/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Doğantepe Mahallesicancel

Altındağ Doğantepe Mahallesi Satılık Daire

araması için 22 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Doğantepe Mahallesi Satılık Daire Düşünenler İçin Mahalle Hakkında Genel Bilgiler

Doğantepe Mahallesi satılık daire arayışında olan ziyaretçilerimiz için özel olarak hazırladığımız mahalle rehberimizde; mahalle ve bölgesi hakkında tüm önemli bilgilere ulaşabileceksiniz. Doğantepe mahallesinde ev satın almadan hemen önce bölge rehberimizi inceleyerek, mahallenin tüm genel bilgilerini öğrenebilir ve konut piyasası hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ankara’da yer alan Altındağ ilçesine bağlı Doğantepe, 2020 yılı sayımlarına göre 11.177 kişilik nüfusa sahiptir. İlçenin daha orta seviye nüfusa sahip mahallelerinden birisidir. Altındağ ilçe merkezine 18 kilometre uzaklıktadır. Ankara’nın şehir merkezine 25 kilometre uzaklıkta bulunan Altındağ ilçesi, 1953 yılında bu ismi alarak metropol ilçe statüsüne kavuşmuştur. Türkiye’nin ilk meclisi bu ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. Tarih boyunca Ankara, Altındağ bölgesinde kurulmuş ve yerleşim bölgesi haline gelmiştir. Altındağ ilçesi “Eski Ankara” olarak bilinmektedir. İç Anadolu’nun kuzeybatısındaki Yukarı Sakarya Bölümünde konumlanmış olan ilçenin tarihi Ankara Kalesi ile özdeş sayılmaktadır.  İlçenin batısında Keçiören ve Yenimahalle, doğusunda Altındağ ve Elmadağ, güneyinde Mamak, güneybatısında Çankaya, kuzeyinde ise Çubuk ve Pursaklar ilçeleri bulunmaktadır. 

Ülkenin en değerli müzelerine ev sahipliği yapan ilçede Ankara Etnografya Müzesi, Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi, Ankara Kalesi, Roma Hamamı, Ankara Kurtuluş Savaşı Müzesi (1. TBMM Binası), Anadolu Medeniyetler Müzesi ve Zafer Anıtı gibi pek çok ziyaret edilmesi gereken noktalar mevcuttur. Ankara evleri olarak bilinen tarihi evleri de Kaleiçi mahallesinde oldukça yoğun bir şekilde bulunmakta ve tarihi dokuyu sürdürmektedir. Sizde Altındağ’da ev satın almayı düşünüyorsanız, Emlakjet’in ilanlarını detaylıca inceleyerek siz de aradığınız evi kolayca bulabilirsiniz.

Doğantepe Mahallesi Satılık Daire Arayanlar İçin Mahalledeki Önemli Kurumların Adresleri

Altındağ ilçesinin Doğantepe mahallesi ve çevresinde bulunan önemli kurumların isimleri ve adres bilgileri şu şekildedir;

  • Doğantepe Mahallesi Muhtarlığı; Doğantepe, 06140 Altındağ/Ankara.
  • Doğantepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; Doğantepe, Şehit Hacı Osman Dugan Cad. 2. Cadde, 1384 Sk. No:7, 06140 Altındağ/Ankara.
  • Nazım Akcan İlkokulu; Doğantepe, 1371. Sk. 1384/2, 06360 Altındağ/Ankara.
  • Türkerler İlkokulu; Doğantepe, 06140 Altındağ/Ankara.

Doğantepe satılık ev arayışında olanlar için mahalle ulaşımı 391, 445, 487-4, 488-4 ve 446 numaralı otobüs hattı ile sağlanmaktadır. 

Doğantepe Mahallesi Satılık Daire Piyasa Fiyatları

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Kasım ayı güncel verilerine göre Altındağ ilçesinin Doğantepe mahallesi ve çevre bölgelerde bulunan satılık daire fiyatları ve genel piyasa bilgileri şu şekildedir;

  • Ortalama brüt alan; 135 metrekare,
  • Ortalama birim satılık fiyatı; 1.691 Türk Lirası,
  • Daireun amortisman/Geri dönüş süresi 20 yıl,
  • Ortalama satış fiyatı; 228.285 Türk Lirasıdır. 

Ev satın almadan hemen önce satış prosedürlerine uygun olup olmadığını kontrol etmeniz ve Emlakjet Bölge Raporu ile bölgedeki piyasa fiyatları hakkında bilgi sahibi olmanız önerilmektedir. Tercih edeceğiniz satılık dairenin iç ve dış özelliklerine göre, bulunduğu semt, sahip olduğu manzara, okul ve hastane gibi kamusal alanlara yakınlığı gibi pek çok farklı diğer tüm etkenlere göre satın alma fiyatlarında değişiklik görülebilmektedir. Aradığınız özellikleri ‘Yakınında Ara’ ya da ‘Haritada Ara’ özellikleri ile Doğantepe Mahallesi sahibinden uygun fiyatlı 2+1 satılık daire gibi en çok tercih edilen seçeneklere kolayca ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Altındağ Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.