/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akkaya Mahallesicancel

Ayaş Akkaya Mahallesi Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Akkaya Mahallesi Satılık Daire Tercih Edeceklere Bölge Hakkında Kilit Bilgiler 

Akkaya Mahallesi satılık daire bakan EmlakJet ziyaretçilerinin mahalle hakkında bilgi sahibi olmaları için bu yazıyı hazırladık. Akkaya Mahallesi, Ankara ilinin Ayaş ilçesinde yer alan bir mahalledir. Ankara iline 84 kilometre, Ayaş’a ise 24 kilometre uzaklıkta yer alır. Ayaş ilçesinde kara iklimi görülür. Yazlar sıcak ve kurak geçerken kışlar soğuk ve kar yağışlıdır. Yıllık ve günlük sıcaklık farkları oldukça yüksektir. Gece ile gündüz ve yaz ile kış arasındaki sıcaklık farkı ise fazladır. Sıcaklık değerleri kışın genellikle sıfırın altına düşmektedir. Bitki örtüsü step ve bozkırdır. Kara ikliminde en fazla yağış ilkbaharda görülürken, en az yağış ise yaz aylarında düşmektedir. Yıllık yağış miktarı, 500–600 mm’dir. Yıllık ortalama sıcaklık ise, 10 °C, kış sıcaklığı, -1,4 °C, yaz sıcaklığı ise, 30-35 °C’dir. Kış mevsimi oldukça karlı ve dondurucu olmakla birlikte, yaz mevsiminde kuru sıcaklar görülür. 

Akkaya Mahallesi Satılık Daire Düşünenlere Bölgenin Coğrafyası

Ankara, batıda Eskişehir, doğuda Kırıkkale, kuzeybatıda Bolu,  kuzeydoğuda Çankırı, güneyde Konya, güneydoğuda Kırşehir ve Aksaray ile çevrilidir. Bölge ilinin yüzölçümü 25.632 km2'dir. 1.355 kilometre uzunluğu ile en büyük nehir olan Kızılırmak ilin doğusunda, 824 kilometre ile Sakarya Nehri ise, ilin batısında yer almaktadır. Ankara Çayı, il merkezi üzerinden geçer. İlin güneyinde ise 1300 km² ile ülkenin en büyük ikinci gölü, %32,4 tuz oranıyla da dünyanın en tuzlu ikinci gölü olan Tuz Gölü yer alır. Aynı zamanda Tuz Gölü'nün de içinde bulunduğu havza, Türkiye'nin en büyük kapalı havza olma özelliği taşır. Ovalık bir alanda yer alan ilin yüzölçümünün yaklaşık %50'sini tarım alanları, %28'ini ormanlık ve fundalık alanlar, %12'sini çayır ve meralar, %10'unu ise tarım dışı araziler oluşturur. İlin en yüksek noktası 2015 m. yüksekliğindeki Elmadağ bölgesi, en geniş ovası 3789 km²'lik yüzölçümü ile Polatlı Ovası, en büyük gölü ise yaklaşık 490 km²'lik yüzölçümü ile Tuz Gölü'nün Ankara ili içerisinde yer alan bölümüdür. Siz de bu mahallede yaşamak istiyorsanız Akkaya Mahallesi satılık konut arayışlarınızda ilanlara sitemizden istediğiniz zaman dilediğiniz yerden kolayca göz atabilirsiniz.

Akkaya Mahallesi Satılık Daire Emlak Piyasası 

2019 yılı aralık ayı EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki satılık dairelerin alanları ortalama 102 metrekare olarak karşımız çıkar. Akkaya Mahallesi satılık daire fiyatları 102.918 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim fiyatı 1.009 Türk Lirasına denk gelir. 

Akkaya Mahallesi satılık daire arayışınızda bu bilgiler oldukça faydalı olacaktır. Satılık daire için bütçenizi hazırladıysanız size en uygun evler EmlakJet’te. İlgili ilanlara göz atarken mahallenin istediğiniz özelliklerdeki evlerine örneğin Akkaya Mahallesi satılık ev şeklinde aratarak listeleme sayfalarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit,  ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Ayaş Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.