler mahallesi ve çevresinde bulunan önemli kurumların isimleri ve adres bilgileri şu şekildedir;

  • Aydınlıkevler Mahallesi Muhtarlığı; Aydınlıkevler, Çağdaş Sk. No:11, 06130 Altındağ/Ankara.
  • Yahya Özsoy İşitme Engelliler İlkokulu; Aydınlıkevler, Altınpark Cad. No:6, 06130 Altındağ/Ankara.
  • Aydınlıkevler İlkokulu; Aydınlıkevler, Çevreli Cad. No:5, 06130 Altındağ/Ankara.
  • Ankara Aydınlıkevler AÖD Bürosu; Aydınlıkevler, İrfan Baştuğ Bulvarı, Şht. Mustafa Baş Cad. Gence Öpt. No:5,  06130 Altındağ/Ankara.

Aydınlıkevler satılık ev arayışında olanlar için mahalle ulaşımı 317-7, 403-6, 413 ve 413-7 numaralı otobüs hattı ile sağlanmaktadır. 

Aydınlıkevler Mahallesi Satılık Konut Piyasa Fiyatları

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Kasım ayı güncel verilerine göre Altındağ ilçesinin Aydınlıkevler mahallesi ve çevre bölgelerde bulunan satılık daire fiyatları ve genel piyasa bilgileri şu şekildedir;

  • Ortalama brüt alan; 135 metrekare,
  • Ortalama birim satılık fiyatı; 1.691 Türk Lirası,
  • Konutun amortisman/Geri dönüş süresi 20 yıl,
  • Ortalama satış fiyatı; 228.285 Türk Lirasıdır. 

Ev satın almadan hemen önce satış prosedürlerine uygun olup olmadığını kontrol etmeniz ve Emlakjet Bölge Raporu ile bölgedeki piyasa fiyatları hakkında bilgi sahibi olmanız önerilmektedir. Tercih edeceğiniz satılık dairenin iç ve dış özelliklerine göre, bulunduğu semt, sahip olduğu manzara, okul ve hastane gibi kamusal alanlara yakınlığı gibi pek çok farklı diğer tüm etkenlere göre satın alma fiyatlarında değişiklik görülebilmektedir. Aradığınız özellikleri ‘Yakınında Ara’ ya da ‘Haritada Ara’ özellikleri ile Aydınlıkevler Mahallesi sahibinden uygun fiyatlı 2+1 satılık daire gibi en çok tercih edilen seçeneklere kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Aydınlıkevler Satılık Daire

Ankara'nın nezih semtlerinden Aydınlıkevler, satılık daire arayanlara modern ve konforlu yaşamın olanaklarını sunmaktadır. Genellikle apartman dairelerinin bulunduğu bu semtte, ulaşım kolaylığı, alışveriş merkezlerinin yakınlığı ve sosyal alanların varlığı yaşamı daha kolay ve keyifli hale getirir. Aydınlıkevler'in yeşil alanları ve temiz sokakları da yaşam kalitesini artırmaktadır.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.