Emlakjet

Ankara Beypazarı Satılık Daire

araması için 5 ilan bulundu
search
Beypazarıcancel
Ankaracancel

Beypazarı Satılık Daire Düşünenler İçin İlçe Rehberi

Beypazarı satılık daire arayışınızı tamamlamadan önce, bu yazıyı muhakkak okumalısınız. İlçeye dair tüm önemli bilgileri sizin için derledik. Beypazarı ilçesi, başkent Ankara’ya bağlıdır ve 1.814 kilometrekarelik bir arazi üzerinde yer almaktadır. Şehir merkezinden 98 kilometre uzakta yer alan bu ilçenin, deniz seviyesinden yüksekliği 700 metre ve dolaylarındadır. İlçenin ismini nereden aldığına dair birçok farklı görüş bulunmaktadır. Ancak en geçerli yorum, Osmanlı Devleti’nin askeri sisteminin en temelinde yer alan tımarlı sipahilere ev sahipliği yaptığı, bu sebeple de bölge isminin “Beğ Pazarı” olarak anıldığıdır. Çok çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmış olan ilçe, İstanbul, Ankara ve Bağdat’ı birbirine bağladığından önemli geçit noktasıdır. Evliya Çelebi’nin ünü seyahatnamesinde de anlattığı Beypazarı,  doğal güzellikleri ile görülmeye değerdir. 

 

Beypazarı Satılık Daire Tercih Edecekler İçin İlçenin İdari Yapısı

Ankara’nın yüzölçümü bakımından en büyük ilçelerinden biri olan Beypazarı’nın nüfusu 2019 yılı TÜİK Verilerine göre 48.274’tür. İlçede nüfus, cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. İlçe toplam 78 mahalleden oluşmaktadır. Bu mahallelerin yalnızca on biri, merkez ilçede bulunmaktadır. Merkez mahalleler, ilçe nüfusunun %81.7’si ikamet etmektedir. Beypazarı ilçe merkezine en uzak yerleşim bölgesi Dudaş’tır. Beypazarı satılık konut düşünenler, ilçe merkezinde yer alan mahallelere göz atabilirler:

  • Ayvaşık Mahallesi 

  • Başağa Mahallesi

  • Beytepe Mahallesi

  • Cumhuriyet Mahallesi 

  • Gazipaşa Mahallesi

  • Hacıkara Mahallesi

  • İstiklal Mahallesi

  • Rüstempaşa Mahallesi

  • Yeşilağaç Mahallesi

  • Zafer Mahallesi

 

Eğer uygun fiyatlı bir ev arayışı içerisindeyseniz, Beypazarı toki satılık daire tercihinde bulunabilirsiniz. Ayvaşık Mahallesi’nde yapılan TOKİ evleri, dar ve orta gelirliler için çok çeşitli ödeme kolaylığına sahiptir. 

 

Beypazarı Satılık Daire Arayanlara  İlçe Ekonomisi 

Beypazarı satılık ev arayışınızda aklınıza ilk takılan konulardan biri ilçenin ekonomik durumu olabilir. Özellikle başka il veya ilçelerden gelerek buraya yerleşecek olanlar için ilçenin ekonomik yapısı hakkında bilgi sahibi olmak oldukça önemlidir. Bölgedeki yerel halkın en temel geçim kaynağı tarımdır. Bu ekonomik faaliyeti, hayvancılık takip eder. İlçede en çok buğday, arpa ve ayçiçeği yetiştirilir. Burada yetiştirilen ürünler, kent merkezine gönderilerek iç pazarın ihtiyacını karşılamak üzere satışa çıkarılırlar. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılıktan ziyade Beypazarı’nda kümes hayvancılığı yaygındır. Sanayinin henüz çok gelişmiş olmadığı ilçede, ticari faaliyetler son dönemlerde yeniden canlanmıştır. Bu durumun en temel nedeni turizm faaliyetleridir. Beypazarı konakları, son zamanlarda yerli turistin ilgisini çekmektedir. Her yıl Haziran ayında düzenlenen Beypazarı festivaline 100 bine yakın kişi gelmektedir. 

 

Beypazarı Satılık Daire Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu Verileri’ne göre, kentte toplam 27.985 konut bulunmaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı 3.39’dur. Beypazarı’nda satılık evler ortalama 135 metrekare kullanım alanına sahip olup, ortalama birim fiyat 1.284 Türk Lirası’dır. Çok daha net bir ifade ile, Beypazarı satılık ev düşünen bir kişinin yaklaşık 173.340 Türk Lirası ödemeyi göze alması gerekmektedir. Ancak bu rakamın ortalama bir veri olduğunu, tercih ettiğiniz konut tipi ve lokasyondan etkilendiğini unutmamalısınız. Örneğin Beypazarı’nda satılık villalar çok daha yüksek ev bedellerine sahiptirler. Dolayısı ile bütçenizi, seçimleriniz doğrultusunda ayarlamanız sizin yararınıza olacaktır. İlçeden satın alacağınız bir evin ortalama geri dönüşü ise 23 yıl sürmektedir. Eğer Beypazarı satılık daire arayışınızı hızlandırmak isterseniz, bölgedeki emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Beypazarı’nda satılık daire gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

 

Beypazarı Satılık Daire

Aradığınız evi en kısa sürede güvenle bulabilmek için en doğru yerdesiniz. Beypazarı satılık daire ilanlarına EmlakJet'ten ulaşabilirsiniz. Beypazarı satılık daire arayışınızda aradığınız özellikteki evleri bulabilirsiniz. Satılık daire arayışınızda sıfır yapılar, birkaç yıl içerisinde yapılmış yapılar ya da daha eski binalara uygun fiyatlı seçenekler ile sahip olabilirsiniz. Her geçen gün daha da gelişen Beypazarı sizin ihtiyaç ve beklentilerinize uygun konutlara ev sahipliği yapıyor. Bölgedeki sosyal hayat, ulaşım ve alışveriş olanakları ile ön plana çıkan Beypazarı satılık daire ilanlarını keşfetmek için EmlakJet'te yer alan ilanları inceleyin. 

 

Beypazarı Satılık Daire Fiyatları

Beypazarı satılık daire fiyatları arasında bütçenize en uygun olan evi bulabilirsiniz. Gittikçe gelişen bölgede satılık daire fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiyor. Evin metrekaresi, konumu, oda sayısı, ısıtması, bina yaşı, asansörünün olup olmaması, bulunduğu kat ve sahip olduğu diğer ek özelliklere göre dairelerin fiyatları değişmektedir. Beklentilerinize ve bütçenize en uygun evi bulmak için sayfadaki ilanları inceleyebilirsiniz. 

 

Beypazarı Satılık Daire İlanları

EmlakJet'te yer alan Beypazarı satılık daire ilanlarının inceleyerek hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz. Sitemizde yer alan ilanlar arasından sizin için en ideal eve sahip olabilirsiniz. Kriterlerinize ve bütçenize uygun ev ilanları EmlakJet'te sizleri bekliyor. 

 

Beypazarı Satılık Daire 3+1

Beypazarı satılık daire 3+1 ilanlarını sitemizden inceleyebilirsiniz. Ailenizle geniş ve ferah bir evde yaşamak için 3 oda ve 1 salon ev arayışında iseniz doğru adrestesiniz. EmlakJet'teki 3+1 ilanları ile istediğiniz bölgede aradığınız kriterlere uygun daireleri kolayca bulabilirsiniz. Aradığınız 3 oda bir salon daire ilanları ile istediğiniz eve kavuşun!

 

Beypazarı Satılık Daire 2+1

Beypazarı satılık daire 2+1 ilanları sitemizde sizleri bekliyor. EmlakJet sahibinden 2+1 satılık daire ilanları ile sizi aradığınız eve kavuşturuyor. Uygun fiyatlı ilanlar, aradığınız konumda, istediğiniz metrekarede incelenmek üzere sayfamızda sizleri bekliyor. EmlakJet aracılığıyla daire sahipleriyle doğrudan iletişime geçebilir ve daireler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Aile dostu ve uygun fiyatlı 2 oda 1 salon ev ilanlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

 

Beypazarı Satılık Daire 1+1

Beypazarı satılık daire 1+1 ilanları ile aradığınız eve sahip olabilirsiniz. 1 oda 1 salondan oluşan evler için sayfamızdaki ilanları inceleyebilirsiniz. Daha çok öğrenciler, tek yaşayanlar ya da çocuksuz aileler tarafından tercih edilen 1+1 dairelere daha çok modern konut yapılarında ve rezidanslarda rastlanıyor. Bu yapı tipinde genel olarak mutfak salonun içinde yer alıyor. EmlakJet tarafından sizin için hazırlanan ilanlar aracılığıyla aradığınız o dairede yaşamaya başlayabilirsiniz. 

 

Beypazarı Satılık Daire Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Beypazarı satılık daire ararken, dikkatli bir şekilde hareket etmek oldukça önemlidir. Satılık daire arayışınızda ilk olarak, bütçenizi net bir şekilde belirlemelisiniz. Ardından, konum faktörüne dikkat etmelisiniz. Dairenin bulunduğu bölgenin güvenliği, ulaşım imkanları, altyapı olanakları, işyerinize ya da okula olan uzaklığı gibi faktörlere de dikkat etmelisiniz. Dairenin fiziksel durumunu da incelemek de gereklidir. Yapısal problemler ya da bakım gerektiren alanlar ilerleyen dönemlerde size ek masraflar çıkarabilir. Evde yaşamaya başlamadan önce eve ne kadar masraf yapılacağını belirlemelisiniz. Ayrıca tapu ve diğer tüm hukuki belgelerin eksiksiz ve güncel olduğundan emin olmalısınız. Yaşayacağınız ya da yatırım yapacağınız evi seçerken acele etmek yerine detaylı araştırma yapmak sizi ilerleyen zamanlarda oluşabilecek problemlerden kurtaracaktır. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Beypazarı Satılık Daire
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.