/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Beypazarıcancel

Ankara Beypazarı Satılık Daire

araması için 5 ilan bulundu

Beypazarı Satılık Daire Düşünenler İçin İlçe Rehberi

Beypazarı satılık daire arayışınızı tamamlamadan önce, bu yazıyı muhakkak okumalısınız. İlçeye dair tüm önemli bilgileri sizin için derledik. Beypazarı ilçesi, başkent Ankara’ya bağlıdır ve 1.814 kilometrekarelik bir arazi üzerinde yer almaktadır. Şehir merkezinden 98 kilometre uzakta yer alan bu ilçenin, deniz seviyesinden yüksekliği 700 metre ve dolaylarındadır. İlçenin ismini nereden aldığına dair birçok farklı görüş bulunmaktadır. Ancak en geçerli yorum, Osmanlı Devleti’nin askeri sisteminin en temelinde yer alan tımarlı sipahilere ev sahipliği yaptığı, bu sebeple de bölge isminin “Beğ Pazarı” olarak anıldığıdır. Çok çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmış olan ilçe, İstanbul, Ankara ve Bağdat’ı birbirine bağladığından önemli geçit noktasıdır. Evliya Çelebi’nin ünü seyahatnamesinde de anlattığı Beypazarı,  doğal güzellikleri ile görülmeye değerdir. 

 

Beypazarı Satılık Daire Tercih Edecekler İçin İlçenin İdari Yapısı

Ankara’nın yüzölçümü bakımından en büyük ilçelerinden biri olan Beypazarı’nın nüfusu 2019 yılı TÜİK Verilerine göre 48.274’tür. İlçede nüfus, cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. İlçe toplam 78 mahalleden oluşmaktadır. Bu mahallelerin yalnızca on biri, merkez ilçede bulunmaktadır. Merkez mahalleler, ilçe nüfusunun %81.7’si ikamet etmektedir. Beypazarı ilçe merkezine en uzak yerleşim bölgesi Dudaş’tır. Beypazarı satılık konut düşünenler, ilçe merkezinde yer alan mahallelere göz atabilirler:

 

 • Ayvaşık Mahallesi 
 • Başağa Mahallesi
 • Beytepe Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi 
 • Gazipaşa Mahallesi
 • Hacıkara Mahallesi
 • İstiklal Mahallesi
 • Rüstempaşa Mahallesi
 • Yeşilağaç Mahallesi
 • Zafer Mahallesi

 

Eğer uygun fiyatlı bir ev arayışı içerisindeyseniz, Beypazarı toki satılık daire tercihinde bulunabilirsiniz. Ayvaşık Mahallesi’nde yapılan TOKİ evleri, dar ve orta gelirliler için çok çeşitli ödeme kolaylığına sahiptir. 

 

Beypazarı Satılık Daire Arayanlara  İlçe Ekonomisi 

Beypazarı satılık ev arayışınızda aklınıza ilk takılan konulardan biri ilçenin ekonomik durumu olabilir. Özellikle başka il veya ilçelerden gelerek buraya yerleşecek olanlar için ilçenin ekonomik yapısı hakkında bilgi sahibi olmak oldukça önemlidir. Bölgedeki yerel halkın en temel geçim kaynağı tarımdır. Bu ekonomik faaliyeti, hayvancılık takip eder. İlçede en çok buğday, arpa ve ayçiçeği yetiştirilir. Burada yetiştirilen ürünler, kent merkezine gönderilerek iç pazarın ihtiyacını karşılamak üzere satışa çıkarılırlar. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılıktan ziyade Beypazarı’nda kümes hayvancılığı yaygındır. Sanayinin henüz çok gelişmiş olmadığı ilçede, ticari faaliyetler son dönemlerde yeniden canlanmıştır. Bu durumun en temel nedeni turizm faaliyetleridir. Beypazarı konakları, son zamanlarda yerli turistin ilgisini çekmektedir. Her yıl Haziran ayında düzenlenen Beypazarı festivaline 100 bine yakın kişi gelmektedir. 

 

Beypazarı Satılık Daire Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu Verileri’ne göre, kentte toplam 27.985 konut bulunmaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı 3.39’dur. Beypazarı’nda satılık evler ortalama 135 metrekare kullanım alanına sahip olup, ortalama birim fiyat 1.284 Türk Lirası’dır. Çok daha net bir ifade ile, Beypazarı satılık ev düşünen bir kişinin yaklaşık 173.340 Türk Lirası ödemeyi göze alması gerekmektedir. Ancak bu rakamın ortalama bir veri olduğunu, tercih ettiğiniz konut tipi ve lokasyondan etkilendiğini unutmamalısınız. Örneğin Beypazarı’nda satılık villalar çok daha yüksek ev bedellerine sahiptirler. Dolayısı ile bütçenizi, seçimleriniz doğrultusunda ayarlamanız sizin yararınıza olacaktır. İlçeden satın alacağınız bir evin ortalama geri dönüşü ise 23 yıl sürmektedir. Eğer Beypazarı satılık daire arayışınızı hızlandırmak isterseniz, bölgedeki emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Beypazarı’nda satılık daire gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Beypazarı Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.