/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akpınar Mahallesicancel
"Aradığın ilan yayından kaldırılmış. Dilersen aynı bölgedeki diğer ilanları inceleyebilirsin."

Çankaya Akpınar Mahallesi Satılık Daire

araması için 34 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Akpınar Mahallesi Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için Mahalle Üzerine Genel Bilgiler

Akpınar Mahallesi satılık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, mahalle hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak, böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amacı yerine getirmek için hazırladığımız bu bölge rehberinde; Akpınar Mahallesi’nin konumu, yaşantısı, daire piyasası ve nüfusu gibi, bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

İç Anadolu Bölgesi’nde genel olarak hâkimiyetini gösteren tipik bir karasal iklim, özelliklerini Akpınar Mahallesi’nde de göstermektedir. Bu iklim tipinin özelliklerine göre, kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak bir hava egemendir. Yıllık ortalama sıcaklık 11,9 derece civarında değişmektedir. Kış aylarında zaman zaman kar yağışı görülebilmektedir.

Akpınar Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Mahallede Bulunan Önemli Yerler

Akpınar Mahallesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde bulunan ve Ankara iline bağlı olan Çankaya ilçesinde yer almaktadır. Mahallede hazır yemek hizmeti veren birçok restoran ve kafe vardır. Aynı zamanda, mahallede pek çok sayıda eğitim kurumu bulunmaktadır. Bu eğitim kurumlarının arasında Turhan Dökmeci İlkokulu ve Mehmet İçkale Ortaokulu yer almaktadır. Mevlana Mescidi, Gültepe Cami ve Akpınar Cami mahallede bulunan dinî mekânlar arasındadır. Mahalledeki Cemal Özdiker Parkı, Alıç Parkı ve Akpınar Parkı bölgenin daha yeşil bir alan olmasına katkı sağlamaktadır.

Akpınar Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler için Bölgeye Ulaşım İmkânları 

Akpınar Mahallesi sahibinden satılık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için, Akpınar Mahallesi’nin ulaşım olanakları büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sebepten ötürü, Ankara’nın diğer merkezî yerlerine gidişte kullanılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. Akpınar Mahallesi, D200 ve 0-20 kodlu karayolu hatlarına yakın bir mesafede konumlanmıştır. İlçe içerisinde ulaşımı sağlayan toplu taşıma alternatiflerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Atatürk Sitesi - Ulus: 145-2 kodlu otobüs hattı,
  • Atatürk Sitesi - Atapark: 145-7 kodlu otobüs hattı,
  • Opera - Balgat - Gökkuşağı Mahallesi: 153 kodlu otobüs hattı,
  • Oyaca - Ulus: 157-3 kodlu otobüs hattı,
  • Ulus - Kızılay - Taşpınar Mahallesi - Çiçekkent Sitesi: 191 kodlu otobüs hattı,
  • Gölbaşı TOKİ - Kızılay - Ulus: 195-1 kodlu otobüs hattı.

Akpınar Mahallesi Satılık Daire Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik ve Daire Piyasası Bilgileri

2020 yılında yapılmış son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Akpınar Mahallesi’nde toplam 12.313 kişi yaşamaktadır. Mahallede bulunan ortalama bir satılık ev 155 metrekaredir. Ortalama bir Çankaya Akpınar Mahallesi sahibinden satılık ev 395.870 Türk lirasıdır. Mahalle içerisindeki evlerin ortalama birim fiyatı metrekare başı 2.554 Türk lirasıdır. 

Ankara Çankaya Akpınar Mahallesi sahibinden satılık kelepir ev benzeri, bölgedeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilirsiniz ya da Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
"İstanbul’da Kiralar %100’ün Üzerinde...

"İstanbul’da Kiralar %100’ün Üzerinde...

22 Eylül 2021

İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

17 Eylül 2021

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

15 Eylül 2021

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

15 Eylül 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.