/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Beypazarıcancel

Ankara Beypazarı Satılık Daire

araması için 3 ilan bulundu

Beypazarı Satılık Daire Düşünenler İçin İlçe Rehberi

Beypazarı satılık daire arayışınızı tamamlamadan önce, bu yazıyı muhakkak okumalısınız. İlçeye dair tüm önemli bilgileri sizin için derledik. Beypazarı ilçesi, başkent Ankara’ya bağlıdır ve 1.814 kilometrekarelik bir arazi üzerinde yer almaktadır. Şehir merkezinden 98 kilometre uzakta yer alan bu ilçenin, deniz seviyesinden yüksekliği 700 metre ve dolaylarındadır. İlçenin ismini nereden aldığına dair birçok farklı görüş bulunmaktadır. Ancak en geçerli yorum, Osmanlı Devleti’nin askeri sisteminin en temelinde yer alan tımarlı sipahilere ev sahipliği yaptığı, bu sebeple de bölge isminin “Beğ Pazarı” olarak anıldığıdır. Çok çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmış olan ilçe, İstanbul, Ankara ve Bağdat’ı birbirine bağladığından önemli geçit noktasıdır. Evliya Çelebi’nin ünü seyahatnamesinde de anlattığı Beypazarı,  doğal güzellikleri ile görülmeye değerdir. 

 

Beypazarı Satılık Daire Tercih Edecekler İçin İlçenin İdari Yapısı

Ankara’nın yüzölçümü bakımından en büyük ilçelerinden biri olan Beypazarı’nın nüfusu 2019 yılı TÜİK Verilerine göre 48.274’tür. İlçede nüfus, cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. İlçe toplam 78 mahalleden oluşmaktadır. Bu mahallelerin yalnızca on biri, merkez ilçede bulunmaktadır. Merkez mahalleler, ilçe nüfusunun %81.7’si ikamet etmektedir. Beypazarı ilçe merkezine en uzak yerleşim bölgesi Dudaş’tır. Beypazarı satılık konut düşünenler, ilçe merkezinde yer alan mahallelere göz atabilirler:

 

  • Ayvaşık Mahallesi 
  • Başağa Mahallesi
  • Beytepe Mahallesi
  • Cumhuriyet Mahallesi 
  • Gazipaşa Mahallesi
  • Hacıkara Mahallesi
  • İstiklal Mahallesi
  • Rüstempaşa Mahallesi
  • Yeşilağaç Mahallesi
  • Zafer Mahallesi

 

Eğer uygun fiyatlı bir ev arayışı içerisindeyseniz, Beypazarı toki satılık daire tercihinde bulunabilirsiniz. Ayvaşık Mahallesi’nde yapılan TOKİ evleri, dar ve orta gelirliler için çok çeşitli ödeme kolaylığına sahiptir. 

 

Beypazarı Satılık Daire Arayanlara  İlçe Ekonomisi 

Beypazarı satılık ev arayışınızda aklınıza ilk takılan konulardan biri ilçenin ekonomik durumu olabilir. Özellikle başka il veya ilçelerden gelerek buraya yerleşecek olanlar için ilçenin ekonomik yapısı hakkında bilgi sahibi olmak oldukça önemlidir. Bölgedeki yerel halkın en temel geçim kaynağı tarımdır. Bu ekonomik faaliyeti, hayvancılık takip eder. İlçede en çok buğday, arpa ve ayçiçeği yetiştirilir. Burada yetiştirilen ürünler, kent merkezine gönderilerek iç pazarın ihtiyacını karşılamak üzere satışa çıkarılırlar. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılıktan ziyade Beypazarı’nda kümes hayvancılığı yaygındır. Sanayinin henüz çok gelişmiş olmadığı ilçede, ticari faaliyetler son dönemlerde yeniden canlanmıştır. Bu durumun en temel nedeni turizm faaliyetleridir. Beypazarı konakları, son zamanlarda yerli turistin ilgisini çekmektedir. Her yıl Haziran ayında düzenlenen Beypazarı festivaline 100 bine yakın kişi gelmektedir. 

 

Beypazarı Satılık Daire Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu Verileri’ne göre, kentte toplam 27.985 konut bulunmaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı 3.39’dur. Beypazarı’nda satılık evler ortalama 135 metrekare kullanım alanına sahip olup, ortalama birim fiyat 1.284 Türk Lirası’dır. Çok daha net bir ifade ile, Beypazarı satılık ev düşünen bir kişinin yaklaşık 173.340 Türk Lirası ödemeyi göze alması gerekmektedir. Ancak bu rakamın ortalama bir veri olduğunu, tercih ettiğiniz konut tipi ve lokasyondan etkilendiğini unutmamalısınız. Örneğin Beypazarı’nda satılık villalar çok daha yüksek ev bedellerine sahiptirler. Dolayısı ile bütçenizi, seçimleriniz doğrultusunda ayarlamanız sizin yararınıza olacaktır. İlçeden satın alacağınız bir evin ortalama geri dönüşü ise 23 yıl sürmektedir. Eğer Beypazarı satılık daire arayışınızı hızlandırmak isterseniz, bölgedeki emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Beypazarı’nda satılık daire gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

29 Haziran 2020

Beypazarı Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.