Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Ankara Elmadağ Satılık Daire

araması için 13 ilan bulundu
search
Elmadağcancel
Ankaracancel

Ankara Elmadağ Satılık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Ankara Elmadağ satılık daire arayanlar için derlediğimiz bu yazıda, bölgede bir ev satın almadan önce bilmeniz gereken her şeye yer verdik. İlçenin fiziki özelliklerinden, emlak piyasasına kadar birçok konuda bilgiyi içeren yazımızı okuduktan sonra aklınıza takılan bütün soruların cevabını bulmuş olacaksınız. Ankara’nın en yüksek ilçelerinden biri olan Elmadağ, merkeze 41 kilometre uzakta yer almaktadır ve Ankara-Samsun karayolu üzerine kurulmuştur. Yaklaşık olarak 568.07 kilometrekarelik bir arazinin üzerine kurulmuş olan ilçenin doğusunda Kırıkkale, güneyinde Bala, güneybatısında Çankaya, kuzeyinde Akyurt ve Kalecik, batısında ise Ankara’nın bir ilçesi olan Mamak yer almaktadır. Yapılan arkeolojik araştırmalardan hareketle şehrin oldukça köklü bir geçmişi olduğu söylenebilir. Friglerden Osmanlı Devleti’ne uzanan tarihsel çizgide, ilçe önemini korumuştur.

 

Ankara Elmadağ Satılık Daire Tercih Edecekler İçin İlçenin Coğrafi Özellikleri

İlk olarak Eski Yozgat adı altında kurulan ilçe 1960 yılında şimdiki ismini almıştır. Yüksek dağlarla çevrili olan ilçede, kar yağışları Kasım’dan Nisan ayına kadar devam etmektedir. Güneydoğu yönünden esen rüzgarın etkili olduğu Elmadağ’da yazlar oldukça sıcak ve kurak geçmektedir. Ankara Elmadağ Satılık Ev arayan kişilerin,  zorlu denebilecek iklim koşullarına hazırlıklı olması gerekmektedir.  İlçenin bir diğer önemli özelliği ise, sahip olduğu yeryüzü şekillerdir. Karma toprak yapısının yaygın olduğu ilçede, oldukça verimli olan alivyal topraklar da bulunmaktadır.

 

Ankara Elmadağ Satılık Konut Arayanlar İçin İlçenin Ekonomisi

Ev satın almak, yüklü bir yatırım yapmayı beraberinde getirdiğinden alıcıların karar verme süreçlerinde birçok noktaya dikkat etmeleri gerekmektedir. İlçe ekonomisi de bu önemli kıstaslardan biridir. Bölgede birçok sanayi tesisi bulunmaktadır ve bu tesisler Ankara Elmadağ satılık daire arayanların sayısını her geçen gün arttırmaktadır. Otuzu aşkın sanayi tesisi ile, Elmadağ istihdam olanaklarının yüksek olduğu bir ilçedir. Ayrıca bölgede, çok çeşitli kamu iktisadi teşekkülleri de mevcuttur. İlçenin Ankara-Samsun karayolu üzerinde konuşlanmış olması önemlidir. Zira bu durum şehirler arası ticareti kolaylaştırmaktadır. İlçede yoğun bir şekilde tarım da yapılmaktadır. Bu sebeple Elmadağda satılık müstakil ev arayışı sürekli olarak aktif durumdadır. 

 

İlçedeki Eğitim Hizmetlerinin Durumu

Özellikle çekirdek ailelerin yaşadığı bölgede, çok sayıda eğitim kurumu bulunmaktadır. Bu durum Ankara Elmadağ Satılık Daire arayanlar için sevindirici bir haberdir. İlçede 2 adet anaokulu, 14 adet ilköğretim okulu ve 15 adet ortaokul bulunmaktır. Ayrıca Elmadağ’da üç farklı türde eğitim veren 10 adet lise bulunmaktadır. Anadolu ve Fen Liseler, Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ve son olarak da Anadolu İmam Hatip Liseleri’nin yer aldığı bölgede iki adet çok prestijli Fen Lisesi bulunmaktadır. Ayrıca ilçede Ankara Üniversitesi’ne bağlı, Elmadağ Meslek Yüksek Okulu ile Elmadağ Polis Meslek Yüksekokulu da yer almaktadır. Ankara Elmadağ Satılık Ev tercih edecek ebeveynler, ilçenin sahip olduğu birçok eğitim olanağından kolayca yararlanma imkanı bulacaklardır.

 

Ankara Elmadağ Satılık Daire Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporlarından elde edilen bilgiye göre, ilçede toplam 22.944 adet konut bulunmaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı ise, 3,54 olarak hesaplanmıştır.  Son zamanlarda yaşanan ekonomik sıkıntılara rağmen bölgenin emlak piyasası, istikrarını korumuştur. Ankara Elmadağ Satılık Ev tercih edecekler, evlerin ortalama kullanım alanının 130 metrekare olduğunu ve bu boyutlara sahip bir ev için ortalama 142. 740 harcamaları gerekeceğinin bilincinde olmalı ve bütçelerini bu şekilde ayarlamalıdırlar. Konut tipine göre fiyatlar şu şekilde değişim göstermektedir :

 

 • 2+1 , 80 metrekarelik kullanım alanına sahip evlerin ortalama fiyatı 121.653 Türk Lirası
 • 3+1, 130 metrekarelik kullanım alanına sahip evlerin ortalama fiyatı 137.280 Türk Lirası

 

Ankara Elmadağ satılık daire arayışında olanları bilgilendirmek için hazırladığımız bu yazıyı okuduktan sonra, size en yakın emlakçıya başvurabilir veya EmlakJet listeleme sayfaları aracılığı ile Elmadağda satılık müstakil ev gibi ilanlara göz gezdirebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Ankara Elmadağ Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Ankara Elmadağ Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Ankara Elmadağ Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Etimesgut 30 Ağustos Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Etimesgut Ahi Mesut Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Etimesgut Alsancak Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Etimesgut Altay Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Etimesgut Atakent Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.