/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karapınar Mahallesicancel
"Aradığın ilan yayından kaldırılmış. Dilersen aynı bölgedeki diğer ilanları inceleyebilirsin."

Çankaya Karapınar Mahallesi Satılık Daire

araması için 25 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Karapınar Mahallesi Satılık Daire Arayanlar İçin Mahalle Hakkında Temel Bilgiler

Emlakjet.com ailesi olarak, satılık ev arayışında olan vatandaşlara hayallerindeki evi bulabilmeleri için her türlü desteği sağlamak amacındayız. Ankara'nın Çankaya ilçesi sınırları içerisindeki Karapınar Mahallesi Satılık Daire almak isteyenler için, satın alacakları evin yalnızca fiyatı konusunda değil, mahalle bilgileri, nüfusu, sağlık ve eğitim kurumları gibi temel özellikleri hakkında da bilgi sahibi olabilmeleri için hazırladığımız yazımıza göz atabilirsiniz.

Karapınar  Mahallesi, Ankara ilinde bulunan Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Yıllara bağlı nüfus sayımlarına göre mahallede 2018 yılında 9.203 kişi yaşadığı bilinirken, son sayımlarda 9.324 kişinin yaşadığı kayıtlarda yer almaktadır. Bu nüfusun 4.537 kişisi erkek, 4.787 kişisi kadındır. Ülkemizin İç Anadolu bölgesinde yer aldığı için step-bozkır iklimine sahiptir. Bu iklimin hakim olduğu bölgelerde yaz ayları çok sıcak geçerken, kış ayları ise çok soğuk geçmektedir. Ayrıca Çankaya Karapınar  Mahallesinde satılık konut aldığınız takdirde eviniz Ankara il merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta olacaktır.

Karapınar Mahallesi Satılık Daire Arayanlar İçin Mahalle Eğitim ve Sağlık Kurumu Bilgileri

Çankaya Karapınar Mahallesi Satılık Daire arayışında olan çocuklu aileleri ilgilendiren konulardan biri elbette eğitim kurumları oluyor. Karapınar  Mahallesi sınırları içerisinde ya da eğitimin taşımalı olarak gerçekleştirilen mahallelerdeki okulların adresleri ve iletişim bilgileri şu şekildedir:

  • Ahmet Yesevi İlkokulu: Huzur, 1108. Sk. No:7, 06460 Çankaya/Ankara. Bu eğitim kurumu hakkında daha detaylı bilgiler için ziyaret edebilir ya da telefon ile arayabilirsiniz.
  • Ankara Fen Lisesi: Çiğdem 1557. Sokak & 100. Yıl Balgat No:28, 06530 Çankaya/Ankara. Bu eğitim kurumu hakkında daha detaylı bilgiler için ziyaret edebilir ya da telefon ile arayabilirsiniz.

Karapınar Mahallesi Satılık Daire Arayışındakiler İçin Mahalle Devlet Kurumu Bilgisi

Aldığı konutun çevresinde bir hastalık anında kolaylıkla ulaşım sağlayabileceği sağlık kurumu olması çoğu ev arayan vatandaş için önemli kriterler arasında yer alıyor. Ata sınırları içerisinde veya yakınında mahalle halkının kolaylıkla hizmet alabildiği sağlık kurumları, mahallenin bağlı olduğu belediye ve muhtarlık gibi gerekli devlet kurumlarının isim ile adres bilgileri şu şekildedir:

  • Karapınar Mahallesi Muhtarlığı: Karapınar, 1181. Sk. No:65, 06450 Çankaya/Ankara.
  • Çankaya Belediyesi: Huzur, 1112. Caddesi & 1153. Sokak, Dikmen, 06400 Çankaya/Ankara.
  • 29 Mayıs Devlet Hastanesi: Dikmen Cd. No:312, 06105 Çankaya/Ankara. Bu sağlık kurumuna randevu için 182 nolu telefon hattını arayarak ya da Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS)ye başvurabilirsiniz.

Karapınar Mahallesi Satılık Daire Arayışında Olanlar İçin Emlak Bilgisi

Hesaplanan son emlak endeksi verilerine göre Karapınar  Mahallesinde satılık konutların metrekare ortalama birim fiyatı 2.569 ₺/m2 olarak hesaplanmıştır. Evlerin brüt alanı 145 metrekare iken Karapınar  Mahallesinde evlerin satış fiyatı ortalama 372.505 ₺  olarak karşımıza çıkmaktadır. Satılan evlerin amortisman/geri dönüş süresi ise 24 yıl olduğu bilinmektedir. Emlakçıdan ve/veya sahibinden Çankaya Karapınar Mahallesi Satılık Daire fiyatlarını daha detaylı öğrenmek için emlakjet.com adresinden sitemizdeki ilanlara hızlı ve kolay şekilde göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

17 Eylül 2021

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

15 Eylül 2021

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

15 Eylül 2021

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

15 Eylül 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.